Microzone MC6C kumanda ve alıcı ayarı hakkında

Erol TURGUT

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhabalar,
Fotobloktan F22 raptor modelini yaptım. Servo Esc Pil bağlantılarını yaptım. Kumanda ile alıcıyı birbirlerine tanıttım. Kanatlar, motor hepsi düzgün çalışıyor.

Yaşadığım sorun kumandadan kaynaklanıyor. Bütçemin el verdiği bu kumandayı yurtdışından aldım. Kumandada bulunan sol kol (hızlandırma kolu) ters mantık çalışıyor. Aşağıya harekette hızı artırıyor, Kumandanın proğramlanması veya ayarlaması varmı ? yok ise satıcı ile iletişime geçip ürün hakkında arızalı olduğu için anlaşmazlık açacağım.
Kumanda marka ve modeli Microzone MC6C
İlginize teşekkür ederim.

You must be registered for see images attach

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kumanda marka ve modeli Microzone MC6C
Bu kumandayı ilk defa duyuyorum. Keşke almadan önce fikir danışıp öyle karar verseydiniz :(

Sorunu çözmek için THR anahtarını RESERVE konuma getirip deneyiniz.

Bu arada konu yanlış yerde. Olması gereken Bölüm "Kumanda" lara kısmı. Konuyu şimdilik oraya taşıyorum :saygilar:

Mehmet beyın yazdıkları " THR anahtarını RESERVE konuma getirip deneyiniz. " dikkat.
Mix ayarları yapıldı mı?

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Merhabalar, Sayın Mehmet Küçüksarı üstadım

İlginize teşekkür ederim. Konuyu yanlış yere açtığım için özür dilerim.
Ürünleri yurtdışından forma üye olmadan çok önce sipariş verdim. Araştırmalara devam ederken siteniz ile karşılaştım. Diğer ekipmanlardan bütçemin el verdiği kadarıyla memnunum fakat kumandada büyük hata yaptığımı farkettim.
Bahsetmiş olduğunuz THR anahtarı nedir? ve RESERVE konumuna nasıl getiriyorum. (Teknik isimlerini bilmediğim için)

İlginize teşekkür ederim.

Kumandanın ön kısmında gömülü switchler var. kırmızı bölgedekiler oradaTHR. olan yukardaysa asagi alin. asagdaysa yuksri alin gaz duzelir. ?

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari