Kocaeli - Arslanbey Uçuş Alanı 2013 Düzenleme Çalışmaları

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Evet Arkadaşlar,

Bugün güzel bir haberi sizlerle paylaşmak istedik :D Uzun süredir beklediğimiz Arslanbey Uçuş pistinin kalıcı olarak düzenleme çalışmasına bugün başlandı.

Öncelikle bu çalışmaların gerçekleşmesinde büyük emeği geçen THK Izmit Şubesi Başkanı Turgut Beye, THK Yönetim Kurulu Üyesi Ömer abimize, Taner abimize, Sivil Havacılık'tan Haluk ve Satılmış Beylere ve Kartepe Belediyesine sonsuz teşekkürler :bravo:

Henüz çalışmalar devam etmektedir. Planlanan ise "200 x 10 mt uzunluğunda" , L şeklinde dolgu 2 adet pist yapmak. Pistlerden biri zemin olarak hazır sayılır. Diğer pist için dolgu çalışması gerekmektedir.

Bildiğim kadarı ile de dolgu çalışması ile ilgili olarak Turgut Bey yarın yine Kartepe Belediyesinde olacak. Inşallah çalışmanın bu kısmıda kısa süre içerisinde bitirilir ve Kocaeli'ne yakışır RESMİ bir uçuş pistine sahip oluruz.

Evet sözü fazla uzatmadan bu gün yapılan çalışmalara ait bazı kesitleri sizlerle paylaşalım . %p

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Emeği geçen tüm büyüklerime teşekkürler, selamlar.

Evet arkadaşlar,

Uzun zamandır beklediğimiz çalışma nihayet başladı. Sabah erkenden gelmesini beklediğimiz greyder lastiği patladığı için 1,5 saatlik bir gecikme ile sahaya ulaştı ve işe başladı. Ancak dolgu olduğu ve yer yer moloz benzeri sert malzemeler dolayısı ile zeminde yalnız düzleme ile fazla bir şey yapılamıyacağı anlaşıldı. Öğlende Belediyeye ve Fen İşlerine bir ziyaret yaptık, hem saatlerimizi takdim ettik, hemde toprak dolgu gerektiği için kepçe ve kamyon ihtiyacını belirttik. Öğlenden sonra için bekledik ama bugün göndermeleri mümkün olmadı. Bu sırada greyder yapabilecek düzeltmeler için uğraşırken saat 16 civarı tekrar lastiği patladı ve bugünkü mesai sona erdi.

Başlamak bitirmenin yarısıdır. Umarım güzel bir sahamız olacak.

Bu arada çabalarından dolayı THK İzmit Şube Başkanımız Turgut Bey'e, THK ile işbirliği yaparak bize bu sahayı açan Sivil Havacılık'tan Haluk ve Satılmış Beylere ve düzenlemeler için destek olan Kartepe Belediyesine sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Emeği geçen herkese çok teşekkürler. :bravo:
Modelcilik için büyük bir adım. :saygilar:

Emeği geçenleri tebrik ediyorum, biz hala çalı çırpı arasında uçuyoruz mağlesef :( bizim için kalıcı bir pist ve kulübün hayalden öte olmadığını düşünüyorum artık :)

Mesut AKIN' Alıntı:
Emeği geçenleri tebrik ediyorum, biz hala çalı çırpı arasında uçuyoruz mağlesef :( bizim için kalıcı bir pist ve kulübün hayalden öte olmadığını düşünüyorum artık :)
Istanbul bu konuda Turkiye' nin en zor sehri. Toprak bu kadar kiymetli olunca, kimse hobiymis sosyal aktivite imis dusunmuyor ne yazik ki :-\

çok sevindirici ve güzel bir haber. emeği geçen, fedakarlıkla çalışan herkese teşekkürler.
benim gibi acemi biri için pist, iniş kalkış için en gerekli şey sanırım. bunu öğrendim bu bir iki haftada. uçmaktan ümidi kesmek üzereyken tekrar modeli elime alıyorum allahın izniyle. :laugh:))

Emeği geçenlere teşekkürler, her ne kadar pistlerden uzak kalsamda gönlüm sizlerle, sevgiyle kalın

arslan mert' Alıntı:
Emeği geçenlere teşekkürler, her ne kadar pistlerden uzak kalsamda gönlüm sizlerle, sevgiyle kalın
Abi işler bitsin, açılışa mutlaka bekliyoruz :)

Açılışta haberimiz olsun mutlaka gelmeye çalışacağım

Emeği geçen herkese teşekkürler.

Arkadaşlar,

Çalışmalar bugün yine ancak öğlenden sonra başlayabildi. Dünkü greyderin yanında, bugün loder ve bir de kamyon vardı. Akşama kadar yapılan çalışmanın sonucunda doğu-batı yönündeki pistin batı yönündeki yükselti doğu yönündeki çukur kısma doğru bir hayli alçaltıldı. Ayrıca batı tarafındaki toprak yığınından taşınan toprak ile kod farkı azaltılmaya çalışıldı. Umarım önümüzdeki hafta tamamen biter.

Aşağıda bugünkü çalışmadan birkaç görüntü bulacaksınız.

Süpersiniz abi :bravo: :thumbup:

Ömer Abi bu gidişle Cengiz Topel'de yoğunluk olunca kullanılabilecek seviyede bir pist sahibi olacağız sayenizde. :bravo: