Lipo pil performans sorunu

tameru

Yeni Uye
Merhabalar,

DJI Phantom quadcopter'imde kullandığım iki tane 2200 mAh 11.1v 3s pilim var. Her iki pili de aynı anda satın aldım. Quadcopter üzerinde FC40 kamera ve brushless gimbal takılı halde 1. pille yaklaşık olarak 8.5-9dk. uçuş süresi elde edebiliyorum. Ancak 2. pilde bu süre 5.5-6dk civarında kalıyor. Her iki pili de imax B6 balance charger ile şarj ediyorum ve kullanmayacağım zamanlarda da storage modda muhafaza ediyorum. 2. pildeki bu performans düşüklüğünü son birkaç haftadan beri yaşıyorum. Acaba bu performans düşüklüğü neden olabilir? Gidermenin bir yolu var mıdır? Fikri olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.

Not 1: Pillerin ikisini de yaklaşık 3 ay önce aynı anda satın aldım.
Not 2: Uçuş sonrası kontrol ettiğimde hücreler arası fazla voltaj farkı gözlemlemiyorum (0.01v - 0.02v arası değişiyor)

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Ynt: Lipo pil performans sorunu

Şarj cihazı kalitesi önemli tabi. Büyük ihtimal pil de sıkıntı var.

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Şarj cihazı kalitesi önemli tabi. Büyük ihtimal pil de sıkıntı var.

Cevap için teşekkürler. Peki pilin çabuk bitmesi dışında bir sıkıntı olur mu? Yoksa bu pili kullanmamak mı gerekir?

Tamer' Alıntı:
Cevap için teşekkürler. Peki pilin çabuk bitmesi dışında bir sıkıntı olur mu? Yoksa bu pili kullanmamak mı gerekir?

eğer uçuş sonunda hücreler arasında aşırı derece bir dalgalanma varsa kullanmayın. (örnek: 3,80- 3,30-3,75 gibi.) burda 3,30 olan hücre ölmüş olabilir. ama herhangi bir büyük dalgalanma yoksa uçabilirsin. bi sıkıntı olmaz.

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
eğer uçuş sonunda hücreler arasında aşırı derece bir dalgalanma varsa kullanmayın. (örnek: 3,80- 3,30-3,75 gibi.) burda 3,30 olan hücre ölmüş olabilir. ama herhangi bir büyük dalgalanma yoksa uçabilirsin. bi sıkıntı olmaz.

Çok teşekkürler.

Tamer' Alıntı:
Çok teşekkürler.
Keşke üye olduktan sonra size özelden gelen mesajı okuyup, soru sormadan önce zahmet edip kısaca bir tanışma konusu açsaydınız da biz de size teşekkür edebilseydik.....