Markus Rummer 4D Flight

Mesut AKIN

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
epey önceleri izlemiştim ama paylaşmadığımı farkettim :) uçuşun dibine vurmuş abim :D :halay: :halay: :halay:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Markus Rummer 4D Flight

değişken açılı pervane sistemi (variable pitch)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Markus Rummer 4D Flight

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Markus Rummer 4D Flight

Bu boyutlarda olanını hiç görmemiştim. :eek: Genellikle indoor uçaklarda olan birşey. Bildiğin 450 palini takmış arkadaş. :lollol:

Markus Rummer 4D Flight

450 küçük gelir sanırım Türker :) 500 ün kısa hali gibi sanki 450 den biraz daha etli duruyor gibi geldi bana

bu arada markası Spin Blades

Markus Rummer 4D Flight

Pallerin boyutunu bilemedim ama spinner yerine bildiğimiz main rotor hub takılmış sanki , hem de en az 600-700 'lük boyutunda.......... :laugh:

Markus Rummer 4D Flight

Ellerine sağlık, ara ara aklıma gelipte bir türlü araştıramadım bir konuyu paylaştın. Demek ki büyük modellerde de "variable pitch" deneyen modelciler varmış %p

Doğrusu değişken açılı pervane sistemi (variable pitch) görünce EPP en sevdiğim hareket olan "Asansör" hareketini görür müyüm diye düşünmedim değil :laugh:
Herhalde uçağın yapısı gereği bu hareketi yapamadı :-\ Ama özellikle havada asılı şekilde duruşu ve geri geri taksi harikaydı :halay:

Hele şu motor sistemine bayıldım :thumbup: Sanki bana tanıdık birilerinin bir projesini hatırlattı ;D

Markus Rummer 4D Flight

Bunlar biraz daha gelişmiş motorlar ama merakınızı gidermek için linkteki motoruda deneyebilirsiniz.

https://thkmodelucak.com/store/product/1306-vrable-pitch-set-27yp23

Markus Rummer 4D Flight

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Bunlar biraz daha gelişmiş motorlar ama merakınızı gidermek için linkteki motoruda deneyebilirsiniz.

https://thkmodelucak.com/store/product/1306-vrable-pitch-set-27yp23
Abi zamanında adı önemli olmayan bir arkadaş almıştı bunun aynısından. Daha sahaya getirmeden pervanesi kırıldı dedi. Ha bu durum bizim o arkadaşın modelcilik yeteneğine mi bağlıydı yoksa ürün gerçekten bu kadar düşük kalitemiydi anlayamadık :laugh:

Markus Rummer 4D Flight

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Abi zamanında adı önemli olmayan bir arkadaş almıştı bunun aynısından. Daha sahaya getirmeden pervanesi kırıldı dedi. Ha bu durum bizim o arkadaşın modelcilik yeteneğine mi bağlıydı yoksa ürün gerçekten bu kadar düşük kalitemiydi anlayamadık :laugh:

Mehmet bu motor sadece sistemi görmeye merak gidermeye yarar zaten bu fiyata üst kalite beklemek manasız %p

Bir de sorun sadece pervae ise daha kaliteli bir pervane ile sorun çözülür.

Markus Rummer 4D Flight

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Mehmet bu motor sadece sistemi görmeye merak gidermeye yarar zaten bu fiyata üst kalite beklemek manasız %p

Bir de sorun sadece pervae ise daha kaliteli bir pervane ile sorun çözülür.
Haklısın abi, senin bu niyetle paylaştığını biliyorum zaten :D Ama olur da sen paylaştığın için almayı düşünen üyelerimiz olabilir diye özellikle vurgulamak istedim :)

Markus Rummer 4D Flight

Uçuşu indoor modeller gibi etkileyici değil ama geri vites yapmış bu hoşuma gitti :lollol:
Bu model kısa pistlerede inebilir. Air brake yerine pervane açısını değiştiriyor inişte de bunu yaptı :thumbup:

Ynt: Markus Rummer 4D Flight

valla gaza geldim dayanamadim promodeldeki 161cm 20cc lik.modeli ayirttim yarin gidip alicam :) Sumer abidende 26cc benzin motoru aldim :) 3D ucuslara devam ara vermek olmaz :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut AKIN' Alıntı:
valla gaza geldim dayanamadim promodeldeki 161cm 20cc lik.modeli ayirttim yarin gidip alicam :) Sumer abidende 26cc benzin motoru aldim :) 3D ucuslara devam ara vermek olmaz :)
Ya üstad biz 3D'leri heli de yapmıyor muyduk :rolleyes: Ne zaman uçağa geçtik :lol: Şaka bir yana hayırlı olsun diyelim :yuppi:

Toplama detay ve maiden uçuşunu 4 gözle bekliyoruz ;)

Mesut AKIN' Alıntı:
Hayırlı olsun üstad, gözler şenlenecek yine. :thumbup: :halay: