Kumandası bozuk rc araba alınır mı

Can

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba, bugün acil konulu bir nitro araba ilanına rastladım fiyatı 800 TL bu zaman için gerçekten güzel bir fiyat fakat kumandasının bozuk olduğunu öğrendim ve araba başka bir ilde.Sizce arabayı test ettirmenin bir yolu var mı? Veya kumanda tamiri pahalıya patlar mı?

Cevap vermek için yeterli bilgi yok. Nasıl bir araba? Model ne marka, kumanda başka bir marka mı?

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Bence kumandası bozuk olmasına rağmen fiyat makul. Fakat aracın başka sorunları olabilir. Mesela artık piyasada yedek parçası bulunmuyor olabilir, ilk arızasında ziyan olabilir araç. Aracın kondisyonu iyi olmayabilir vs. Bunları da değerlendirmeniz lazım.

• Beğen
Tepkiler: İsmail Tuncay DAL
Bence kumandası bozuk olmasına rağmen fiyat makul. Fakat aracın başka sorunları olabilir. Mesela artık piyasada yedek parçası bulunmuyor olabilir, ilk arızasında ziyan olabilir araç. Aracın kondisyonu iyi olmayabilir vs. Bunları da değerlendirmeniz lazım.
Aracın fotoğrafı aşağıda mevcut bakıp yorumlayabilirseniz sevinirim marka model arkadaşta bilmiyor

Benim nitrolu arabalara merakım olsaydı, elimde de benzer şasiler olsaydı alırdım. En kötü ihtimalle yedek parça olurdu. Kumanda mesele değil. Alıcı ve kumanda zaten ayrıdır. Tamir işine gelince o apayrı bir konu. Nesinin bozuk olduğuna göre ya tamir olur, ya değişir, ya da öyle işte...

Hiç alınacak gibi durmuyor böyle bakınca, kumanda arızalı aracın başka bir sorunu olup olmadığını anlamak zor, bir fotoğrafla ise imkansız. Benim fotoğrafta gördüğüm fazlasıyla yıpranmış, hiç bakım yapılmamış bir araba şasesi. Bence paranın çöp olması çok muhtemel.

Güzel bi temizlik istiyor. Komple parcalanip, temizlenip, gerekli parcalarin yaglanip bastan toplanmasi lazim. Ayrıca calisir halinden bir video isteyin havada servo kolunu eliyle çekip gaz versin bi bakin calisma durumuna motorun. Videoyu yukleme yaparsanizda nitro motordan anlayan arkadaslar gerekli yorumda bulunabilirler belki. :saygilar:Kumanda mi bozuk alici mi komple ikiside mi gidik onuda ogrenip, geregine gore alim yaparsiniz. Şu goruntuye gore alici bence. :D

Video buraya yüklenmedi ama videosu var gayet güzel çalışıyor gibi gözüküyor motorunuda öğrendim, sh 18 nitro
Güzel bi temizlik istiyor. Komple parcalanip, temizlenip, gerekli parcalarin yaglanip bastan toplanmasi lazim. Ayrıca calisir halinden bir video isteyin havada servo kolunu eliyle çekip gaz versin bi bakin calisma durumuna motorun. Videoyu yukleme yaparsanizda nitro motordan anlayan arkadaslar gerekli yorumda bulunabilirler belki. :saygilar:Kumanda mi bozuk alici mi komple ikiside mi gidik onuda ogrenip, geregine gore alim yaparsiniz. Şu goruntuye gore alici bence. :D

Ne kadar doğru bilmiyorum ama sanki şöyle bir söz vardı: Bedava peynir ancak fare kapanında olur.
Evet haklısınız fakat araba çalışıyor ama bakımsızlıktan bu hale gelmiş bu fiyat bu halde ki bir araba için uygun gibi görünüyor

İşin birde şu boyutu var. Seni tanımıyorum ama eğer nitro motorlardan anlamıyorsan, RC araçlardan anlamıyorsan, bu şekildeki profesyonel RC arabalardan anlamıyorsan bu ürünü sıfır alıyor olsan bile soracağın bir sürü soru olacak. Karşılaştığın problemler olacak. Şimdi bunların üzerine birde aldığın ürün fotoğraftaki gibi bir ürün olunca işin içine daha da fazla soru girecek. Ben sıfır fiyatlarını bilmiyorum ama şase için para vermem. Servolar eh işte para eder. Önemli olan motoru diye düşünüyorum.

Şimdi bu tarz bir aracı 800 liraya aldıktan sonra kumandası hariç bir 800 daha harcamak durumunda da kalabilirsin. Ona göre kenarında para olmalı. Mesela nitro ekipmanları var mı? Yakıtı var mı? Elindeki yakıt ne kadar bilmiyorum ama bitince yakıt alman gerekecek. Bunları hesaba kattın mı?

Paran sadece bu arabaya ve birde kumandasına yetecekse hiç alma derim. Nitro araç yeni başlayan bir kişi için baya sıkıntılı olabilir. Ve bu araçları bu forumda sürekli olarak kullanan kişi çok az. Muhakkak internette bu araçları kullananların buluştukları site gibi bir yer vardır. Orada sana daha net yardımcı olacak birileri bulman daha muhtemel diye düşünüyorum.

Son düzenleme: