Mission planner da fpv görüntüyü alabilme

Ercan ÇINAR

Tecrübeli Uye
Web sitesi
www.ercancinar.com
İlgi Alanı
Multikopter
Arkadaşlar selam,

Aşağıda geçenlerde yaptığım bir uygulama var, Mission planner üzerinden hem telemtry i takip ediyor, hem de fpv kameradan alınan görüntüyü bilgisayara aktarıyorum,

bilin bakalım nasıl oluyor :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Valla soru hiç bilmediğim yerden geldi :laugh: Bırak tahmini, ya tutarsa diye sallayamıyorum bile ;D

sevgili ercan

fpv vericisinden gelen sinyali fvp receiver ile alıp easycap ile bilgisayarın usb portuna takarız. eğer sağlam bir driver kurmuş ve çözünürlük ayarları ile ilgili sistemimizin beğenmediği bir durum olmayacak kadar şanslı isek mp config/tuning sekmesinde planner de video device da easycap seçer hud overlay seçeneğini aktif hale getirdiğimizde flight data tabında da hud arka planı yenileme frekansı kabuledilebilirin bana göre biraz altında fpv görüntüsünü elde ederiz.

bunun dışında bir yöntem varsa paylaşmanız bizi daha da mutlu edecektir.

qgroundstation da fpv görüntülerinin px4 radio telemetri ile mavlink protokolü üzerinden de aktarılabileceğini biliyorum. ancak tecrübe etmiş değilim. bunun için önce analog video sinyalinin digitale çevrilmesi gerektiğini düşünüyorum. sizin deneyiminiz varsa bilmeyi çok isterdim.

sevgi ve saygılarımla

şakir polay

Şakir Bey,

Yorumunuz için teşekkürler, bana da yakın zamana kadar sorsalar easycap tarzı konsept yada cuav hacklink gibi cihazlar aklıma gelirdi.

Geçtiğimiz günlerde tembellik yapıp aşağıdaki ürünü aldım,

Eachine ROTG01 UVC OTG 5.8G 150CH Full Channel FPV Receiver

Bu ürünü android telefona bağlayıp, FPV olarak görüntüyü telefona alabiliyorum, Monitör derdinden kurtuluyorsunuz. ve süre gecikmesi de anlaşılamayacak kadar kısa,

Aynı ürünü alan Okan karaca abim, tesadüfen ürünü PC ye takınca, PC otomatik olarak bu cihazı WEB CAM olarak algılıyor, sonrasında da MISSON PLANNER da hud ekranında START CAMERA dediğiniz anda, Mission planner üzerinden FPV görüntüye de sahip olmuş oluyoruz.

Tam tembel işi ve sadece 24$ a FPV yer istasyonu çözülmüş oluyor :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tembel isi en sevdiğim :D

Paylaşım icin teşekkürler Ercan :RCKolik:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bende banggood.com 'dan aldım 70 TL'ye tabletimde çalışmadı.4 tane telefona taktım bir tanesinde çalıştı o da benim değil :) Ama güzel cihaz bilgisayarda test ettim.

Lenovo note k6 ve Samsung s5 te çalıştı.

Kablonun iki ucu da Micro USB ama bir taraf eachine a diğer taraf telefona takılıyor, ters takma durumu mümkün, ama ters takınca da çalışmıyor

Cok guzel bir arkadasmis bu. Kullandigim tablete de uyumlu, alasim geldi :) bi quad toplama zamanim geliyor yeniden :D

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Lenovo note k6 ve Samsung s5 te çalıştı.

Kablonun iki ucu da Micro USB ama bir taraf eachine a diğer taraf telefona takılıyor, ters takma durumu mümkün, ama ters takınca da çalışmıyor

O kurala göre takıyorum "Attached UVC" diyor ama karımcalı ekran gelmiyor.Android sistemi desteklemiyor.