Merhaba

orkun_yildiz

Her ıeyin yenisi, dostun eskisi makbuldür.
Merhaba "rckolik" camiası. Beni de camianıza dahil ettiğiniz için teşekkürler ederim. Adım Orkun YILDIZ. Mesleğim ise bilgisayar mühendisliği ama mesleğimi yapmıyorum. Aslen Ankara'lıyım fakat Konya'da ikamet etmekteyim. Bunun yanı sıra çok sık şekilde de Ankara'ya gitmekteyim (Neredeyse haftanın yarısı Ankara'da geçmekte). Rc araçlara olan ilgim uzun zamandır vardı aslında. 4 yıldır zamansızlıktan tamamlayamadığım "Sig Kadett Senior atölyemde yapılmayı beklerken birden bire multikopter sevdası düştü yüreğime. Forumdan edindiğim bilgiler ışığında bir quad topladım. Aslına bakarsanız malzemeleri ikinci el Kullanılmamış şekilde temin ettim. Naza ve GPS modül kullanılmıştı sadece.

Ekipmanlarım ise şunlar:
Turnigy 9x Kumanda
Frsky XJT Telemetri Modül
Frsky L9R 9-12 Channel Long Range Reciver
TBS Discovery Frame
TBS Discovery 750 kv motor
TBS Bulletproof 30A Simonk ESC
Graupner 25-12,5cm / 10-5" Pervane
3D Printed GPS çubuğu (Ne yazık ki gps modülüm çalışmıyor)
Dji 22cm kol
Spider Landing gear
Dji Naza M V2 Uçuş kontrolcüsü

Forumdan edindiğim bilgiler ışığında kumanda ve naza ayarlarını yaptığımı sanıyorum :eek: Şu aralar ise yerden bir iki metre yükselerek denemeler yapmaya çalışıyorum. Henüz çakılmadım ama inişlerim biraz sert. Trim ayarı yapmaya çalışıyorum ama net olarak becerebilmiş değilim. Benim hikayem bu kadar :) Umarım sizlerle keyifli dakikalar geçireceğim. Şimdiden tavsiye ve eleştirileriniz için teşekkür ederim.

Merhaba

Aramıza hosgeldiniz Orkun bey. Quadro konusunda Ankaralı oldukça tecrübeli bir ekibimiz var. Hazır Ankara'ya sık diyorsunuz, mutlaka tanışmanızı tavsiye ederim. Cok yararlı bilgiler edineceginizden eminim :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Merhaba

Artık aranızdayım ve ben de Ankara ekibi ile de tanışarak birçok şeyi öğrenebileceğim kanısındayım. Saygılar;

Merhaba

Hoşgeldiniz aramıza [emoji4]

Merhaba

Adı : Orkun
Soyadı : YILDIZ
Nereden : Konya - Ankara
Mesleği : Bilgisayar Mühendisi
Hangi RC Model ile ilgileniyorsunuz (Heli/Uçak/Quadro/FPV/Araba..) : Quadro, Uçak
Var ise Modelcilik Tecrübeniz: Çok acemiyim :)
Forumumuzu Nerden Duydunuz ? : Google sağ olsun...
Kullandığım Model(ler) : TBS Discovery Quad

Sanırım bu sefer oldu.

Merhaba

Orkun bey aramıza hoşgeldiniz Ankaraya gelirseniz mutlaka bekleriz :thumbup: keyifli forumlar

Merhaba

Mutlaka geldiğimde görüşmek isterim.