Mardinden Selamlar

Hasip TOSUN

Yeni Uye
Web sitesi
www.opelforum.net
İlgi Alanı
Multikopter
Merhabalar ismim Hasip Yaş 30 Mardinde yaşıyorum, tüm helikopter sevdalılarını buradan selamlıyorum. Uzun zamandan beri internet üzerinden izlediğim videolardan sonra tamamen bilgisizlikten migrosda indirimde gördüğüm i-heli t11 ile aranıza katıldım. Bu işin bu kadar çetrefilli olduğunu bilmediğim için ertesi gün cihazımı şarj edip bahçeye çıktığım anda helikopteri uçurdum ve yukarı doğru kayboldu gitti :) Yaklaşık 100-150 metre yükseldikten sonra ilk kırımımı yaşadım :) Birşeylerin yanlış olduğu belliydi, kazadan sonra helikopteri tek parça olarak bulmanın sevinciyle bu işi google amcada aramaya başlayınca güzelim bilgi kaynağınıza eriştim :) Forumda biraz bilgi okuduktan sonra Spektrum DX6i kumanda ve alıcısını sipariş ettim. Yaklaşık olarak 2 günden bu yana forumda yazı okuyorum elimde şu an bir adet adam gibi Spektrum DX6i kumanda ve i-heli t11 var. Bana ne önerirsiniz :)

Mardinden Selamlar

Hasip Bey Hoş Geldiniz. Mardinden birini görmek benim adıma çok sevindirici. Artık uçuşa yalnız gitmeyeceğim :)
Keşke o helikopteri almadan önce tanışabilseydik ama olan olmuş artık. O fiyata ilkin bir v911 alabilirdiniz.

Ama bence Helikopter sevdalısı iseniz 6 kanal helikopterlere geçebilmek için bir an önce simulatör çalışmalısınız.
Forumdaki ustalar birazdan size gerekli önerilerde bulunacaklar zaten. Benim önerim forum konularını okumaya bolca zaman ayırmanız. Hatta en kısa sürede sizinle bir araya gelerek tecrübelerimi paylaşabilirim.

Mardinden Selamlar

Hasip bey , ailemize hoşgeldiniz , ne güzeldir ki , Mardin'den Cahit hocamız da bu hobi ile aktif olarak ilgileniyor ve Mardin ekibini şimdiden görür gibiyim.
Çok güzel bir karar alarak Spektrum sipariş etmişsiniz , gayet başarılı , kendini kanıtlamış bir markadır, hayırlı olsun diyelim.
Cahit hocamız sizi yönlendirecektir zaten , simülatör olmazsa olmazımızdır, kısa zamanda , bahara kadar , 6 kanal bir helikopteri rahat rahat uçuracak kıvama geleceğinizi tahmin ediyorum.Simülatör konusundaki bilgiyi buradan edinebilirsiniz...

Ayrıca yeni başlayanlara önemli tüyolar veren şu konuları da bir incelerseniz , özellikle güvenlik kısmını tavsiye ederim,

Doğru yolda emin adımlarla ilerleyen bir modelci olabilirsiniz. :saygilar:

Mardinden Selamlar

Merhaba Hasip Bey,

Aramıza hoşgeldiniz öncelikle. Artık sizinde bizim gibi geri dönüşü olmayan bu hobiye girmiş olduğunuzu görüyorum, malesef virüs kana nüfuz etmiş :laugh:

Çok şanslısınız ki Mardin'de Rckolik ailesinin değerli ferdi Cahit bey var. :thumbup: Sağolsun şimdiden vereceği desteğin sinyalini mesajında da söylemiş. :saygilar:

Kumandanız hayırlı olsun, gayet yerinde bir tercih olmuş bence. %p Size tavsiyem öncelikle simulatör bölümüne öncelik vermeniz ve sonrasında bütçenize göre 6 kanal bir heliye yönelmeniz olabilir.

