Kit toplamada sikinti yasiyorum.

delibedri

Yeni Uye
Arkadaşlar bu uçağı ben bırlestıremıyorum :/

Gökhan , yardım isteyene elbette kızmıyoruz ama , böyle bir cümle olunca , kızmasak da , yardım da edemiyoruz. Napcez şimdi...

Modelin ne , ekipmanların nedir , neresinde takıldın , foto video bir şeyler ekle de yardımcı olalım........

Hakan Bey çok haklısın :) acayip moralim bozuk, cekip atıyorum

Tornavida yada yapıştırıcı mı yok elinizde. Konuyu biraz açarsanız yardımcı olmaya çalışırız

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lütfen konu başlığını sorun ile ilişkili acın ki yardım alma ihtimamın artsin.

Buna göre başlığı değiştirdim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

kullanım kitapcıklarını okumanız ve talimatlara uymanız halinde 10 dakika içinde montaj tamamlanabiliyormuş (daha önce yaptım) birde cd var kumandanın proğramı orda olsa gerek

Öncelikle forumun tavsiyesi olmadan bir ürün aldığımız için pişmanım video birazdan gelecek konu içinde Üzgünüm
https://youtu.be/rTUU7jfWauk

Merhaba

Bu uçağın aynısını kuzenimle toplamıştım. Gayet basit bir kurulumu var. Fakat videodan gördüğüm kadarıyla sen kuyruk kısmından ufak bir parçayı komple kesmişsin. O parçayı oradan kesmeyecektin. Üst tarafında ki kısımdan kesik atıp kuyruk parçalarını o kesikten içeri sokman gerekiyordu. Şimdi o parçayı iyi bir yapıştırıcı ile sabitlemen gerekecek. Nasıl yapman gerektiği videonun 4.07 dakikasında gösteriliyor. Pervayeni takmak için spinner'ı düz tornavida ile açman gerekecek. Ancak dikkat et çok zorlama, kolay kırılır bir malzeme. Pervaneyi taktıktan sonra beraberinde gelen anahtar ile somunu sıkacaksın. Yine beraberinde gelen beyaz bir yapıştırıcı var onu kullanma. Donma süresi çok uzun ve iyi yapışma sağlamıyor.

Kolay gelsin.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hocam video için çok sağlam yanlız aynı parcalar yok çoğu yerde bırlesım degısık ben pervaneyı sokemedım yanlız
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Arkadaslar bu pervaneyı nasıl takıcam :)

Arkadaşlar burdan sonra fıkrım yok o pervane onun ıcıne nasıl gececek cok merak edıyorum :)
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

resimde görünen spinner iki parçadır bir o gözüken düz kısım birde sivri olan kısım dikkatlice BAKARSAN tırnakları görürsün o tırnaklardan spinneri bir ince tornavida vasıtası ile birbirinden (bazılarında vida olabiliyor) ayır tırnakları kırmadan ,birde you tubedan spinner motormiline pervane ile nasıl monte ediliyor bir arattır, ayrıca canlı destek almanda fayda var,görüşümce montajdan sonra o cessnayı uçaracak pratik bilgiye sahip değilsin yanında tecrübeli birisi olsun mutlaka bolca sim çalışmayı unutma

Gökhan Elvan' Alıntı:
Arkadaşlar bu uçağı ben bırlestıremıyorum :/

Gökhan bey, acemilik şimdi bir yerine bir şey yaparmıyım diyorsunuz.
Nacizane tavsiyem, THK model uçak uğraş evi' ne gidin, rica ederseniz yardımcı olurlar, zaten arkadaşlar da söylemiş aslında,
toplam 20-30 dakikalık bir uğraş sonrası uçuşa geçebilir elinizdeki model.
Başarılar.
:saygilar:

THK MODEL UÇAK

Ankara (Merkez) Mağaza:
Çalışma Saatleri:
Hafta İçi : 08:00 ~ 18:00
Cumartesi : 10:00 ~ 16:00
Pazar : Kapalı
Büyük Sanayi 1.Cad. Elif Sok. No:4
İskitler / Ankara
Tel: 312 222 48 30

Değerli arkadaşlarım toplamaya artık sadece bir sorun kaldı deneme yanılma ile topladım :eek: arkadaki kuyruk eğri yapıştırıcı onu düzeltilmesi gerekiyor ardından ready toplam fly :laugh:

Gökhan Elvan' Alıntı:
Değerli arkadaşlarım toplamaya artık sadece bir sorun kaldı deneme yanılma ile topladım :eek: arkadaki kuyruk eğri yapıştırıcı onu düzeltilmesi gerekiyor ardından ready toplam fly :laugh:

kit ile birlikte gelen yapıştırıcıya güvenmeyin. ben tecrübe ettim yapıştırmıyor. epo modeller için uygun olan yapıştırıcılardan kullanın veya epoksi kullanın. ben nalburdan ikisi bir arada olanlardan almıştım. taş gibi oluyor.

ayrıca o spinner'ın ön tarafını açmadan oradan nasıl çıkardınız merak ettim doğrusu. spinner'ın içinde somun var çünkü.

Ahmet SAĞIR' Alıntı:
kit ile birlikte gelen yapıştırıcıya güvenmeyin. ben tecrübe ettim yapıştırmıyor. epo modeller için uygun olan yapıştırıcılardan kullanın veya epoksi kullanın. ben nalburdan ikisi bir arada olanlardan almıştım. taş gibi oluyor.

ayrıca o spinner'ın ön tarafını açmadan oradan nasıl çıkardınız merak ettim doğrusu. spinner'ın içinde somun var çünkü.

Çıkartana kadar bayağı bir zorlandım zaten bir şekilde pat çat ayarladım iki somundan birini pervanenin sonuna pervane aparatı ve pervaneyi önüne somun ve vidayı da en öne bıraktım. Şimdi pervaneyi de kapattıktan sonra bir sorun kalmıyor.