Mini Quad ile yeni bir tekne yapabilir miyim?

Nisan Metin

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hiçbiri
Merhaba, iyi pazarlar.
Elimde çalışan bir drone var. Geçenlerde Migros'un indiriminde 50 TL'ye satın almıştım. 5-6 dakikalık uçuşu beni tatmin etmedi. Ayrıca çok hafif ve rüzgarda zor uçuyor.
Bu drone'un aktif iç tesisatını kullanarak yeni bir airboat yapmak istiyorum.
Gövdeye başladım. Yalıtım straforu ile bir gövde kalıbı çıkaracağım.
Bu motorları güç kaybı olmadan nasıl kullanabilirim?
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: LEVENT UYGUN
50 liralık cihazın Kömürlü (brushed) küçük motorları ve kumanda menzilinin 20-30 metreyi geçmeyeceğini sanıyorum.
3 veya 6 mm. depron tarzı malzemeden hafif ve küçük birşey yapsanız belki motorları işe yarar. Ancak kumanda menzilininde sorun yaşarsınız gibi.
Airboat yapacaksanız bir servo, daha büyükce fırçalı veya fırçasız motor, esc ile normal bir kumanda kullanmak daha iyi olur.
Linkteki basit ve ucuza mal olan bir airboat.

Kolay gelsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Öncelikle bizler forum ortamında pek “Drone” ve “Droner” kelimelerini kullanmayı sevmiyoruz. Sebebini ise şu yazıda bulabilirsin.

Mini Quad ile yapılabilecek en iyi hovercraft ancak şöyle bir şey olabilir,

Öncelikle bizler forum ortamında pek “Drone” ve “Droner” kelimelerini kullanmayı sevmiyoruz. Sebebini ise şu yazıda bulabilirsin.

Mini Quad ile yapılabilecek en iyi hovercraft ancak şöyle bir şey olabilir,

Tamamdır öyle demem ben de. :) Aslında bendeki mini değil, bildiğin büyük tiplerden. Kuvvetli bir şey ama markası dandik. Şarjı hemen bitiyor. Ben de böyle bir tekne türünde bir şey yapmak ve değerlendirmek istiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari