Merhaba Herkese

odiseuuz

Yeni Uye
merhaba herkese geç bir saatte giriş yaptım sanrım siz bu mesajı çok sonra farkedeceksiniz :'( ancak sim çalıyordum daha doğrusu çalıştığımı umuyorum bilmediğim çok şey var sizden çok şey öğrenmem gerek nerden bu meraka başladıma gelince sancaktarmı idi neydi tam hatırlayamadım gördüğüm bir model heli benim yıllardır olan vede ertelediğim bu merakı tekrar depreştirdi ve gördüğünüz gibi aranızdayım tanışmak isterim ancak çalışma saatlerimde olan düzen sizlikten dolayı sanrım buluşmalarınıza katılamayacam ama forumda elimden geldiğinca aktif olacağımı biliniz alt tarafta kendimi tanıtım forumda söylediğiniz gibi tekrar iyi geceler

Adı : cihan
Soyadı : topcu
Nereden : Ankaradan
Mesleği : Bilişim
Hangi RC Model ile ilgileniyorsunuz (Heli / Uçak / Araba..) : Heli
Var ise Modelcilik Tecrübeniz: simide çalışyorum
Forumumuzu Nerden Duydunuz ? : araştırır ken rasladım videolarınızı izledim bana birşeyler katacagını gördüm
Kullandığım Model(ler) : kulanmıyorum modeller konusunda terettüteyim

Merhaba Herkese

Aramıza Hoşgeldiniz Cihan Bey,

Biz forumumuzun adından da anlaşılabileceği gibi bu işe tutkuyla bağlı bir aileyiz. :)
Bu hobiye sim'le giriş yaparak çok doğru bir yol izlediğinizi görüyorum. %p
Bizler elimizden geldiğince size yardımcı olmaya çalışacağız, zaten forumumuz da heli konusunda oldukça bilgi dolu.
Yeni hobinizi keyifle sürdürmenizi umarım. :saygilar:

Merhaba Herkese

türker ber çok teşekür edrim sim ile başımın belasın bir atlata bilesem sanrım kumandamda bir sorun var umarım halledirim calibre deyil yada tanıtamama deyil sanki fazla devir alyor anayamadım bir türlü umarım bu konuda bir yardım ala bilirim

Merhaba Herkese

Kısa bir video çekip paylaşabilirseniz size daha iyi yardımcı olabiliriz. %p Fazla devir alıyorken ne demek istediğinizi tam anlayamadım. ???

Merhaba Herkese

phonix programını biliyormusun desem çok komik olacak sanırım bu programda çalıyorum bu program basic tranig bölümüden hower yaparken bir heli gösteriyor orda kumanda durumunuda gösteryor sitenizdede aynı şekilde mehmetbeydende izledim heli kesinlikle dikleşemyor minik bir halemde çok aşırı tepki gösteryor yuvarkal yapıncada kendini topayamıyor izlediğim basic videoda heli nin motor sesi benim kulandığım helinin sesinde çok daha az geliyor aşırı agrasif çıkıyor helim sm 600 aldım kumanda olarak yanışmı yaptım yada bir ayarımıvar yoksa beceriksiliğimden yada gözümden birşeymi kaçıyor anlayamadım 4 gün dür tranig e bakyorun çözemedim

Merhaba Herkese

Bence bir problem yok Cihan bey. Daha Çok kısa bir zaman olmuş çalışmaya başlayalı. Acele etmeden simulatör bölümündeki dersleri izlemeye devam etmenizi öneririm.

Birde birşey sorucam; klavyenizde bir problem mi var ? Anlamak için 2 - 3 kez okumak zorunda kalıyorum. :(

Merhaba Herkese

Merhaba Cihan Bey,

Oncelikle forumumuza hosgeldiniz :thumbup: SIM calismasi ile bu ise baslamak en dogrusu, sizi once tercihiniz sonrada sabriniz icin bastan bir tebrik etmek istiyorum :thumbup:
Gelelim sorunlariniza:
1- Muhtemelen sizin simdeki devir probleminin nedeni IDLE-UP acik olmasi olsa gerek. Bu acik oldugu icin motor devri asiri yüksektir.IDLE-Up modu 3D yani ters ucusa izin veren bir moddur. Buna izin vermesi icin de motor NORMAL moda gore daha yuksek devirde doner. Bunu kapatirsaniz devir problemi çözülür.

2- Ben ve Turker Real Flight kullaniyoruz. Phoenix 1-2 defa denema amacli kurduk ama sonra kaldirdik.

Sayet PC yeni ise Real Flight kurabilirsiniz. O zamana birebir yardim olabiliriz.

Yok PC eski bir model, Ancak Phoenix destekliyor diyorsaniz, bununla ilgili problemlerde size yardimci olabilmek icin:

a- Asagiadaki yereyeni konu acarak sorununuzu paylasiniz. Uyelerimizden Phoenix kullanan epey bir kisi var. Mutlaka size yardimci olurlar.

b- Asagidaki Phoenix kurulum videolarini birebir bir kere daha goz atip, eksik veya atladiginiz noktayi bulmaya calisabilirsiniz

3- Bir de problemnin baska bir nedeni kullandiginiz SIM kumandasinin ayarlarinin duzgun yapilmamasi olabilir. SIM kumandasi olarak ne kullaniyorsunuz. THK asagidaki USB kumandasi ayar konusunda isinizi oldukca kolaylastiracaktir.

Simdilik bu kadar. Gelismelerden haber bekliyoruz, kolay gelsin ;)

Sorunlarinizda ilgili yere YENI KONU acmaktan cekinmeyin lutfen :)

Ynt: Merhaba Herkese

Foruma hoşgeldiniz cihan bey

Merhaba Herkese

merhaba mehmet bey yanıtız gerçekten çok tatmin edici oldu ancak sorun windows 7 64 bit te sanırım makinam güçlü bir masa üstü vede televiz yona bağlı bir şekilde kulanıyorum konfigrasyonda sorun yok ancak dediğiniz gibi sanırım 3d uçuş açık kapatamdım sanırım simiden speed düşürünce hover da duyor ancak bu seferde çalışmanın anlamı kalmıyor Real Flight kurarkende sorunlar yaşadım inter link sorunu vardı bide auto reset yoktu bide 2 gün çalışsa 3 gün sorun yaşıyrum program açılmıyor sanrım SuperSimX Sim driver ı sorunlu onla ilgili olabilir sanırım phonix programında da sanrım IDLE-Up SuperSimX Sim driver ı sorunundanda kaynakı yapıyor olabilir çözümlemeye devam dün akşam hiç uyumadım sabah 10 kadar başında idim bir türlü düzen tumadı format atıp deniyecem format soun deyil 7 dakkada makinamı hazıarım Real Flight kurmaktan ki sorunu çözerim umarım :-\