Mikrokontrolörler ile pratik uygulamalar kılavuzu

Yan yana odalarda çalışıyoruz ama ben bile ilk defa görüyorum abi :eek::eek::thumbup::bravo:

Benimde haberim yeni oldu Mehmet abi, öyle Sümer abinin yazıları falan okurken okurkennnn............ :lollol:

Birde bana kızıyorsunuz helici virüsü bulaştırıyorum diye. Ne aşılamalar yapılıyor bu forumda ;D

Benimde haberim yeni oldu Mehmet abi, öyle Sümer abinin yazıları falan okurken okurkennnn............ :lollol:

Birde bana kızıyorsunuz helici virüsü bulaştırıyorum diye. Ne aşılamalar yapılıyor bu forumda ;D
Aşının daniskasını zamanında, ismi lazım diil, Zafer Şahin diye biri vardı, o yapmıştı. Sonra çekildi ortalıktan! :D:p

Malum başlık var bende üzerine ekşim bari bende bu tür işler için

Bu aleti almayı düşünüyorum ne dersiniz.
normal multimetre lerden farkı beni cezbeden tarafı frekans okuması ve frekans oluşturabilmesi. işe yararmı bu özellikler onuda merak ediyorum.

normal multimetre lerden farkı beni cezbeden tarafı frekans okuması ve frekans oluşturabilmesi. işe yararmı bu özellikler onuda merak ediyorum.
Bence alınır...

• Beğen
Tepkiler: Mustafa ÇOBAN

Sinyal jeneratörünün frekansı genliği nasıl ayarlanıyor aceba sadece square wave output yazmışlar başka da bi bilgi yok.Görüntü olarak Unit markasının multimetrelerine benziyor. Kalitesi nasıl aceba

Sinyal jeneratörünün frekansı genliği nasıl ayarlanıyor aceba sadece square wave output yazmışlar başka da bi bilgi yok.Görüntü olarak Unit markasının multimetrelerine benziyor. Kalitesi nasıl aceba
Muhtemelen 1 khz kare dalga üretiyordur. Ayarlanabildiğini sanmam.

Resimden anlaşıldığına göre 50/100/200/300hz gibi seçme şansı var

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

birde şu video nun 8.40 dakikasında test ederken bu şeçenekleri kullanıyor muhtemelen düğmelerden biriyle yapıyor.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Ali Emre KAYGIN
Arkadaşlar bugün elektronik dünyasına bir adım attık. Bakalım nasıl bir yolculuk olacak. Her ne kadar Sümer abi beni pek ciddiye almadıysada ben somut adımlar atmaya devam ediyorum. :D

Bu arada çok fazla " ŞEY " demek zorunda kaldığm için kusuruma bakmayın arkadaşlar, cahillik kötü birşey. :)

İşte unboxing Videomuz :
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Setimizle gelen parçaların toplu fotoğrafı :
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

O değil de sanırım Türker kabuslarında beni görüyor :)

Sümer abi bizim aldığımız eğitim sistemi öğretmenden korkma üzerine kuruluydu. Ama bu bir eğitim modeline karşılık geliyor. Kelime anlamına takılmamak gerek.

Buradaki korku başarının anahtarı esasında. Ben ilkokul öğretmenimden korkarak başladım eğitim hayatıma ve ne söylediyse harfiyen yaptım sonuç başarılı oldu. Sonra spor hayatıma başladım ve antrenörümden korktum tüm söylediklerini yapmaya çalıştım, sonuç yine başarılı oldu. :laugh: Eskilerde olan usta çırak ilişkisinin son uzantısı diyebilirim bu durum için. Seversiniz sevmezsiniz bir öğrenme yöntemidir bence. İçerisinde hocaya duyulan saygıyı gizler. Çok çalışma, emek ve sabırla harmanlanabilirse başarıya ulaştırır.

Şimdi yeni eğitim modeli böyle değil. Artık öğrenciler hocalarından korkmuyorlar hatta onlara rahatlıkla akıl veriyorlar, her konuda sınırsızca eleştiriyorlar. Saygı ve mütevazilik konusunda daha zayıf bir model benim gördüğüm kadarıyla. Karaktere bağlı olarak egoya varan yüksek özgüven tavan yapabiliyor. Belkide daha başarılı bir modeldir bilemiyorum ama ben sevemedim bir türlü. :laugh:

Şimdi ne yapıyoruz hocam ilk olarak, bari bir iki led falan yakıp söndürseydik. :lollol: :lollol:

Son düzenleme:
Sümer abi bizim aldığımız eğitim sistemi öğretmenden korkma üzerine kuruluydu. Ama bu bir eğitim modeline karşılık geliyor. Kelime anlamına takılmamak gerek.

Buradaki korku başarının anahtarı esasında. Ben ilkokul öğretmenimden korkarak başladım eğitim hayatıma ve ne söylediyse harfiyen yaptım sonuç başarılı oldu. Sonra spor hayatıma başladım ve antrenörümden korktum tüm söylediklerini yapmaya çalıştım, sonuç yine başarılı oldu. :laugh: Eskilerde olan usta çırak ilişkisinin son uzantısı diyebilirim bu durum için. Seversiniz sevmezsiniz bir öğrenme yöntemidir bence. İçerisinde hocaya duyulan saygıyı gizler. Çok çalışma, emek ve sabırla harmanlanabilirse başarıya ulaştırır.

Şimdi yeni eğitim modeli böyle değil. Artık öğrenciler hocalarından korkmuyorlar hatta onlara rahatlıkla akıl veriyorlar, her konuda sınırsızca eleştiriyorlar. Saygı ve mütevazilik konusunda daha zayıf bir model benim gördüğüm kadarıyla. Karaktere bağlı olarak egoya varan yüksek özgüven tavan yapabiliyor. Belkide daha başarılı bir modeldir bilemiyorum ama ben sevemedim bir türlü. :laugh:

Şimdi ne yapıyoruz hocam ilk olarak, bari bir iki led falan yakıp söndürseydik. :lollol: :lollol:

Sevgili kardeşim, öncelikle bana sıfırcı hoca iması yapmışsın ama ben hoca olacak kadar ilerlemiş değilim. Birlikte ilerliyoruz işte...
Söylediklerin o kadar doğru ki... Hemen her hafta bir genç arkadaş foruma gelip abuk sabuk şeyler yazıp forumdan atılmayı başarıyor. Çünkü aslında her şeyi biliyorlar. Bunun en önemli sebebi cehaletinin farkında olmamak. Cehaletinin farkında olmayınca her şeyi biliyorsun ve bakırcının çırağı gibi bir de başkalarına öğretebiliyorsun. Her şeyin temeli sevgi ve saygı. Ben bunu bilir bunu söylerim. "Bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olmak" lafını unutmamak lazım...