Merhaba. Yıllar sonra modelciliğe geri dönüyorum. İstanbul/Anadolu yakası

nihat nihat

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhaba. Ben yaklaşık 13-14 sene önce Malatya'da sevgili Metin hocamın katkıları ve desteğiyle başladım bu işe :) Uçurmayı başaramadığım Trex 450 modelimi sattım ve nitro yakıtlı bir trainer model uçak aldım. Hocamın sayesinde uçmayı ve kırım yaşayınca üzülmemeyi öğrendim. Model uçağımla son kez başarılı bir iniş yaptım ve o uçuşumun önümüzdeki uzun yıllar için son uçuşum olduğunu biliyordum. :) Modelimi ve ekipmanlarımı da satıp yurt dışına üniversite okumaya gittim. Döndüm ve aradan 12 yıl geçmesine rağmen hevesim hiç azalmadı. Thk dan pa-18 super cub elektrikli bir model aldım ve ilk uçuşum için hazırlanıyorum. Gördüğüm kadarıyla istanbulda küçük modelci toplulukları var ama herkes kendi halinde takılıyor. Umarım birlik ve beraberlik artar ve bu sayede Türkiye de modelciliğin gelişmesine katkısı olur. :) Selametle

Adınız / Soyadınız
Nihat Nihat
Nereden Katılıyorsunuz
Kadıköy
İlgilendiğiniz Model
Uçak
Var ise Modelcilik Tecrübeniz
2
Son düzenleme:
Gördüğüm kadarıyla istanbulda küçük modelci toplulukları var ama herkes kendi halinde takılıyor.
Malesef durum oyle degil. Kendi halinle takilmaya kalkmayin, yasal yaptirimlarla karsilasmayin...

Umarım birlik ve beraberlik artar ve bu sayede Türkiye de modelciliğin gelişmesine katkısı olur. :)
Bir klube uye olmanizi tavsiye ederim... Tabi duzenli ve spor olarak yapacaginiz bir aktivite olacagini dusunuyorsaniz. Anadolu yakasi icin IMUK, Avupra Yakasi icin Hezarfen klupleri oldukca aktifler...

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Biraz birikmişiniz varsa imuk'a üye olabilirsiniz 😄

Biraz birikmişiniz varsa imuk'a üye olabilirsiniz 😄

IMUK'ta calisan Coskun agabeyimizin maasi, alanin kirasi, elektrik ve su giderleri, pistin tadilati, cim bicme masraflari, ucak kislama konteynerlarin masraflari ve tabi ongorulmeyen masraflar vs... Siz daha uygununu yapin, uye olalim... Bekara kari bosamak kolay... Modelciligin en guvenli ve dogru duzgun yapildigi yerler klupler...

IMUK'ta calisan Coskun agabeyimizin maasi, alanin kirasi, elektrik ve su giderleri, pistin tadilati, cim bicme masraflari, ucak kislama konteynerlarin masraflari ve tabi ongorulmeyen masraflar vs... Siz daha uygununu yapin, uye olalim... Bekara kari bosamak kolay... Modelciligin en guvenli ve dogru duzgun yapildigi yerler klupler...
Doğrudur, biz Bursa Havacilik Spor kulübü olarak 2000 TL olarak güncelledik yeni yılda, hem modelci bulamıyoruz hem de üyeler den aidatları tam olarak toplayamiyoruz.

Elektrik tuvalet, ısınma ve gerçek Bir pistte uçma imkanı düşünün

Doğrudur, biz Bursa Havacilik Spor kulübü olarak 2000 TL olarak güncelledik yeni yılda, hem modelci bulamıyoruz hem de üyeler den aidatları tam olarak toplayamiyoruz.

Hemen Bursa'ya taşınıyorum :lollol:

• Haha
Tepkiler: Mustafa Hacılar

Adana'da Kelaynak icin de cok cok cuzi ucretler aliniyor...

Lakin, burada Istanbul gibi, fiyatlarin malesef cildirmis oldugu bir metropolden bahsediyoruz...

• Beğen
Tepkiler: Ali Yalçın
Kadıköy de oturuyorum ve imuk a üye olmak istyorum ama ilk üyelik ücreti 2023 için 70 bin lira yazıyor internet sitelerinde. Keşke sadece yıllık ücret ile üye olabilsek. Mecburen uçacak bir düzlük bulup tek başıma uçacağım :(

• Şaşırdım
Tepkiler: Berat Yıldırım
Kocaeli'de misler gibi bir pist var. İzin alarak bedava kullanabilirsiniz. Biraz yol çekmek durumunda kalacaksınız ama bence değer. Aynı zamanda tek başınıza uçmamış olursunuz.

Kadıköy de oturuyorum ve imuk a üye olmak istyorum ama ilk üyelik ücreti 2023 için 70 bin lira yazıyor internet sitelerinde. Keşke sadece yıllık ücret ile üye olabilsek. Mecburen uçacak bir düzlük bulup tek başıma uçacağım :(
Hezarfen'de giriş ücreti yok. Pendik'ten gelen arkadaşımız var.

• Beğen
Tepkiler: nihat nihat
O geçen senenin rakamları sanırım... Bu yılki aidatlar arttığına göre o rakam da artmıştır otomatikman...

Malesef bir defaya mahsus ödeme gerekiyor böyle bir meblağı...

Uzak olmaz derseniz Hezarfen ekibiyle temasa geçin. @Sumer Yamaner abi size yardımcı olacaktır... Hem daha makuldu en son rakamlar, hem pist daha büyük... Klüp ortamı da güzeldir...

• Beğen
Tepkiler: nihat nihat