Model uçak için motor tercihim

İlgi Alanı
Uçak
Merhaba iyi geceler,

Cessna modeli 1.9 kg ağırlığındaki bir uçak için aşağıda verdiğim ilgili motor uygun mu?

Model: D3536 1200KV Motor
KV(RPM/Volt): 1200KV
Pil (hücre Lipo): 2-4S
Önerilen pervane: 10x6
Voltaj: 11.1
Yük akımı (A):35
Çekme:(G):1580
Güç (W):388
Verimlilik (g/W):4.1
Uzunluk: 67.3mm
Genişlik: 34.7mm
Mil çapı: 6mm
Ürün ağırlığı: 111 g/adet

Bence yeterli doğru bir cg ayarı ile güzel sonuç alırsınız. Pilotaj da önemli tabi, bu motor bu uçağı uçurur. Ayrıca uçuş ağırlığı mi 1.9kg Buda önemli şimdi, egerki sadece uçak 1.9kg ise işler değişebilir. Pil+esc+motor ağırlığı da eklenirse 2500-3000gr civarı bir ağırlık uçuş ağırlığı olur. Burda pilotaj çok önemli ve motor çekmeye bilir.

Bence yeterli doğru bir cg ayarı ile güzel sonuç alırsınız. Pilotaj da önemli tabi, bu motor bu uçağı uçurur. Ayrıca uçuş ağırlığı mi 1.9kg Buda önemli şimdi, egerki sadece uçak 1.9kg ise işler değişebilir. Pil+esc+motor ağırlığı da eklenirse 2500-3000gr civarı bir ağırlık uçuş ağırlığı olur. Burda pilotaj çok önemli ve motor çekmeye bilir.
Hocam tüm elektronik üzerinde yüklü hali 1.9 kg geliyordu hassas terazide ölçtüm yalnız bugün deneme yaptım o kadar uzun koşturmama ragmen kalkış yapamadı yoldan çıktı en son pervane yere temas sonucu kırıldı sanırım motor yetersiz kaldı normal de kısa mesafe de kalkış yapması lazım dı

Uçağın yerden havalanamaması, kanadın hücum açısı ile ilgili de olabilir.
Yani kadanın ön kenarı aşağıya bakıyor olabilir:rolleyes:

Uçağın hareketini upload ettim bakmak isterseniz diye yükledim sanırım görerek daha iyi yorum olur gibi

Uçağın hareketini upload ettim bakmak isterseniz diye yükledim sanırım görerek daha iyi yorum olur gibi

Bu şekilde videoyu indirip öyle izlemek gerekiyor. YouTube yükleyip, linki buraya kopyalarsanız daha kolay izlenir. :saygilar: