Multicopterların ve Fırçasız motorların temel çalışma mantığı(En basit şekliyle)

İzzet Camcıoğlu

Moderator
İlgi Alanı
Multikopter
Herkese merhabalar bu haftaki videomda drone ile ilgilenmeye yeni başlayanları düşünerek hazırladığım videomu paylaştım. Bu videonun içeriğinde;

*kullanılan piller
*kullanılan kabloların özellikleri
*konnektörler hakkında temel bilgi
*power board nedir ne iş yapar
*uçuş kartının elektrik beslemesi
*güç dağıtım kartı nedir ne işe yarar
*esc ve fırçasız motorların bağlantısı
*fırçasız motorlar nasıl çalışıyor
*bec nedir neden kullanmıyoruz

sorularına cevap vermeye çalıştım. Bunu yaparkende olabilidiğince basitleştirerek bu hobiye yeni başlamayı düşünen birini daha başlamadan bu hobiden soğutmamayı hedefleyerek
yaptım :) Umarım unuttuğum eksik veya yanlış bir nokta yoktur. Yorumlarınızı bekliyorum. :saygilar:
Sırada video:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Daha önce paylaşmış olsamda bu konu ile ilişkili olduğunu düşündüğüm bir diğer videoyuda paylaşmayı mantıklı buldum. Bu kısım gereksiz görülürse yöneticiler tarafından kaldırılabilir =)

DIY Dronelarda kullanılan temel parçalar ve özellikleri:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yorumlarınızı bekliyorum :saygilar: :RCKolik:

Multicopterların ve Fırçasız motorların temel çalışma mantığı(En basit şekliyle)

Paylaşım için teşekkürler İzzer hocam. Videoyu akşama izleme fırsatım olacak ama unutmadan hemen INDEKS sayfamızı ilave edelim :RCKolik:

Teşekkür ederim indeksleme için yorumunuzu da merakla bekliyorum :laugh:

İzzet Hocam yine Harika bir iş çıkarmışsın. Üşenmemiş tüm çizimleri ve bazı yerlerde animasyon efekti ile güzel bir iş çıkarmışsın :thumbup: Kimbilir bunu hazırlamak ne kadar vaktini aldı :bravo:

İçerik ise tam yeni başlayanlara göre. Ana hatları ile tüm detayları açık, anlaşılır şekilde güzel özetlemişsin %p

Emeklerine sağlık diyorum :RCKolik:

Bu arada daha önce paylaşılan ilgili videoyu buraya da eklemen gayet yerinde olmuş ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
İzzet Hocam yine Harika bir iş çıkarmışsın. Üşenmemiş tüm çizimleri ve bazı yerlerde animasyon efekti ile güzel bir iş çıkarmışsın :thumbup: Kimbilir bunu hazırlamak ne kadar vaktini aldı :bravo:

İçerik ise tam yeni başlayanlara göre. Ana hatları ile tüm detayları açık, anlaşılır şekilde güzel özetlemişsin %p

Emeklerine sağlık diyorum :RCKolik:

Bu arada daha önce paylaşılan ilgili videoyu buraya da eklemen gayet yerinde olmuş ;)

Çok teşekkür ederim yorumunuz için moral oluyor :saygilar: :saygilar:

Elinize sağlık gayet açıklayıcı olmuş :)

Teşekkür ederim beğenmenize sevindim :)

Eline sağlık İzzet, çok güzel bir paylaşım olmuş. :bravo:

Türker Akgün' Alıntı:
Eline sağlık İzzet, çok güzel bir paylaşım olmuş. :bravo:
Çok teşekkür ederim :saygilar: