merhabalar

mgorgec

herıeye rağmen...
herkese merhabalar. Ben Mustafa. yarışmaya maltepe istanbuldan katılıyorum :) Maltepe oturuyorum ve yine maltepede özel bir şirkette üretim müdürü olarak çalışıyorum.Bu hobiye çocukluk yıllarında oyuncaklarla başladım. Sonra helikopterlerin türkiyede yaygınlaşmaya başladığını görünce içimi bir heyecan sardı ve heliye daldım ama sonu hüsran tabikide.walkera 22 e aldım 6 kanal. tabi o an tabiri caizse mal gibi oldum ne den derseniz kumandayı elime aldığımda bu ne lan dedim her tarafa dönüyo :laugh:) neyse ben çalışmalara başladıkça pil bitti pili şarj ettikçe ben bittim heves meves kaçtı.kırımlar derken.öylece rafa kalktı.yanrım onu yerden kaldıramadığıma yanarım. etrafımda uçaktan anlayanlar vardı ama heliden anlayan kimseyi bulamadım.
şimdilerde ise uçan kanat zagilerle ilgilenmeye başladım ama bu sefer siz değerli forumdaşlardan bu konuda bilgi,ilgi ve hatta arkadaşlık umut ediyorum.
İstanbul maltepede oturuyorum demiştim ki forumda maltepe sahilde muhteşem bir buluşma olduğunu gördüm içim gitti. bundan sonra ki ilk maltepe buluşmasında olmak istiyorum. saygılar sevgiler.

merhabalar

Merhaba Mustafa Bey, aramıza ve forumumuza hosgeldiniz :RCKolik:

Artık heliden anlayan çok kiş olduğuna göre sizi gelin Heli'ci yapalım :laugh: :D

merhabalar

Hoşgeldiniz Mustafa Bey,

Artık modelcilik eskisine göre birçok yönden daha kolay. Keyifle kaldığınız yerden devam edeceğinizi düşünüyorum.

Keyifli forumlar. :saygilar:

merhabalar

Mustafa bey hoşgeldiniz :saygilar: simülatör çalışmanız size büyük fayda katıcağını düşünüyorum bir sim kumandası alıp çalışmaya başlayabilirsiniz :RCKolik:

merhabalar

Türker Akgün' Alıntı:
Hoşgeldiniz Mustafa Bey,

Artık modelcilik eskisine göre birçok yönden daha kolay. Keyifle kaldığınız yerden devam edeceğinizi düşünüyorum.

teşekkür ederim.bahsettiğim zamanlar 2006-2007 yıllarıydı. o zamnlar similasyon programı bile bulamadım. şimdi bakalım tekrardan ne oluruz :) heli mi olur uçak mı yoksa zagici?gerçek şuki zagilere merak sardım hatta diyorum ki elimdeki walkeradan kalan servo kumanda motorla zagi yapılabilir mi acaba??? en kısa zamanda ilk maltepe buluşmasında görüşmek dileğiyle .

merhabalar

Recep Şurgun' Alıntı:
Mustafa bey hoşgeldiniz :saygilar: simülatör çalışmanız size büyük fayda katıcağını düşünüyorum bir sim kumandası alıp çalışmaya başlayabilirsiniz :RCKolik:

teşekkürler. aslında çok istiyorum bunu yapmayı. elimde 6 kanallı helinin kumandası var similasyon için giriş var fakat bende similasyon programı ve kablo yok bunu nasıl çözebilirim?

merhabalar

Türker Akgün' Alıntı:
Hoşgeldiniz Mustafa Bey,

teşekkürler.bunu bende çok istiyorum.Hatta bu hobi vesilesiyle yeni insanlarla tanışmak ve topluluk olarak birşeyler yapmak bana daha cazip geliyor.hayırlısı diyelim bakalım :)

merhabalar

mustafa grgc' Alıntı:
teşekkürler. aslında çok istiyorum bunu yapmayı. elimde 6 kanallı helinin kumandası var similasyon için giriş var fakat bende similasyon programı ve kablo yok bunu nasıl çözebilirim?
Simulasyon programları ve kumanda tercihleri ile ilgili her türlü detayı şuradan bulabilirsiniz Mustafa Bey :RCKolik:

merhabalar

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Simulasyon programları ve kumanda tercihleri ile ilgili her türlü detayı şuradan bulabilirsiniz Mustafa Bey :RCKolik:

teşekkür ederim çok güzel bir paylaşım olmuş.tam şu anda dosyaların arasına dalmış durumdayım bir an önce indiriyorum programı :coolxf: :thumbup:
usb bağlantı kablosunu nasıl temin ederim bir fikriniz varmıdır?

merhabalar

simülasyon işlerine giriştim artık soru sormaya başalacağız gibi görünüyor :) program kumanda takılı olmadan çalışmıyor mu arkadaşlar? programı kurdum en son emu3.3 de masaüstüne attım açıtığımda kumanda ayarları çıkıyor ama kumandamda kablo henüz olmadığı için ben direk oyuna başla dediğimde loading ekranı 2 saniyeliğine çıkıp kayboluyor.yani açılmıyor acaba birşeymi atladım ya da windows 8e özel bir ayarmı gerekiyor?

ynt:) merhabalar

Adana'dan selam, Mutafa bey :saygilar:

Aramıza katılmanıza sevindim, heli ile ilgileniyorsanız, tam yerindesiniz. ;) Hoşgeldiniz :thumbup:

Forum bilgi edinme yelpazesi oldukca çok geniştir,sırasıyla neyapılması gerektiği sırasıyla yazılmıştır bir göz atmanızı tavsiye ederim. %p

Size şimdiden kolay gelsin :RCKolik: