Motora bağladığım pervane tam güç verdiğimde fırlıyor :D

Atakan ASAR

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Konulara baktım ancak böyle bir konu göremedim. İnşallah tekrar açmıyorumdur.

Valla yine ben ve garip sorunlarım. Başlıkta yazdığımdan pek bir farkı yok aslında. Motora tam güç verdiğimde pervane motorun ucundan fırlıyor. Fırçalı motor kullanıyorum. Pervane motora sıkı geçiyor. Pervaneyi motora daha da fazla bastırmaktan korkuyorum motorun çubuğu içine falan kaçar diye. 20 30 tllik şey için 20 tl daha kargo veresim yok :D Siz ne önerirsiniz? Motora zarar verir miyim? Çok çok hızlı geliyor bana dönüşü ve elimde tutarken bile thrustı hissedebiliyorum bayağı rüzgar yapıyor aslan parçası :D Ama işte yeni ESC bozmuşum, bir de motor alacak takatim kalmadı :') Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Valla yine ben ve garip sorunlarım. Başlıkta yazdığımdan pek bir farkı yok aslında
Soru garip değilde soru sorma şekli garip. Mesela ben senin daha önceki konunu hatırlamıyorum. Bu durumda pervaneyi hangi modele ve nasıl taktığını da bilmiyorum. Bu durumda eğer sana yardımcı olmak istersem neye göre cevap vermeliyim ?

Kısaca soru sorarken mümkün olduğunca detaylı bilgi, resim ve gerekirse kısa bir video paylaşırsan yardım alma ihtimalin artar :saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Soru garip değilde soru sorma şekli garip. Mesela ben senin daha önceki konunu hatırlamıyorum. Bu durumda pervaneyi hangi modele ve nasıl taktığını da bilmiyorum. Bu durumda eğer sana yardımcı olmak istersem neye göre cevap vermeliyim ?

Kısaca soru sorarken mümkün olduğunca detaylı bilgi, resim ve gerekirse kısa bir video paylaşırsan yardım alma ihtimalin artar :saygilar:
Ekledim hocam teşekkürler.

Merhaba, Bu üründen kullanmalısınız

Bunu takabilir miyim bilmiyorum. Çalışma prensibini anladım bu parçanın. Ama kendi pervanem zaten tam olarak girmiyor sanırım. Fotoğrafta yüklediğim gibi, pervaneyi taktığımda motorun mili pervaneden boylu boyunca geçmiyor. Sadece girecek kadar takabiliyorum. Daha da bastırsam ve taksam aslında sorun olmayabilir. Ama motora zarar vermekten korktuğum için konu açtım. Yoksa bir şekilde takıp, yine fırlarsa çözüm bu gibi duruyor

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Şu videodakiyle aynı malzemeleri kullanıyorum. Video açıklamasında var hepsi

• Beğen
Tepkiler: Mustafa YILDIRIM33

Ekledim hocam teşekkürler.

Bunu takabilir miyim bilmiyorum. Çalışma prensibini anladım bu parçanın. Ama kendi pervanem zaten tam olarak girmiyor sanırım. Fotoğrafta yüklediğim gibi, pervaneyi taktığımda motorun mili pervaneden boylu boyunca geçmiyor. Sadece girecek kadar takabiliyorum. Daha da bastırsam ve taksam aslında sorun olmayabilir. Ama motora zarar vermekten korktuğum için konu açtım. Yoksa bir şekilde takıp, yine fırlarsa çözüm bu gibi duruyor
Motoru dik konuma getirin (mil yukarı gelecek şekilde)
Masanın köşe kısmını kullanarak, kablo pinlerini boşa çıkartın, milin arka kısmını masanın üzerine denk getirin.
Pervaneye dengeli şekilde yük uygulayarak mile montajını yapın.

Miliniz yerinden oynamadan pervanenizi takarsınız.
Motor çok küçük derseniz, altına uygun bir tahta vb parça koyabilirsiniz.

Son düzenleme:
Motor miline biraz sıcak silikon sürüp pervaneyi yapıştırabilirsiniz. Sadece balansı bozmadığınızdan emin olun. Çıkarmak içinse biraz alkol sıcak silikonu sökecektir.