merhaba

enesnusret

Yeni Uye
Adı : enes nusret
Soyadı : gökdemir
Nereden : bilecik
Mesleği : Öğrenci (üniversite son sınıf )
Hangi RC Model ile ilgileniyorsunuz (Heli/Uçak/Quadro/FPV/Araba..) : Quadro
Var ise Modelcilik Tecrübeniz: yok sayılmaz yeni başladım
Forumumuzu Nerden Duydunuz ? : sitelerde gezerken gördüm
Kullandığım Model(ler) :turnigy tgy 9x

tekrar merhab hocam ben raspberry pi ile quadro yapmayı plnalıyorum kumandadan gelen verileri rasp da işleyip öle öyle ucurmak istiyorum
verileri çekerken sıkıntı yaşıyorum .yardımcı olursanız sevinirim :D

merhaba

Hoşgeldin Enes. Konunu DIY uygulamaları bölümüne taşıdım, orada forumumuzun güzide kodlayıcılarının ilgisini çekme olasılığın daha fazla :)

Keşke bilgim dahilinde olsa da yardımcı olabilsem, ama Pi konusunda bildiğin cahilim. Bu arada daha önce uçuş yaptın mı? Tecrüben var mı? Eğer yok ise, öncelikle hazır bileşenler ile tecrübe kazanmanı öneririm.

Keyifli forumlar.

merhaba

daha önce uçuş yapmadım bitirme projesi için raspberry pi ile quadro aldım bileşenleri topladım gibi bişi ama kumanda konusunda sıkıntı çekiyorum DIY biraz araştırmam gerek teşekkür ederim :D

merhaba

Bunu tahmin ederek yazmıştım. Şimdi diyelim ki sinyali de almayı becerdiniz, ancak quadı uçuramayacaksınız büyük ihtimalle.

Bir problemle karşılaştığınız zaman bunun quadın elemanlarından birinden mi, pi'den mi, yoksa pilotajdan mı kaynaklandığını çözemeyeceksiniz. Şu anki sisteme hazır bir kontrol kartı takarak, örneğin naze, cc3d veya apm gibi, hem uçmayı öğrenir, hem de işlerin nasıl yürümesi gerektiğini anlarsınız.

merhaba

Enes hoşgeldin :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

merhaba

Aramıza Hoşgeldiniz Enes Bey.

merhaba

zaten hocam sinyali bile alamadım raspi ile ardinio micro kullanmayı düşünüyorum veya naze32 de olablir
hangisi daha iyi olur bilemedim

merhaba

bu siteye bak ya da youtube ymfc yaz. Hollandalı abimiz arduino ile uçuş kartı yaptı. Çalışma mantığı konusunda baya bilgi vermekte videolarında. Ayrıca kodları paylaşmaktadır. Verileri kullanma konusunda fikir sahibi olursun en azından. Videoları izleyerek quadcopter için arduino uno ile kontrolcü yaptım. Açıkcası kk2.1 uçuş kontrol kartından daha başarılı oldu diyebilirim.

merhaba

mustafa karakulak' Alıntı:
bu siteye bak ya da youtube ymfc yaz. Hollandalı abimiz arduino ile uçuş kartı yaptı. Çalışma mantığı konusunda baya bilgi vermekte videolarında. Ayrıca kodları paylaşmaktadır. Verileri kullanma konusunda fikir sahibi olursun en azından. Videoları izleyerek quadcopter için arduino uno ile kontrolcü yaptım. Açıkcası kk2.1 uçuş kontrol kartından daha başarılı oldu diyebilirim.

teşekkürler hocam baya yardımı oldu saolasın :D