Merhabalar - Adnan Kaptan

adnan_kaptan

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
merhabalar öncelikle,
rc helikopter modelciliğinin zor,keyifli sabır işi olduğunu biliyorum,yolum uzun ve yavaş ilerliyorum,4 kanal ,derken 6 kanal helikopterleri uçurabiliyorum,sıkıntım uçma konusunda değil,ayarlar konusunda,ingilizce menülü kumandalarla hakikaten zorlanıyorum,şimdiye kadar raptor 30 yakıtlı,mini titan kullanıyorum tabi bunlar tam set ayarlanmış helikopterler,şimdi bir trex 500 esp aldım topladım,kumandama tanıttım,ama kumandadan hengi ayarların yapılacağını bilemiyorum,bu arada kumandam hitec optic6 sport yardımcı olacak arkadaşlar varsa sevinirim,
kırımsız uçuşlar diliyorum

Ynt: Merhabalar - Adnan Kaptan

Hoşgeldiniz Adnan Bey , size mutlaka arkadaşlarımız yardımcı olacaktır.
Forumumuzu biraz karıştırın , modelin sıfırdan toplanıp , mekanik ve elektronik ayarların nasıl yapılacağı , kumanda ayar işlemleri , hemen hemen çoğu var.

Merhaba Adnan Bey,

Öncelikle forumumuza hosgeldiniz :) Uçuş konusunda sıkıntım yok diyorsunuz yani işin bir tarafını halletmişsiniz :bravo:

Ayar kısmında problemlerim var diyorsunuz :embarras: Merak etmeyin bu hafta içerisinde yayınlacağımız bir seri ayar ve konfigurasyon videosu (Yaklaşık toplam 2.5 saatlık) ile aklınızda olan tüm sorunlara çözüm bulacaksınız. :thumbup:

Sadece konuları, videoları izleyip Hitec kumanda karşılıklarınını bulmanız yetecek, ki inanın olayın prensibini anlayınca herşey cok daha kolay gelecek :thumbup:

Biz yeni konuları yayınlayınca kadar daha önceki konulara bakmanızı şiddetle tavsiye ederim.

RC Helikopter-Teknik
RC Helikopter ile ilgili Konular - Indeks

Bu hafta ilk önce yeni bir konu olarak Yarım saatte HIZLI AYAR (QUICK SETUP) konusu paylaşacağız.

Bundan sonra da Profesyonel Heli ayarlarının tüm aşamalarını kapsayan şu konu içinde belirtilen tüm başlıklar teker teker video ve konu olarak paylaşılacak

RC Model Helikopter 6 Kanal CCPM Kumanda ve Elektronik Ayar / Setup Konu Indeksi

adnan bey hosgeldınız anladıgım kadarıyla sız zaten baya bır yol katetmıssınız. gorsel ogrenme bıraz daha açıklayıcıdır bu yuzden hangı şehirdeyseniz oradan guruplar bulup uçuşlara katılmanız yararınıza olur bu hobbyde genelde her arkadas bılgılerını severek paylasır. extradan forumu okuyarak ayarlar konusunda kendınızı gelıstırebılırsınız.

Aramıza hoş geldiniz.

Merhaba Adnan Bey,

Aramıza hoşgeldiniz. Umuyorum forumumuzda faydalı bilgiler bulabileceksiniz. :saygilar: