Model uçak seçimi

Talha Çetin

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
RC uçak hobisine yavaş yavaş girmiş bulunmaktayım ve ne yazıkki bir sorunum var Uçak seçimi uçağı kendim yapmak istiyorum çünkü elimde baya bir malzeme var malzemeler: Fly sky i6 2212 1400 kv fırçasız motor 2200 mah 30c 3s lipo pil 4 servo ıvır zıvır bir uçak yapcak kadar malzemem var fakat bu malzemelerle hangi uçak yapılır onu bilmiyorum el işim iyidir eskiden THK nın kursuna gittiğim için olabilir:) bana aklınızda varsa üstten kanat tekerlekli bir RC uçak önerisi yaparsanız sevinirim

İlk deneyiminiz ise Cessna 150 model uçağı öneririm. Fotobloklar ile yapılabilecek hem ucuz hem de rahatlıkla uçabilen bir model, ilk için vazgeçilmez.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sevgili @Talha Çetin,

Forum kuralları gereği lütfen mesaj yazarken Türkçe yazım kurallarına ve özellikle de noktalama işaretlerine dikkat ediniz. Bu yazdığınız mesajların başkaları tarafından daha rahat okunup, anlaşılmasına yardımcı olacaktır.Bu İLK ve SON uyarımız olsun.;)

İlk deneyiminiz ise Cessna 150 model uçağı öneririm. Fotobloklar ile yapılabilecek hem ucuz hem de rahatlıkla uçabilen bir model, ilk için vazgeçilmez.
İlk model olarak Cessna modeli önermiyoruz. Bu modelden çok daha rahat ve güzel uçan başlangıç modelleri var. ;)

bana aklınızda varsa üstten kanat tekerlekli bir RC uçak önerisi yaparsanız sevinirim
Valla tekerli olması şart değilse FT Explorer modelini öneririm. illa da teker diyorsan altına bir şeyler uydurulabilir. İlk modelin olacaksa arkadan pervaneli olması pervanenin kırılmaması açısından daha iyi olur hemde.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Muzaffer POLAT
Sevgili @Talha Çetin,

Forum kuralları gereği lütfen mesaj yazarken Türkçe yazım kurallarına ve özellikle de noktalama işaretlerine dikkat ediniz. Bu yazdığınız mesajların başkaları tarafından daha rahat okunup, anlaşılmasına yardımcı olacaktır.Bu İLK ve SON uyarımız olsun.;)

İlk model olarak Cessna modeli önermiyoruz. Bu modelden çok daha rahat ve güzel uçan başlangıç modelleri var. ;)

Özür dilerim Hocam kusuruma bakmayın bundan sonra daha dikkatli olacağım😔😊

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
@Mehmet Kucuksari hocam sizce bu uçağı yapsam nasıl olur. Daha önce bir kere uçak uçurdum, kısa sürdü çünkü düşürdüm.😁 Birde resimin altında bilgiler var. O motor yerine 2212 1400 kv motor kullansam nasıl olur; fikrinizi belirtirseniz sevinirim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

yapacağınız uçak mutlaka ama mutlaka 4 kanal olsun. yukarıdaki bazı uçaklar 3 kanallı. onu yapmak kolay ama uçurmak sıkıntı olur.

bu linkteki istediğiniz planı indirip yapabilirsiniz ama 4 kanal ve üstten kanatlı bir model olsun.