Mini QUAD Hover Problemi

berattea

Uye
Arkadaşlar yeni topladığım quadım hover konumunda 30 sn gibi bir süre (belki daha az) durduktan sonra birden kendini sol arkaya doğru düşürüp çakılıyor. Nedeni ne olabilir?
SETUP
Taranis
Littlebee 20a esc
Emax RS2205 motor
SP Racing F3 ve Naze32 Rev6 (ikisinide denedim)
Dinogy 4s 1300 lipo
Matek Pdb

Mini QUAD Hover Problemi

Berat Özdemir' Alıntı:
Arkadaşlar yeni topladığım quadım hover konumunda 30 sn gibi bir süre (belki daha az) durduktan sonra birden kendini sol arkaya doğru düşürüp çakılıyor. Nedeni ne olabilir?
SETUP
Taranis
Littlebee 20a esc
Emax RS2205 motor
SP Racing F3 ve Naze32 Rev6 (ikisinide denedim)
Dinogy 4s 1300 lipo
Matek Pdb

ayarları ile ilgili konuşacak olursak çok geniş bir konu. detaylandırmak için çok detay bilgi gerekli. ben o zaman şöyle başlayayım,
birden arkaya doğru çakılıyor ise ve hep aynı şeyi yapıyor ise acaba motor veya esc bağlantıları sağlammı? lehimlerde vs bir enerji kesilmesi olmasın arka motorlarda?

Bu konunuzda sinyal kopmasından bahsetmişsiniz... sebep bu değil mi?

Mini QUAD Hover Problemi

Tek bir yöne desem yalan olur farklı yönlere doğru kendini bırakıyor. sanki güç kesiliyormuş gibi. Fakat yerdeyken pervanesiz deniyorum. hiç bir sorun yok gibi. acaba diyorum escler akım çekmeye başladıgında mı sapıtıyor. Yada bahsettiğim alıcı sorunu mu. Yani quad havadayken sinyal kopup failsafe moduna mı giriyor. Fakat o zamanda şöyle bir durum var bu çakılmalarda sinyal sabit kopmuş olmuyor yani. Anlamadım sorun neden? Ucus kontrolcusunu değiştirdim denedim olmadı. PDB değiştirdim olmadı. bir tek alıcı ve escler kaldı. bu ikisinden biri eminim ama hangisi? Yakında video yükleyeceğim. Daha net görürsünüz ne demek istediğimi.