Mayıs öncesi son çekimler

Ercan ÇINAR

Tecrübeli Uye
Web sitesi
www.ercancinar.com
İlgi Alanı
Multikopter
Bu gidişle bu tür videoları artık çekemeyeceğiz. Tarla da dağda bayırda çekimlere devam ederiz, muhtemelen de bu hobiyi bıraktırır, usandırırlar...

Malüm mayıs kapıyı çalmadan, Güzel bir İstanbul sabahı nasıl oluyormuş havadan bakayım istedim... :agreed: :agreed: :agreed:

iyi seyirler...

Konfigürasyon;

700 lük hexa frame
980kv motor
3s 5000 mah
apm & Mission planner
SJ5000X

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ercan bey ellerinize sağlık, hava çok güzel, görüntüler çok güzel :) Etrafta kimseler yok. İstanbul kalabalık olmadığı zaman daha güzel :)

Ancak şöyle bir yanılgı var, sizin aracılığınızla düzeltmiş olalım. Bu şekilde şehir içi uçuşlar talimatnamenin yayınlandığı 22 Şubat tarihinden itibaren yasak. 1 mayısa kadar olan süre, dağda bayırda da olsa kayıtsız uçuş yapılabilecek olan süre. Yani 1 mayıstan sonra kayıtsızsanız dağda bayırda da uçamıyorsunuz. Şehir içinde uçurmak 22 şubattan beri yasak.

Evvet İşte bu
Çok güzel görüntüler daha ne olsun %p
Ellerine sağlık
Paylaşım için teşekkürler %p

Eline,gözüne sağlık,tebrikler... :bravo: :bravo: :bravo:

Emre Kaman' Alıntı:
Ercan bey ellerinize sağlık, hava çok güzel, görüntüler çok güzel :) Etrafta kimseler yok. İstanbul kalabalık olmadığı zaman daha güzel :)

Ancak şöyle bir yanılgı var, sizin aracılığınızla düzeltmiş olalım. Bu şekilde şehir içi uçuşlar talimatnamenin yayınlandığı 22 Şubat tarihinden itibaren yasak. 1 mayısa kadar olan süre, dağda bayırda da olsa kayıtsız uçuş yapılabilecek olan süre. Yani 1 mayıstan sonra kayıtsızsanız dağda bayırda da uçamıyorsunuz. Şehir içinde uçurmak 22 şubattan beri yasak.

Benim yaptığım uçuş adına SHK maddelerine bakınca, "KALABALIK BÖLGE" sınıfına giriyor.

Ama bu arada "ÇOK KALABALIK" ve "KALABALIK BÖLGE" kavramları yoruma açık değil mi?

Velhasıl bu bölgeler için izin almadan uçamayacağız anlaşılan.

Ben Mayıs'a kadar kayıt olup, Bu tarz uçuşlar için izin alabilecek miyiz bakacağım.

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Bu gidişle bu tür videoları artık çekemeyeceğiz. Tarla da dağda bayırda çekimlere devam ederiz, muhtemelen de bu hobiyi bıraktırır, usandırırlar...
Oncelikle paylasim icin Tesekkurler, ellerine saglik Ercan %p

Belki kizacaksin ama durumu bu hala getirenler ne yazik ki kendini bilmez Droncular... Yoksa yillardir ucak olsun, Heli olsun RC modeller sorunsuz ve kanunsuz ucuyorlardi...

Yine bana kizanlar olacaktir ama ben bu kanunu destekliyorum. Yani en azindan bir nizam bir intizam gerekiyordu birilerinin cani yanmadan...

Kızacak bir durum yok, uçak ve heli hobi dışında kullanımı çok kısıtlı, drone noktasında hem her türlü sahada kalkış yapabilmesi, video Camera durumları, ilgili ilgisiz bir çok insanın ilgisini çekti, sonuç ortada.

Ben manzara çekimi için bile shk dan izin alacak şekilde, gerek sigortası gerek diğer gereklilikleri neyse katlanacağım.

Sent from my SM-G900FQ using Tapatalk

Ek olarak "kullanım kolaylığı"nı da ekleyeyim. Aletler resmen kendisi uçuyor, düşürmek beceri ister :D

Kesinlikle Rasim bey, hatta bendeki kopteri kumanda olmadan oto pilotta kaldırıp gezdirip, sonra yine müdahalem olmadan inmesini sağlayabilirim. Bu kadar aksiyonu, evde oturup uzun saatler simülasyon kumandası kullanmadan yapabiliyor olmak. Drone u diğer, uçan kardeşlerine göre daha ilgi çekici kılıyor.

Umarım yeni genelgemiz, amacına hizmet eder, maksat kimsenin can ve mal güvenliğini riske atmamak ve istihbarat sorunu oluşturmamak ise sonuna kadar desteklemek gerek.

Sent from my SM-G900FQ using Tapatalk