Klon Skywalker 1800mm Epo yapım çalışmaları

• Konbuyu başlatan altan
  • Başlangıç tarihi
  • 3,196
A

altan

Guest
Modelciliğin en güzel yanıda bana göre kendi modelini inşa etmek.Bu sebeple almak istediğim skywalker 1900mm epo uçağının çizimlerine ulaştım ve kendimce inşaya başladım.Buradan her aşamayı sizlerle paylaşıp bir sonraki aşamalarda tecrübelerinizden faydalanmak ve benim gibi yeni modelcilere bir kaynak oluşturmak istedim.
Bu kanadı sağolsun Taner ÇINAROĞLU ağabeyim hediye etti.Yani kanatta hazıra konduk. ;D
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Beleş kanada çizime uygun dihedral açısı verildi.

50mm epo dan gövde kesildi ( iki parça olarak).

İki gövde parçası zımparalanarak tesviye edildi.

Gövde ,kanat, yatay ve dikey stabilizatörler ilk kez buluştu.Kanopi kesildi.

Bu aşamadan sonra uçağın kaplama ve elektroniklerinden önce tüm eksenlerinin dengelenmesi ve bu ölçümlere uygun düzeltmelere başladım.Örneğin dikey stabilizenin yatay ekseninin hücum kenarının firar kenarına göre yukarı baktığını gördük ve gövde üğzerinde düzelene kadar zımparalama yapmak zorunda kaldık.Şükür kanat yatağını düzgün açmışısız.Kanat ekseni tam olması gerektiği gibi.Bu hafta dümenlerin kesilip kaplaması ve uçağın tamamen kaplamaya hazırlanmasını yapacağız.Bu aşamaları da buradan paylaşacağım.Herkese olay gelsin.

Ynt: Klon Skywalker 1800mm Epo yapım çalışmaları

Ufaak bir ilerleme daha.Kuyruk yatay ve dikey stabilizatöre kavuştu :thumbup:

Kanadı takınca boyutu görenleri şaşırttı :lollol:

İlerisi için rezerve-2

İlerisi için rezerve-3 :laugh:

Altan Bey öncelikle tebrikler. Süper bir konu olmuş. Neymiş isteyince oluyormus :thumbup: (imageshack olayını çözmüşsün ;) )

Diğer taraftan yeni modelinde hayırlı uğurlu olsun. Diğer kısımları da merakla bekliyoruz. :bravo:

Ynt: Ynt: Klon Skywalker 1800mm Epo yapım çalışmaları

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Altan Bey öncelikle tebrikler. Süper bir konu olmuş. Neymiş isteyince oluyormus :thumbup: (imageshack olayını çözmüşsün ;) )

Diğer taraftan yeni modelinde hayırlı uğurlu olsun. Diğer kısımları da merakla bekliyoruz. :bravo:
Valla bi başladım nefesimi tuttum bitene kadar. Bu rezerve iletiler sizin kıyağınız mı sistem böyle mi?

Ynt: Ynt: Ynt: Klon Skywalker 1800mm Epo yapım çalışmaları

A.CULPAN' Alıntı:
Valla bi başladım nefesimi tuttum bitene kadar. Bu rezerve iletiler sizin kıyağınız mı sistem böyle mi?
Benim :laugh: İlerde yeni gelecek resimler ve yazılar ilk sayfada kolayca görüntülensin diye yaptım. Bundan sonra yeni resim ve açıklamaları ilave etmek sana kalıyor ;)

Altan Bey çok güzel bir çalışma, merakla devamınıda bekliyoruz. :bravo:

Altan kardeşim modeli iyi bir işçililkle yaptığın belli oluyor. %p Fpv basamaklarını tırmanırken sana çok sabır ve kolaylıklar diliyorum. ;)

Ynt: Ynt: Klon Skywalker 1800mm Epo yapım çalışmaları

maydin67' Alıntı:
Altan kardeşim modeli iyi bir işçililkle yaptığın belli oluyor. %p Fpv basamaklarını tırmanırken sana çok sabır ve kolaylıklar diliyorum. ;)
Mehmet ağabey gerçekten de çok hassas olmaya çalışıyorum.Habire nette dolaşıp tüyolar kapmaya çalışıyorum.Şu ana kadar kaba inşa bitti.Bundan sonra artık ağırlık,denge,donanım ayarları kaldı.Uygun güç ekipmanını tespit ettim.Biraz uzayacak olan inşa sürecinde senin de temennilerine ihtiyacım var.İlgini ve tecrübeni her zaman isteyeceğim haberin olsun. ;D

Altaaaan, hadi bakalım, Solaklar seni bekliyor. %p Ama Akın'ı da unutma!...

Tebrikler Altan Abi,uçuşu merakla bekliyoruz :) Sonrasında ben de bir tane alacağım ;)