Merhabalar

Nesimi Sakmak

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Arkadaşlar herkese merhaba.

Adım Nesimi. Aranıza Manisa'dan katılıyorum. Modelcilikle olan ilişkim uzun yıllar öncesine gidiyor. Ortaokul dönemlerinde başlayan modelcilik ve uçma sevdası lise başlarında İzmir'e taşınmamla daha çok tavan yaptı. O zamanlar serbest uçuş modelleriyle ilgileniyordum ama İzmir'de radyo kontrollü modelcilik yapan arkadaşlarla ve hocalarımla tanışmamla benim için ciddi bir uğraş oldu. İmkanlarım elverdiğince bu modelcilikle ilgilenmeye çalıştım ama o dönemlerdeki ekonomik zorluklar bu hobiden faaliyet anlamında uzaklaşmama neden oldu. Statik maketcilik ve uçuşa daha çok kafa yormaya başladım. Geçen zamanda planör pilotluğu lisansımı aldım. Bunun yanında yamaç paraşütü ile ilgilendim. Ama maalesef bunlar çok daha pahalı hobilerdi. İstemeyerek onlardan da uzaklaşmak zorunda kaldım. Yakın zamanda evlendikten sonra Manisa'ya taşındım. Bir kaç yıl öncesine kadar maketlerle ilgilenmeye devam ediyordum ki hala maketciliği bırakmış değilim. Modelciliğe dönmeyi uzun zamandır istiyordum. İki yıl önce şartlar da olgunlaşınca yavaş yavaş sevdiğim hobimle de tekrar ilgilenmeye başladım. Bu sürede iki planör modeli, bir trainer uçak aldım ve uçuşlarımı kendi halimde gerçekleştiriyorum. Gerçi planörün birini topladım ama henüz ilk uçuşunu da yapabilmiş değilim.

Helikopter modelciliği ile de çok ilgileniyordum. Önce bir V911 aldım. 1,5 yıldır evde uçuruyorum ama artık dışarıda uçmanın zamanı geldiğini düşünüp yakın zamanda CopterX 450 Pro kiti alarak ilk ciddi helikopterime sahip oldum. Helikopterin montajı bitti ama şu zamana kadar kullanmış olduğum ve işimi fazlasıyla gören Turnigy kumandaların helikopter için yeterli olmayacağını düşünüyorum. O yüzden elimdeki kumandaları elden çıkarıp daha ciddi bir kumanda almaya karar verdim. Şu an Hitec Aurora 9 ve JR DSX9 arasında gidip geliyorum. Tabi bunlardan birini alabilmek için öncelikle eldekileri elden çıkarmak istiyorum.

Bu siteye geçen ay üye oldum. Bunun bir sebebi de helikopterle ilgilenmeye başlamamdır. Sitede yayınlanmış olan videolar çok faydalı. Helikopteri toplarken bana çok yardımcı oldu. Emeği geçenlere teşekkür ederim. Çok faydalı bir içerik olmuş.

Şimdilik kendimle ilgili yazabileceklerim bu kadar. İlerleyen zamanda daha faal bir şekilde bu sitede yer almak istiyorum. Bu süreçte takılacağım çok yer olacaktır. Umarım başınızı ağrıtmam.

Saygılarımla...
Nesimi SAKMAK

Merhabalar

Nesimi kardeşim, aramıza hoş geldiniz. Bu uğraş böyledir, uçuk virüsü gibi. Geçti dersin, uygun ortamı bulduğu anda yeniden depreşir. İnsanın kendisinin uçabilmesi ise bambaşka bir duygu. İkisini birden yapabilmek ise bir ayrıcalık olmalı.

Manisada aktif bir grubun olduğunu sanıyordum. Hatta yarışmalar bile yapıldığını biliyorum. Yardım alabileceğiniz birileri olmalı. Orada tek başına debelenmek her yönden çok zor ve zahmetli bir iş (Kendimden biliyorum). Sanal ortamdan, elimizden geldiğince yardımda bulunsak da bu da ancak sanal olacaktır. Gerçeğinin yeri başkadır. Tekrar hoş geldiniz.

Merhabalar

Nesimi Bey hoşgeldiniz. Keyifli forumlar dilerim.

