Uçak almadan önceki kumanda ve similator seçimi?

m_ym

Yeni Uye
Merhaba arkadaşlar. Hiçbir tecrübe ve ekipmana sahip değilim. Rc uçağımı almadan önce bilgisayara bağlayabileceğim bir kumanda ve similasyon programı tavsiyelerinizi bekliyorum. Daha sonradan kumandayı ileriye dönükte kullanmak istiyorum. Açıkcası fiyatı konusunda çok uçuk profesyonel alamayacağım gibi düşük özelliklere sahip ucuz bir kumanda da olmasını istemiyorum. Mesafe, pil durumu, hız vb. özellikleri görebileceğim, uçak,helikopter, araba vb. kullanabileceğim Orta halli ileriye dönük ihtiyaçları gören bir model arıyorum. Pahalı bir kumanda alamam ama uygun fiyata bu özellikleri olan bir marka model tavsiye bekliyorum.
Öneri ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

Sevgili Murat Hocam,

Konu açmadan önce aşağıdaki konuları inceleme fırsatın oldu mu ? Zira değişen çok da bir şey yok. Paylaşılan içerik hala güncel.

Kumanda :

Yeni Başlayanlar için Kumandalar Hakkında Genel Bilgiler
Hangi Kumandayı alayim ? En iyi kumanda hangisi ?
RCKolik Üyelerinin Kumanda Tercihi - En İyi Kumanda !!
Kumandalarda Kanal Sayısı Nedir, Neyi İfade Eder ? Kaç Kanal Tercih Edilmeli

Simulator

Hangi Simulasyon Programı ?? :
RC Simulasyon / Simulator için Kumanda Secimi :
Simulatör Çalışıyorum, Sizce Ne Zaman Ilk Gerçek Uçuşumu Yapmalıyım ? :
[Anket]: RCKolik olarak Simulasyon Tercihimiz :
Realflight 7.5 vs Phoenix 5.0 Kiyaslamasi ve Degerlendirmesi :

Real Flight / Phoenix Simulator Programlarını Nereden , Nasıl Temin Edebilirim ? :

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sevgili Murat Hocam,

Konu açmadan önce aşağıdaki konuları inceleme fırsatın oldu mu ? Zira değişen çok da bir şey yok. Paylaşılan içerik hala güncel.

Kumanda :

Yeni Başlayanlar için Kumandalar Hakkında Genel Bilgiler
Hangi Kumandayı alayim ? En iyi kumanda hangisi ?
RCKolik Üyelerinin Kumanda Tercihi - En İyi Kumanda !!
Kumandalarda Kanal Sayısı Nedir, Neyi İfade Eder ? Kaç Kanal Tercih Edilmeli

Simulator

Hangi Simulasyon Programı ?? :
RC Simulasyon / Simulator için Kumanda Secimi :
Simulatör Çalışıyorum, Sizce Ne Zaman Ilk Gerçek Uçuşumu Yapmalıyım ? :
[Anket]: RCKolik olarak Simulasyon Tercihimiz :
Realflight 7.5 vs Phoenix 5.0 Kiyaslamasi ve Degerlendirmesi :

Real Flight / Phoenix Simulator Programlarını Nereden , Nasıl Temin Edebilirim ? :
Evet yolladığınız linklere göz atmıştım fakat çok fazla alternatif ve bilgi olduğu için kafam karıştı açıkcası. Benim istediğim fiyat/performansta en çok tutulan, uçak,helikopter,araba vs içinde kullanabileceğim, pc uyumlu bir model. İkinci elde olabilir. Bazı modellerin sıfır fiyatları 1000-2000 arası değişiyor. Fakat biraz fazla geldi.50-100ede bulunabilir fakat maksimum fiyat aralığım 300-600arası.

Benim önerim olacak, Radiolink AT9 simülatör kumandası olarakta kullanmaya başlayıp kumandaya alışabilirsiniz. Ben simülatör kumandalarını sevmiyorum kullandığım kumanda ile hassasiyetleri bir değil. Simülatör kumandası ile işlem yapmaya alıştıktan sonra kendi kumandamda sıkıntı yaşadım. Sonuçta ben scale uçuş yapıyorum gerçek hayattada simülatörde de stickleri yoracak bir hareket yapmıyorum. Benim hobiye başlayacak biri için önerim bu olur. Hem uzun vadeli kullanıma uygun hemde parçalansa bile insanı üzmeyecek bir kumanda. Fiyatına aldanmayın kullanım kolaylığı ve özellikleriyle sizi tatmin edecektir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Doğuş' Alıntı:
Benim önerim olacak, Radiolink AT9 simülatör kumandası olarakta kullanmaya başlayıp kumandaya alışabilirsiniz. Ben simülatör kumandalarını sevmiyorum kullandığım kumanda ile hassasiyetleri bir değil. Simülatör kumandası ile işlem yapmaya alıştıktan sonra kendi kumandamda sıkıntı yaşadım. Sonuçta ben scale uçuş yapıyorum gerçek hayattada simülatörde de stickleri yoracak bir hareket yapmıyorum. Benim hobiye başlayacak biri için önerim bu olur. Hem uzun vadeli kullanıma uygun hemde parçalansa bile insanı üzmeyecek bir kumanda. Fiyatına aldanmayın kullanım kolaylığı ve özellikleriyle sizi tatmin edecektir.

Öneriniz için çok teşekkür ediyorum. Kumandanın yorumlarını ve özelliklerini inceledim. Gayet başarılı, Başka kullananlar da memnun ve avantajlı görünüyor.
Peki bu tarz kumandalar arızaya düşüyor mu, yedek malzemeleri bulunuyor mu, tamiratı mümkün mü, ikinci el önerilir mi?

Murat Yardim' Alıntı:
Öneriniz için çok teşekkür ediyorum. Kumandanın yorumlarını ve özelliklerini inceledim. Gayet başarılı, Başka kullananlar da memnun ve avantajlı görünüyor.
Peki bu tarz kumandalar arızaya düşüyor mu, yedek malzemeleri bulunuyor mu, tamiratı mümkün mü, ikinci el önerilir mi?

Pilot-tr satıyor demekki garantide veriyor. Mübağalasız kumandanın üzerine sinek konsa arıyorum pilot-tr'yi onlarda sıkılmadan cevaplıyorlar. [emoji4]

Ben seviyorum kumandamı istediğim her şeyi yapıyor daha ne. İkinci el güvenilirse alın. Sonuçta elektronik bir ürün. Her an bozulabilir.

Konuyu kumandalar bölümüne taşıma şansımız var mı acaba?