MSH Protos Unboxing / Montaj / İnceleme

İnşallah esc'den yüzüm güler abi :D Önceki pek de iyi gitmedi... Bu da biraz büyük kaçıyor modele ama üniteyi kuyruk kutusunun üstüne alıp, escyi ana şaftın altına koyarız, çok da güzel olur.

Bu haftasona Logo devam ederim, protosu ondan sonraki haftasonu çıkarırız sahneye :) Ünitenin ayarını şimdilik bozmayayım, malum elimde bir tane neo var o da 550sx e ayarlı..

Dikkatimi çeken noktalardan bazıları;

Upgrade parçalar çok başarılı, Lynx iyi iş çıkarmış. Hem hazır montajlı geliyorlar (loctitelı), hem de ağırlık olarak aşırı artışlar yok öyle...

Yine de model genel olarak 200gr ağırlaşabilir çünkü herşeyde var biraz biraz artışlar. Eski esc 35gr, yenisi 105gr... Eski tail case 20gr, yenisi 27gr... Lever, slider, rotor hub derken kuyrukta 15-20gr bir artış olabilir... Eski paller tanesi 55gr, revolutionlar tanesi 65gr, iki palde 20gr artış...

Elimde çok da yedeği birikti, swash, main rotor hub, kanopi ve bir takım yedekler olsa, bir kit daha çıkar :D

Rasim Öztürk' Alıntı:
Rtf halini upgradelerden sonra net olarak tartacağım fakat hala 2kg ın altında kalmayı bekliyorum. 2600rpm ler oldukça yeterli seviyeler protos için.

Bu akşam montaj işlerinin kabası bitti, ben de bittim. Bundan sonrası için Mini vbar gidip üstüne eklenip vbar neo alınacak, elimde vbc satellite ve kablosu var. O zamana kadar model yedekte bekler. (ağırlık hesabına neo+satellite de tartılıp eklenmiştir.)

Modelin "herşeyiyle" ağırlığı pilsiz 1374gr... Bu herşeyin içine ünite dahil, esc nin bütün kabloları ile beraber hali dahil, kanopi dahil, upgrade parçalar dahil, pili sabitleyen oringler dahil... herşey işte...

Optipower 2700mah 50c lipo 503gr, gensace 2600mah 60c lipo 460gr...

Opti ile 1877gr, Gens ile 1834gr...

Esc den yaklaşık 75gr zararımız var, pallerden 20, upgrade parçalardan kuyruk tarafındakiler 15gr falandır, gövdedekilerden de 25gr olsa... Bir de kuyruk servosundan en az 15 (std), belki 30-40gr (mini) zararımız var. Yanii özetle 150gr kadar fazlalık var :) Modelin ortalama uçuş ağırlığı 1850 desek, 1700 ile de biterdi bu durumda...

Bakalım bu seferki birlikteliğimiz biraz daha uzun sürerse, esc daha hafife geçebilirim, kuyruk servosu şimdi bozmak istemedim ama ilerde Logo-Protos arasında değiş tokuş yapabilirim. Marabada ağadan kaliteli servo olduğu nerde görülmüş :D

470mm stretch yapmayı düşünmüyorum. Model hem 500 sınıfı arasında hafif, yorumlar stretch yapılmaması yönünde. Hafif olduğundan artan güçle iyice balon oluyormuş :laugh: Hem de 3300 pil istiyor aynı uçuş süreleri için, gerek yok yeni masraflara, pil pahalı...

Montaj sürecinden fotolar uygun bi zamanda paylaşacağım. Şimdilik iki tane bulunsun :saygilar: (ya orjinal yada fotodaki kanopiden bulmam lazım)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ooooo maşallah olmuş bu olmuş :thumbup:
Her türlü gideri var Rasim.
1700 gr ilede 1850 gr ilede canavar gibi uçar bu model ve seninle baya bir uzun birliktelik sürer gibi.

Uçan her model candır %p ama Ağa'nın yeri bambaşka tabiki ;D

Süper görünüyor Rasim kanopide üstüne düştüğün kadar var bulursun umarım.

Zümrütu Anka mubarek :D Küllerinden yeniden doğuyor :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bençe kanopi çok kötü değil. Benimkini bi görsen :)

Yedekte bekleyen bebeklerimle :laugh:

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bebeklere maşallah diyelim. :thumbup:

Compassın mekanik gerçekten şahane gözüküyordu. :)

Protosuda incelemek istiyordum ama günün telaşından unuttuk. ;D

Arda Erkan' Alıntı:
.. Compassın mekanik gerçekten şahane gözüküyordu. :)

Protosuda incelemek istiyordum ama günün telaşından unuttuk. ;D
Neyse sen en azından birisine bakabilmişsin Arda. Ben özellikle rica ettim Rasim'in getirmesi. O da sağolsun kırmadı ve getirdi ama günün telaşıyla her ikisine de bakma fırsatım olmadı ne yazık ki :-\ :'(

Bu iki yavruyu bende incelemek istiyordum. En çok merak ettiğim ikili diyebilirim, görev çıkıpta apar topar ayrılınca göremeden döndüm. İnşallah bir dahakine bakıp canlı canlı inceleme şansı olur, kırımsız günlerde kullanırsın umarım Rasim.