Merhaba Ben Çağdaş

Web sitesi
soundcloud.com
İlgi Alanı
Hepsi
Adım Çağdaş aranızda yeniyim. Uzun süredir sizleri takip ediyorum ama hem hobiye başlayacak cesareti hemde size yazacak cesareti yeni topladım :)
Şuan HK'dan Titus 600 Tricopter freame aldım. KK MRotor LCD modeli uçuş kontrol kartım var. Sunnysky x3108S 3 adet motorum. 9x4.7 proplarım yanında 30A simonk ESclerim var. Tricopter topluyorum :)

Herkese selamlar olsun, günaydınlar olsun. Ve bu forumdan öğrendiğim birşey söylemek istiyorum... Kırımsız Uçuşlar... :RCKolik:

Merhaba Ben Çağdaş

Aramıza Hoşgeldiniz Çağdaş Bey.

Merhaba Ben Çağdaş

Hoşgeldiniz :saygilar:

Merhaba Ben Çağdaş

Herkese çok teşekkürler :) Hepinizin yazılarını atlamadan okuyorum verdiğiniz bilgiler için minnettarım :)

Merhaba Ben Çağdaş

Hoşgeldin Çağdaş,

Keyifli forumlar. :saygilar:

Merhaba Ben Çağdaş

Biraz geç gördüm kusura bakmayın Türker bey :) Hoşbulduk çok teşekkür ederim :)

Merhaba Ben Çağdaş

Çok teşekkür ederim Baran Bey :) Bayadır bakmıyorum yeni gelen iletilere. Şu hobi işi bana çok şeyler öğretiyor. Hesaplamaların ne kadar önemli olduğunu ve ucuz etin yahnisinin ne kadar güzel olacağının :) Daha 4s 50c 5000ma lipomu takar takmaz esclerim ısındı ve palsiz boşta motor yönlerini bulurken yandı gitti...

Merhaba Ben Çağdaş

Çağdaş Şimşek' Alıntı:
Çok teşekkür ederim Baran Bey :) Bayadır bakmıyorum yeni gelen iletilere. Şu hobi işi bana çok şeyler öğretiyor. Hesaplamaların ne kadar önemli olduğunu ve ucuz etin yahnisinin ne kadar güzel olacağının :) Daha 4s 50c 5000ma lipomu takar takmaz esclerim ısındı ve palsiz boşta motor yönlerini bulurken yandı gitti...

Geçmiş olsun Çağdaş kötü bir deneyim olmuş,ama keşke buraya konu açıp görüş öneri almış olsaydın,sonuçta bu forumun amaçlarından biri bu.Umarım kısa zamanda tekrar toparlarsın eksilen parçaları.

Merhaba Ben Çağdaş

Baran Bey çok okudum forumdan ama çok garip birşey oldu. Bağlantılarım doğruydu ama esclerim neden yandı anlamadım. Lipo fazla mı geldi acaba? esclerim uygundu 4s e ama bilemiyorum. Ama bağlantılarım doğruydu o kesin :)

Merhaba Ben Çağdaş

Çağdaş Şimşek' Alıntı:
Baran Bey çok okudum forumdan ama çok garip birşey oldu. Bağlantılarım doğruydu ama esclerim neden yandı anlamadım. Lipo fazla mı geldi acaba? esclerim uygundu 4s e ama bilemiyorum. Ama bağlantılarım doğruydu o kesin :)

Esc bağlantıları,liponun voltajı uygunsa geriye düşünmen gereken esc-motor uyumu kalıyor sanırım.Esc'ler motorların çektiği akımı karşılayamazlarsa zarar görürler.

Merhaba Ben Çağdaş

ama Baran Bey yüksüz yandı. bec devresini bile kullanmıyordum :) yani motor takılıydı, pervane takılı değildi ve tam gaz vermedim. Neyse sağlık olsun artık ne yapalım :) motorlarım Sunnysky X3108s :)