Mini HD Kamera Quelima SQ11

İbrahim ÜNAL

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Selamlar...

Bende Syma X5 drone var kamerasız modeli. Model kameralı olarakta satılıyor ama ben kameranın görüntü kalitesine güvenemediğim için kamerasız olarak satın almıştım. Uzun zamandır bu drone için kamera arayışı içindeydim ve yaptığım araştırmalar sonucunda Quelima SQ11 model kamerayı almaya karar verdim. Test videolarını izledigimde görüntü kalitesi hoşuma gitti, aynı zamanda araç kamerası olarak ta kullanılabıliyor sanirim. Dün aliexpress ten 57 TL ye siparişimi verdim. Kamera hakkındaki tecrübelerimi sizinle burdan paylaşmak için böyle bir konu açmaya karar verdim. Kullanan arkadaşlarim varsa onlarında kamera hakkındaki yorumlarını beklerim.

Ürün bu:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu da ürünün test videosu:

Test videosundaki goruntuye gore fiyat olarak bence gayet guzel.

Ama bu test videosunda ucak kullanmis. Quad da ayni basarili sonuclar cikar mi, Cok Emin olamadim ?

Sagol mehmet abi. Geldiğinde inşallah gökyüzünden yaptığım çekimleri bol bol paylaşacağım, umarım sorunsuz bir ürün gelir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kameram geldi [emoji2] ilerleyen günlerde görüntü kalitesinide paylaşacağım henüz deneme fırsatım olmadı.

Vay be düşündüğümden cok daha küçükmüş. Tekrar hayırlı olsun İbrahim :D görüntü kalitesi hakkındaki yorumları da bekliyoruz :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkürler mehmet abi ilk fırsatta bi deneme videosu çekip paylaşırım. Küçük olması önemliydi [emoji2]x5c kendini bile zor kaldırıyor[emoji23][emoji23]

Gerçekten küçükmüş. :D

Çok şirin gözüküyor, inşallah aynı zamanda işlevsel de olur. :thumbup:

Aynı fiyata SQ12 modeli var.

SQ11 ile karşılaştırıldığında hatrı sayılır nir fark var. Yukarıda videoda görüldüğü gibi SQ11 bile boyutu ve fiyatına göre iyi iş çıkartırken SQ12 fazlasıyla şaşırtabilir.

Boyutları aynı ancak görüntü kalitesi ve açısı çok daha iyi. Aliexpress, bang good, ebay da da satılıyor, hatta n11 gibi yerli sitelerde de var ancak orijinali sadece gearbestte var. Google da Quelima official site v.s. arattığınızda gear best çıkıyor.

Sağdaki orijinal SQ12. Karşıdan bakarak sadece lens çerçevesinin kalınlığından ayırt edebilirsiniz.