Köpük kesmek için sıcak tel kesim aletleri yapımı

Tum arkadaslarimin mubarek ramazan bayramini kutlar aileleri ile saglikli mutlu gunler gecirmelerini dilerim

Ozgur hocam
Cnc makine isini sadece ucak kanadi kesimi olarak dusunmedim basit anlamda form geneli ve benim gibi acemi olanlar genelde duz kesim calisiyor cnc de bu konuda isleri yariya indirgemekte
Tabii cnc g cod islerine ve makina kullanimina hakim biri olmak gerekli
Pc de cizim yap a4 boyutu na ayarla yazicidan çıktı al bunlari yapıştırıp kurumasini bekle kes vs..
Ama cnc oylemi makinaya yola cizsin yada kessin
Cnc Strapor sıcak tel kesim burada onem kazaniyor stepcraft in boyle bir aparati var bende bunun uzerinde yogunlasmaya basladim

110 cm(0.35mm ) rezistans teli ile strafor kesmek istiyorum. Herhangi bir güç kaynağım yok. İnternetten adaptör alacağım. 12volt 1 amper işimi görür mü? Tavsiyeniz nedir?

12v 1a yetersiz gelir. Ben 0.30mm x 100cm tel üzerinde yaptığım denemede yaklaşık 19v 0.9 A gerekti. Senin biraz daha gerilimi artırman gerekebilir. O nedenle gerilim ve akim sınırlaması yapan güç kaynağı kullanmanı öneririm. Çünkü kesim yaparken uygun ayarı bulabilmen icin bunlara ihtiyacın var. Akim az gelirse köpük tele yapışır iyi kesim yapmaz. Fazla gelirse çok eritir yine düzgün kesim olmaz. Kolay gelsin...

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
12v 1a yetersiz gelir. Ben 0.30mm x 100cm tel üzerinde yaptığım denemede yaklaşık 19v 0.9 A gerekti. Senin biraz daha gerilimi artırman gerekebilir.
elimde 0.30mmx100cm , 0.35mmx100cm ve 0.40mmx100cm rezistans teli var.

resimdeki 20v 1a adaptörün ucunu kesip kablolarını bu 3 telden birinin uçlarına birleştirerek kesim yapabilir miyim?Olanağı var ise hangi tel uygun olur?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Moderatör tarafında düzenlendi:
Deneme yaparak bulabilirsin. Fakat gösterdiğin güç kaynagi kaliteli bir cihaza benzemiyor. Uzerinde yazan degerlere inanmamak lazım. Tam güç çalıştırmada 20v 1a da) mazallah patlayabilir