Model araç motor sorunu

Muhittin Şentürk

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Çok önceden beri ara ara kullanmakta olduğum rc aracımın geçen sene dişli sıyırmasından dolayı tamirine başlamış devamını getirememiştim. Korona günlerinde sıkıntıdan tekrar elime aldım. Sorun motor milinin yatakta sabit durmaması gaza yüklenince geri kaçarak kontrolden çıkması olduğunu anladım.

Sorunu çözmek için motoru dağıtmak istesem de çin malı olmasından mütevellit hiçbir şekilde başaramadım.

Üzerinde resimlerde de görülen 3 adet küçük vida bulunuyor ama bunları sökmem hiçbir şey ifade etmiyor. Sanki kapağı gövdeye bir yapıştırıcı ile tutturmuşlar.

Motorun mili ileri geri oynuyor hatta mili söktüm ve tekrar yerine taktım. Geri kaçmasını engellemek için motorun arka kapağına elimde bulunan fiber malzemeden destek bu yaptım ama motor mili endüvinin gövdesine sabit durmadığından sıyırmaya devam etti.

Bu motoru sökmem hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden Teşekkürler.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İkinci fotoğrafta o uzun siyah silindirin başlangıç noktasına çekiç vurup, saat yönü tersinde döndürterek açabilirsiniz. Tabi etraftaki o siyah vidalar sökülmüş olacak şekilde. Tüfek şokları gibi anlaşılan burdaki birleşme

• Beğen
Tepkiler: Muhittin Şentürk
Son foto da ön kapak yerinden oynamış ve boşluk nedeni gibi görünüyor.
Motoru dağıtmadan "mili söktüm ve tekrar yerine taktım. " demişsin. Mil üstündeki şimler (pul) motorun içine düşmüş olabilir.
Kapağa wd-40 uygulayıp bıçak kenarı ile zedelemeden çıkarabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Muhittin Şentürk