lipo pil sorunu

eren keskin

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
iyi günler arkadaşlar. ben 6 motorlu hexacopter için lipo pil alacağım. Hedefim uçuş süresini 17-20 dk arası olmasını sağlamak. drone pilsiz ağırlığı 11 kg bunun için 22,2 volt, 22000 mah'lık 25C 2 tane lipo pil kullanmayı düşünüyorum. Bu lipo piller ile birlikte toplam ağırlık 15 kg oluyor. Kullandığım drone motorların bir tanesi 450 kv, maksimum sürekli güç 1000 watt ve maksiumum ağırlıkta 25.2 amper akım çekiyor. Sizce hedefime ulaşabilirmiyim?
Bu pilleri kullandığımda bir sitesinin hesaplamasına göre motorların sıcaklığı 80 derece oluyor acaba bu doğrumudur? doğruysa sorun yaratır mı?

Kontrol Kartınız
pixhawk cube
Model Sınıfı
hexacopter
Motor, Pervane ve ESC
sunnysky motor, 40 amper esc, 15*5.5
Kumanda Alıcı ve Verici
kumanda
Extra Ekipman
yok
Aynı soruyu araç türü hexacopter/multikopter olmasına rağmen RC Uçak - Teknik bölümüne Mahmure Güler isimli biri de yazmış. Tesadüf eseri 'hexacopter' yerine 'drone' kelimesini kullanması dışında metin birebir aynı. Ya iki hesap da size ait ya da Mahmure Güler'den kopyalayıp yazdınız ki ikisine de mantıklı bir açıklama üretemiyorum.

Sorunuzun cevabına gelirsek, cevaplamak pek mümkün değil. 2 pili seri mi paralel mi bağlayacaksanız? Motorunuzun modeli ne? Üretici motoru 80 derece sıcaklıkta kaç dakika test etmiş? Bunları bilmek lazım. Multikopter alemine DJI modelleri hariç pek hakim olmayan biri olarak 20 dakikalık uçuş süresinin biraz fazla geldiğini belirtmek isterim. Ne sebeple bu süreye ihtiyacınız var?

Aynı soruyu araç türü hexacopter/multikopter olmasına rağmen RC Uçak - Teknik bölümüne Mahmure Güler isimli biri de yazmış. Tesadüf eseri 'hexacopter' yerine 'drone' kelimesini kullanması dışında metin birebir aynı. Ya iki hesap da size ait ya da Mahmure Güler'den kopyalayıp yazdınız ki ikisine de mantıklı bir açıklama üretemiyorum.

Sorunuzun cevabına gelirsek, cevaplamak pek mümkün değil. 2 pili seri mi paralel mi bağlayacaksanız? Motorunuzun modeli ne? Üretici motoru 80 derece sıcaklıkta kaç dakika test etmiş? Bunları bilmek lazım. Multikopter alemine DJI modelleri hariç pek hakim olmayan biri olarak 20 dakikalık uçuş süresinin biraz fazla geldiğini belirtmek isterim. Ne sebeple bu süreye ihtiyacınız var?
???