Keyifli forumlar. :saygilar:

Mardinden Selamlar

Artık hakkımızda hayırlısı. Nasip olursa cahit hocamın çok başını ağrıtacağım :) Mesleğim gereği bilgisayar başında çok vakit geçiriyorum. Bu nedenle similatöre vakit ayırabileceğimi düşünmüyorum. Çünkü bu tarz bir hobiye başlamamın sebebi bilgisayardan uzaklaşmak :)

Mardinden Selamlar

Hasip bey foruma hoşgeldiniz diliyorum. Öncelikle kendinize arkadaşlarında dediği gibi bir simulatör edinin eliniz biraz pilotaja alışmalı ve helikopterin tepkilerinin ne olduğunu simülatörde anlamalısınız bu şekilde daha verimli ve daha maliyetsiz uçuşlar gerçekleştirirsiniz.

Mardinden Selamlar

Hasip Tosun' Alıntı:
Artık hakkımızda hayırlısı. Nasip olursa cahit hocamın çok başını ağrıtacağım :) Mesleğim gereği bilgisayar başında çok vakit geçiriyorum. Bu nedenle similatöre vakit ayırabileceğimi düşünmüyorum. Çünkü bu tarz bir hobiye başlamamın sebebi bilgisayardan uzaklaşmak :)
Hoşgeldiniz Hasip Bey,

Cahit Bey adına gerçekten çok sevindik. Inşallah ilerleyen günlerde güzel bir Mardin ekibi oluşturursunuz %p

Arkadaşlar, sağolsunlar çoğu şeyi söylemişler. Ben sadece son mesajına ilave bir şeyler söyleyeyim.

Ben de bilgisayarcı sayılırım, yani kısmı :D Inanın Simulatör çok farklı bir şey. Aslında bir neyi oyun gibi düşünün ama amacı olan ve sizi sahada paranızı koruyan bir oyun :laugh:

Şayet simulatör ile çok uğraşmak istemezseniz, ki mümkündür, o zaman heli yerine uçak tercih edebilirsiniz. Simulator bu hobinin olmazsa olmazı, ki detayları zaten Cahit Bey sizinle yüz yüze paylaşır ;) Uçak içinde daha az, heli için ise yoğun bir çalışma gerektiriyor. Nihai karar sizin ;)

Mardinden Selamlar

Similatör konusunu en kısa zamanda çözmeyi planlıyorum. Önerilerinizi kesinlikle dikkate alacağım. Hayırlı geceler diliyorum.

Mardinden Selamlar

Bugün bir tane 500 heli sahibi oldum. En kısa zamanda gelmesini bekliyorum Hayırlısı olur inş. :)

Mardinden Selamlar

Hayırlı olsun Hasip. Ben de az önce aldığın sitede gördüm zaten. Ama simülatör çalışmadan yerden kaldırayım deme.

Mardinden Selamlar

Kumanda yarın geliyor başlayacağım similatör çalışmalarına. Rahat çözerim inşallah sorunsuz olarak.

Mardinden Selamlar

Hasip Tosun' Alıntı:
Bugün bir tane 500 heli sahibi oldum. En kısa zamanda gelmesini bekliyorum Hayırlısı olur inş. :)
Ooh cok hizlisiniz Hasip Bey, hayirli ugurlu olsun :thumbup:

Artik Helinizi karsiniza alir, bol bol sim çalışırsınız ;) Bu arada 500 hangi tip, sifir mi ikinci el mi ?

Mardinden Selamlar

Hocam çok temiz Trex 500 aldım. Benim gibi çok çok amatör birisi için sanırım iyi bir tercih, arkadaşlarında söylediği gibi sanırım bu kışı evde similasyon ile geçireceğim. Artık hayırlısı :)

Mardinden Selamlar

Hasip Tosun' Alıntı:
Hocam çok temiz Trex 500 aldım. Benim gibi çok çok amatör birisi için sanırım iyi bir tercih, arkadaşlarında söylediği gibi sanırım bu kışı evde similasyon ile geçireceğim. Artık hayırlısı :)
Çok güzel %p Hobiye başlarken bir şeyler alıp, yatırım yapmak araştırma ve çalışma için gerekli konsantrasyonu olumlu yönde arttırıyor, kendimden biliyorum :laugh:

Mardinden Selamlar

Hasip Tosun' Alıntı:
Hayırlı, uğurlu olsun Hasip bey. :thumbup: