Mini Rize Buluşması

Bu haftayı da boş geçmedim. Yine 15-20 pil uçmuşumdur.
Gerçekten de helal olsun kardeşim, yapıyorsun bu sporu :bravo::bravo:
Ama 230s üzmeye başladı beni. Geçen hafta inverte geçerken havada kumanda ile bağlantı kesildi.
Mikro modellerde belki de tek sevmedim kısım burası. Eğer haberleşme ile ilgili bir sorun olursa bunu bulmak nerede ise imkansız. Kablo ve özellikle de anten bağlantısında sorun yok, bu sorun her şeyi yapan tek ana kartı işaretliyor ne yazık ki. ;)

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan KÖSOĞLU
Gerçekten de helal olsun kardeşim, yapıyorsun bu sporu :bravo::bravo:

Mikro modellerde belki de tek sevmedim kısım burası. Eğer haberleşme ile ilgili bir sorun olursa bunu bulmak nerede ise imkansız. Kablo ve özellikle de anten bağlantısında sorun yok, bu sorun her şeyi yapan tek ana kartı işaretliyor ne yazık ki. ;)
Aynen dediğin gibi Mehmet abi. Zaten blade modellerinin ana kartları da çok ucuz olduğu için !!!! alıp deneyeceğim. Hatta bir tanede yedek ana kart alayım ne olacak sanki .. 125 paundcuk...

• Haha
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Geçen hafta sonu cumartesi günü İsrafil abi ile ufak bir buluşma yaptık. Yeni alan harika. Deniz üzerine yeni bir dolgu alanı. Bu sene muhtemelen üst yapı işleri başlamaz. 1 sene burayı kullanırız. Pazar günü de tek başıma gidip 2 pil 230s 1 pilde bixler ile uçtum. 230s i toplamda yeni kumandam ile 4 pil uçurdum. Daha önce yaşadığım bağlantı kesme problemini yaşamadım. Benim ufaklıkta quad uçurmaya devam :) . Yeri gelmişken buradan sorayım. Uzun zaman kullanmadığınız modelleri kumanda ile yeniden bind yapmanız gerekti mi hiç ? Şöyle ki, sahaya çıkmadan önce evde protosu son bir kez eski kumandam ile bir kez daha deneyeyim dedim. Kuyruk kısmındaki problem devam ediyor mu diye. Belki kendi kendine düzelmiştir diye :) Baktım ki bu sefer kumanda ile hiç iletişim kurmadı. Neyse bende protosu yanıma almadım. Daha sonra sahada bixlere pil takınca baktım ki bixlerde eski kumandam ile iletişim kurmadı. Eski kumandama bind lı idi. Yeniden bind etmem gerekti. Yeniden bind edip uçtum. Böyle bir durum. Kumanda modelleri unuttu :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Geçen hafta sonu cumartesi günü İsrafil abi ile ufak bir buluşma yaptık. Yeni alan harika. Deniz üzerine yeni bir dolgu alanı. Bu sene muhtemelen üst yapı işleri başlamaz. 1 sene burayı kullanırız.
O zaman gözünüz aydın olsun. ;) 1 sene rahatsınız demektir. :D
Yeri gelmişken buradan sorayım. Uzun zaman kullanmadığınız modelleri kumanda ile yeniden bind yapmanız gerekti mi hiç ?
Spektrum kullanıcısı olarak ne micro modellerde ne de FBL modellerde böyle bir durum hiç yaşamadım. :eek:

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan KÖSOĞLU
Bu hafta sonu ufak bir buluşma yaptık. Hava çok güzeldi. En ufak rüzgar yoktu. Kırımsız günü tamamladık.

Son düzenleme:
Karadeniz ekibi de bu hafta sonunu pas geçmemiş. :heartxf::thumbup::bravo:

Bu arada bu alan Trabzon sahil yolundaki buluşma yeri değil mi Oğuzhan kardeşim ?
Abi burası Rize merkezdeki sahil dolgu alanı. Zaten fotoğraflarda da görüldüğü üzere dolgu yavaş yavaş yanaştı uçuş alanına. Muhtemelen bu sene sonuna doğru daha uçamayız burada. Ama şu anki haliyle tam bir uçuş alanı. Fırsat buldukça öğlen araları kaçıyorum alana.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari