Li capacitor/ Li kondansatör

Adil Ertuğrul Kaya

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Selamlar.
Benim 2018-2019 senesinde Gearbest’ten aldığım rc off road arabayı tamir edilemez duruma gelince tüm parçaları ile bir köşeye bırakmıştım çocukken. Neyse şu an konumuz olan bataryasına gelecek olursak: Hayatımda ilk defa rastladığım bir tür kapasitör gördüm. Yani tam olarak ismi ne bilmiyorum ama bence lityumlu kapasitör mantıklı.😅
Lifepo bataryalara ben bayağı benzettim çünkü bilmem kaç yıl ömrü var gibi görünüyor. 5 yıldır batarya yatıyor ama hâlâ sağlam.
2s(7,4v) 850mah bataryadan 8-10A arası çektim ve voltaj 0,6v düştü.
Küçük modellerimde kullanayı düşünüyorum.
Sizin bildiğiniz değişik türde bataryalar, süper kapasitörler varsa siz de paylaşırsanız bilgi alışverişi yapmış oluruz.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Bunlar süper kapasitör. Değişik türleri var. Çok hızlı şarj olup yüksek akım verebilirler ama durup dururken sürekli enerji sızdırırlar kapasitörü doldur bir süre sonra kendi kendine boşalmış bulabilirsin

Bunlar süper kapasitör. Değişik türleri var. Çok hızlı şarj olup yüksek akım verebilirler ama durup dururken sürekli enerji sızdırırlar kapasitörü doldur bir süre sonra kendi kendine boşalmış bulabilirsin
Yaklaşık 2 ay önce 8,1 volttan düşük idi şu an 7,92v.

Az önce yüklenmeyen bir fotoğraf vardı:

Tam olarak öyle değil. Bunlar hybrid...