Kumanda almadan önce TEST Sürüşü Yapmak ister misiniz ?

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Sabah sabah şaka falan yaptığımı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz arkadaşlar ;D

Evet doğru okudunuz. Kumandanızı almadan önce artık TEST Sürüşü yapabileceksiniz, tıpkı araba almadan önce yaptığınız gibi :laugh:

Tabii bu durum şu an da sadece Esprit Model üzerinden alınan JETI kumandalar için geçerli :islik: Ama kimbilir bu bir başlangıç olur ve diğer firmalarda benzer uygulamalar yaparlar.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hemen detaylara geçelim :

-- Öncelikle aşağıdaki sayfaya ziyaret ediyoruz.

-- Yukarıdaki sayfadan da görüleceği üzere test edebileceğimiz 2 model var. JETI DS-14 ve DS-16
-- Hangi modeli istiyorsak onun deposit ödeme seçeneğini sepete atıyoruz. DS-14 için $300, DS-16 için $500
-- Ödeme yaptıktan sonra Esprit firması 1 alıcı ile beraber kumandayı bize gönderiyor.

NOT: Türkiye'ye de gönderim yapılıyor gözüküyor ve en uygun kargo seçeneği $18.
Ayrıca Esprit firması kargoyu da düşük gösteren ender Amerikan firmalarından idi. Alacak arkadaşlar için hatırlatmış olalım ;D

-- Kumanda elimize ulaşınca 2 haftalık test süresi başlamış oluyor.
-- Bu süre sonrasında ilave kargo ödemeden kutu içerisinden çıkan sticker ile kumandayı iade ediyoruz.
-- Kumandayı beğenmezseniz depozit size ilave ediliyor. Beğenirseniz bu miktarı sıfır kumanda alırken kullanıyorsunuz.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Güzel bir imkan. :bravo:

Yalnız ben firmanın kumandayı geri alabileceğinden nasıl emin olabildiğini anlamadım. :rolleyes:

" Ben bu deneme kumandasını sevdim, 300 dolara da hiç fena değil ;D :lollol: geri göndermeyeceğim " desek ne olur acaba. :lol: :lol:

Süreç tamamlanana kadar kumandanın ücretinin tarafsız bir kurumda blokeli olarak tutulması daha güvenli olurdu bence. :laugh:

Bu arada bende gelecekte bir Jeti kumanda sahibi olabilirim ciddi ciddi. Yakından takibe aldım firmayı ;)

Uygulama güzel... Ama bence yakında vazgeçerler... 300 dolara 2. el bu kumandaya sahip olmak isteyen art niyetli alıcıların sayısı oldukça fazla olacaktır :)

Valla ne yalan söyleyim, bu kumanda benim de takibimde :)

oguzhannn' Alıntı:
Uygulama güzel... Ama bence yakında vazgeçerler... 300 dolara 2. el bu kumandaya sahip olmak isteyen art niyetli alıcıların sayısı oldukça fazla olacaktır :)
Tam emin değilim ama seri no üzerinden yazılım güncelleme, ilave özellik alma gibi durumlar söz konusu.

Dolayısıyla 2.el olarak el koyma durumu olsa bile belli bir süre, pek de anlamlı bir kumanda olmayacaktır. Etik, hak, hukuk kısımlarını zaten değinmiyorum bile...

Son olarak bu olsa olsa Amerika dışında yaşanacak bir durum olabilir. Zira adres kısmı belli. Amerika'da hakkında yasal uygulama başlatılır diye hiç kimse buna cesaret etmeyecektir.

Merhaba, kumanda gerçekten özellik bakımından güzel, deneme sürüşü de ayrıca güzelliklerden biri, tahmin ediyorum ki, deneme sürüşü boyunca kullanım için yazılımsal bir kilit sistemi geliştirmişlerdir, dolayısı ile deneme sürüşü bitiminde kumanda kullanım dışı kalabilir. Böylece depozito karşılığında kullanım dışı bir kumandamız olur ki bunu kimsenin göze alabileceğini düşünmüyorum, böylelikle de kumandanın firmaya geri dönüşünü sağlamış olurlar...

Teori olarak güzel bir uygulama olacağı kesin ama pratikte ne kadar başarılı olur görmek bekleyip görmek lazım. Sistem oturur da başarılı olursa diğer firmalara da örnek olacaktır. :bravo:

Güzel bir uygulama , firmanın tek göze aldığı risk kardan zarar etmek...300 dolar depozit ödeyince kumanda ana maliyeti ödenmiş oluyor bana göre...Gerisi de zaten bunu almaya göze almış tüketici tarafından rahatlıkla ödenecektir... :)