Konya'dan Merhabalar

RyMaSs42

Yeni Uye
Adı : İLKER
Soyadı : ALKARANLI
Nereden : KONYA
Mesleği : ÖĞRETMEN
Hangi RC Model ile ilgileniyorsunuz : TREX 500 - Blade mCP X BL Bind-N-Fly Electric Collective Pitch Flybarless Micro
Forumumuzu Nerden Duydunuz ? : LEVENT UYGUN abimin sayesinde
Kullandığım Model(ler) :v911

aranızda yeniyim v911 ile basladım inş. kendimi daha cok geliştirip profesyonel bir şekilde uğraşmak istiyorum. Yardımlarınıza ve önerilerinize çok ihtiyacım var. :) :RCKolik:

Merhaba

Hoşgeldiniz İlker bey , forumu düzenli takip edip önerileri uygularsanız , emin adımlarla ilerleyen ciddi bir modelci olursunuz...Keyfini çıkarın... :saygilar:

Merhaba

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Hoşgeldiniz İlker bey , forumu düzenli takip edip önerileri uygularsanız , emin adımlarla ilerleyen ciddi bir modelci olursunuz...Keyfini çıkarın... :saygilar:

hoşbuldum Hakan bey tesekkür ederim. bilmediğim okadar çok terim var ki okurken bazen surat ifademe gülüyorum, öyle bir hal alıyor ki anlatamam. terim sözlüğü varmı modelcilikte ;D

Merhaba

ilker alkaranlı' Alıntı:
hoşbuldum Hakan bey tesekkür ederim. bilmediğim okadar çok terim var ki okurken bazen surat ifademe gülüyorum, öyle bir hal alıyor ki anlatamam. terim sözlüğü varmı modelcilikte ;D
İlk başlarda öyle oluyor :) , zamanla terimleri öğrendikçe , herşey yerine oturuyor , yanlış anlamadıysam kaliteli bir mikronuz ve master bir modeliniz var zannediyorum , simülatörünüz zaten vardır , terimleri öğrenirken bir yandan pilotajı geliştirmek oldukça faydalı oluyor.Çok pilotaj çalışmak , mikro ile desteklemek , stabil bir 500 ile pekiştirmek , az kırımlı ve keyifli bir hobi demek... :saygilar:

Merhaba

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
İlk başlarda öyle oluyor :) , zamanla terimleri öğrendikçe , herşey yerine oturuyor , yanlış anlamadıysam kaliteli bir mikronuz ve master bir modeliniz var zannediyorum , simülatörünüz zaten vardır , terimleri öğrenirken bir yandan pilotajı geliştirmek oldukça faydalı oluyor.Çok pilotaj çalışmak , mikro ile desteklemek , stabil bir 500 ile pekiştirmek , az kırımlı ve keyifli bir hobi demek... :saygilar:

trex500 ve micro arasında kararsız kaldım sipariş verme durumundayım. ikisini birden alırsam kırım maaliyeti daha da artar diye düşünüyorum :)

Merhaba

ilker alkaranlı' Alıntı:
trex500 ve micro arasında kararsız kaldım sipariş verme durumundayım. ikisini birden alırsam kırım maaliyeti daha da artar diye düşünüyorum :)
Ben yanlış anlamışım kusura bakmayın :) , ilgilendiğiniz modellermiş onlar , elinizdeki 4 kanallıyı artık varsa çocuklarınıza verin oynasın , biz 6 kanalı tavsiye ediyoruz , simülatör şart. 6 kanal bir mikro ile simülatörde öğrendiklerinizi pekiştirin ,yani önce mikroyu sipariş vermenizi tavsiye ederim, daha sonra master modelinizi (artık hangisini düşünüyorsanız,bence acele etmeyin) uçurun.Kırım mutlaka olur , mümkün olan en düşük kırım frekansı ile bu hobiyi devam ettirmenin ekonomik yolu budur.

Konya'dan Merhabalar

Aramıza hosgeldiniz Ilker Bey %p Hakan kardeşim durumu aslında çol güzel özetlemiş.

6 kanal micro ile 500 arasında kaldım kısmını anlamadım şahsen. Unutmayalım bu iki modelde birbirini tamamlayan modeller. Yani birini alınca, diğerine gerek kalmıyor diye bir durum yok.
Yerinizde olsam :

- Hemen Sim çalışmalarına başlardım
- Hemen 6 kanal micro sipariş ederdim
- Uygun bir 500 bakar ve güzel bir fırsat olunca da alırdım.

Daha fazla detay için ;)

Konya'dan Merhabalar

Hoşgeldiniz İlker Hoca'm,

Keyifli forumlar. :saygilar:

Konya'dan Merhabalar

Hoş buldum teşekkür ederim hepinize :RCKolik: :thumbup:

Mehmet Kucuksari bey yeni oldugum için öğrenecegim çok şey var teşekkür ederim. %p