Mission Planer - APM 2.8 - Parametreler - Servo Tanımlama

samet şal

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Merhabalar. Mission planer programında üzerinde APM 2.8. olan quadcopterimi bağladığımda ayarlar kısmında parametreler kısmında birçok parametre gözükmüyor.

APM'ye 1 adet servo bağmam gerekiyor. İnternetteki çözümlerde = 0 gibi birçok parametre var ama bende gözükmüyor.
Sebebini bilen var mı?

Günlerdir araştırıyorum. İşin içinden çıkamadım. Parametreler eksik.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kontrol Kartınız
APM 2.8
Model Sınıfı
multicopter
Motor, Pervane ve ESC
emax
Kumanda Alıcı ve Verici
flysky
Extra Ekipman
gps
Teknik olarak Quad hiç anlamam. Ama zamanında şu konudan erişebileceğiniz epey detaylı ve videolu paylaşımlar olmuştu. Bunlara göz attınız mı acaba @samet şal

Bir de konu APM olunca, APM bölümüne taşıdım, bilginize :saygilar:

Teknik olarak Quad hiç anlamam. Ama zamanında şu konudan erişebileceğiniz epey detaylı ve videolu paylaşımlar olmuştu. Bunlara göz attınız mı acaba @samet şal

Bir de konu APM olunca, APM bölümüne taşıdım, bilginize :saygilar:

Attığınız link ve konumu taşıdığınız için öncelikle teşekkür ederim Mehmet bey :)

Gönderdiğiniz konuyu inceledim fakat karşılaştığım sorunun cevabı maalesef orada yok.

Umarım forumdaki arkadaşların bu konu hakkında bilgisi vardır. :)

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Yardımcı olabilecek var mı? Parametrelerin bir çoğunu göremiyorum.

parametreler konusunda bilgi edindiniz mi ? Bende hangi parametrenin ne işe yaradığını öğrenmeye çabalıyorum.Bununla alakalı bir kaynak biliyor musunuz ?

parametreler konusunda bilgi edindiniz mi ? Bende hangi parametrenin ne işe yaradığını öğrenmeye çabalıyorum.Bununla alakalı bir kaynak biliyor musunuz ?

Bu siteyi biraz karıştırın eminimki istemediğiniz kadar bilgi vardır. Biraz google çeviri yardımıyla herşeyi bulabilirisiniz diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari

Bu siteyi biraz karıştırın eminimki istemediğiniz kadar bilgi vardır. Biraz google çeviri yardımıyla herşeyi bulabilirisiniz diye düşünüyorum.
teşekkür ederim. Mission planner simülasyon kısmında hiç çalıştınız mı ? Uçak olmadan uçuş nasıl yapıyoruz.Ben uçağı kaldıramadım .

• Beğen
Tepkiler: M.Enes Koyuncu
teşekkür ederim. Mission planner simülasyon kısmında hiç çalıştınız mı ? Uçak olmadan uçuş nasıl yapıyoruz.Ben uçağı kaldıramadım .
Hocam ben geçenlerde biraz kurcaladım gamepad ile uçurmayı başardım. Mission Planner simülasyon tcp bağlantısı kurduktan sonra ana ekranda komut yerinden her şeyi ayarlayabilirsin.

Hocam ben geçenlerde biraz kurcaladım gamepad ile uçurmayı başardım. Mission Planner simülasyon tcp bağlantısı kurduktan sonra ana ekranda komut yerinden her şeyi ayarlayabilirsin.
Ayrıca şunuda söyleyeyim ben sadece rotalarıma bakmak için ayarladım. Ama bu konuda bilgisi olan birinden bütün detayları öğrenmek isterim

teşekkür ederim. Simülasyon programını ayarlayıp uçuş planı çiziyorum. Fakat komut kısmında görevi başlatı seçip komutu gerçekleştir diyorum uçmuyor.Sebebini nasıl yapacağımı biliyor musun ?