Merhabalar

Hosgeldiniz Nesimi Bey,

Öncelikle elinize sağlık. Çok derli toplu güzel bir mesaj yazmıssınız, sizi yakından tanımış olduk :thumbup:

Elimizden geldiğince forum olarak sizlere yardımcı olmak bizleri mutlu edecektir. Şimdiden yeniden başladığını hobinizde başarılıar %p

Bu arada "STATIK Model" için de aşağıda bir bölümümüz var. Daha önce yaptığınız çalışmaları bizlerle paylaşarak, bu konudaki bilgimizi arttırabilirsiniz ;) Şimdiden teşekkürler :saygilar:

Merhabalar

Omer Erkan' Alıntı:
Nesimi kardeşim, aramıza hoş geldiniz. Bu uğraş böyledir, uçuk virüsü gibi. Geçti dersin, uygun ortamı bulduğu anda yeniden depreşir. İnsanın kendisinin uçabilmesi ise bambaşka bir duygu. İkisini birden yapabilmek ise bir ayrıcalık olmalı.

Manisada aktif bir grubun olduğunu sanıyordum. Hatta yarışmalar bile yapıldığını biliyorum. Yardım alabileceğiniz birileri olmalı. Orada tek başına debelenmek her yönden çok zor ve zahmetli bir iş (Kendimden biliyorum). Sanal ortamdan, elimizden geldiğince yardımda bulunsak da bu da ancak sanal olacaktır. Gerçeğinin yeri başkadır. Tekrar hoş geldiniz.

Teşekkürler Ömer Bey. Maalesef bir virüs gibi. Dediğiniz doğru. İnsanın kendisinin uçması anlatılamayacak bir duygu ama imkanları çok çok zorluyor. THK olmasaydı bende yapamazdım herhalde.

Manisa'da aktif bir grup olduğunu bir süreden beri biliyordum ama son zamanlarda pek bir şey yapmaya fırsat bulamıyorum. Ellerinizden öper 1,5 yaşında bir oğlum var, sağolsun doğduğundan beri pek bir şey yapmama fırsat vermiyor. Evde bile pek bir şeyle uğraşamıyorum. Henüz alışamadığı için küçük helikopteri bile onun olmadığı zamanlarda uçurabiliyorum. Yavaş yavaş kendini toparlamaya, aklı yetmeye başladığı şu sıralarda ben de modeller ilgimi biraz daha artırmaya çalışıyorum. Manisa'daki arkadaşlarla irtibat kurdum. İlk fırsatta yüz yüze tanışacağız. Yeni bir pist açılıyormuş burada. Uçuşlar daha düzenli olacaktır diye düşünüyorum.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hosgeldiniz Nesimi Bey,

Öncelikle elinize sağlık. Çok derli toplu güzel bir mesaj yazmıssınız, sizi yakından tanımış olduk :thumbup:

Elimizden geldiğince forum olarak sizlere yardımcı olmak bizleri mutlu edecektir. Şimdiden yeniden başladığını hobinizde başarılıar %p

Bu arada "STATIK Model" için de aşağıda bir bölümümüz var. Daha önce yaptığınız çalışmaları bizlerle paylaşarak, bu konudaki bilgimizi arttırabilirsiniz ;) Şimdiden teşekkürler :saygilar:

Teşekkürler Mehmet Bey. Mutlaka unuttuğum yazmayı atladığım şeylerde vardır. Zamanla birbirimiz daha çok tanımış oluruz.

Statik maketlerle ilgili bölümü görmemiştim. Bir kaç konu var gördüm. İlgilenen arkadaşlar için bende elimden geldiğince bilgilerimi aktarmak isterim. Zaten sırf bildiklerimizi paylaşmak, maketciliği daha çok çevreye yaymak adına bir çok maketcilik sitesinde faaldim. Bu amaçla kendi site ve forumlarımızı da kurduk. Yakın zamana kadar kendime ait çalışmalarımı paylaştığım sitem de vardı ama zamansızlıktan o siteyi de kapatmak zorunda kaldım. Halen aktif olsaydı orada çalışmalarımın tamamını görebilirdiniz. Bir aralar çok yoğun bir şekilde maket yapıyorduk. O yüzden çok fazla maket çalışmam var ama ilk fırsatta kısa bir derleme yaparak çalışmamı yayınlarım.Her ne kadar modelcilik çok güzel bir hobi olsa da maketcilikte ayrı güzelliği olan bir hobidir.

Tekrar herkese hoşbulduk diyorum. Herkese keyifli forumlar dilerim...

Merhabalar

Nesimi Bey Hoşgeldiniz,

Forumumuzda birçok bilgi mevcut, faydası olacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca sorularınıza da bilebildiğimiz kadarıyla cevap vermeye çalışırız.

Keyifli forumlar. :saygilar: