naze 32 havada sabit kalma sorunu

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

quad ı havada sabit tutamıyorum askıda kalması için ne yapmam gerekli ?

Uzerinde sadece bir ucus kontrol karti olan bir quad, hele ki bu kadar kucuk bir quad, ancak bu kadar sabit kalabilir (biraz daha iyi bir pilotajla biraz daha iyi olur, ama cok fazla degil)

Havada kendisi dursun istiyorsan:

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
üsütne başka kart eklesem sonar yada telemtry gibi olsa daha düzgün olur mu

İhtiyaçlarınızı belirlemeden bir quad toplamışsınız. Hatta kullanılan sistemlerin uçuş kartlarının özellikleri farklılıklarına bakmadan. Şimdide aynı metod ile yola devam ediyorsunuz. Bu şekilde başarıya ulaşmanız bence çok zor. Sizi ilk olarak biraz araştırma yapmaya davet ediyorum. Forumda multikopterler ile ilgili bir çok kaynak var. Uçuş kartları nelerdir? GPS destekli olanlar? Uçuş modları kullanımları? Telemetri nedir ne işe yarar? Konuyu öğrenmeye başladıktan sonra umuyorum ki mesajınızda neyin yolunda gitmediğini anlamış olacaksınız.

üsütne başka kart eklesem sonar yada telemtry gibi olsa daha düzgün olur mu

Osman, 5.ci videoda PID ayarı soruna cevap olabilir. Tüm videoları da tabii izlemeni öneririm. İzzet arkadaşımızın güzel bir öğretim serisi:

okul projesi için hiç araştırma yapamadan bu kartları aldık bunlarla daha stabil uçması için uğraşacağım başka çarem yok bütçemde yok

okul projesi için hiç araştırma yapamadan bu kartları aldık bunlarla daha stabil uçması için uğraşacağım başka çarem yok bütçemde yok
Osman bey anlamadığınız kısım quadların bundan daha stabil olmasına gerek yok. Siz ne yapmayı hedefliyorsunuz, neden bu stabilite takıntısı ??

mehmet abi benm yapmak istediğim kumandadan hiç bi hareket vermeden quadın düz ve sabit bir şekilde havada kalması

mehmet abi benm yapmak istediğim kumandadan hiç bi hareket vermeden quadın düz ve sabit bir şekilde havada kalması
eğerki quadın hiç bir hareket yapmadan durduğu yerde olduğu gibi havada sabit kalmasını istiyorsanız gps takmanız lazım yoksa quad sabit durması gereken yeri kendisi hesaplayamaz gps olmadığından dolayı rüzgarın yada diğer etmenlerden etkilenerek yönlenir

merhaba arkadaşlar ilk haftalarda yaptığım hatadan dolayı herkesten özür dilerim kusura bakmayın.
yeni toplamaya başladığım drone topaldım ve ucurdum . hareketlerinni baya düzeltiyor ama gazını sabitlediğin zaman saga sola gitmeye başlıyor. bunu nasıl düzeltirim ?
naze 32 rev6
skywalker 30a esc
flysky İ6
11.1 pil
lütfen kurulum videosu olan yada daha önceden toplayan varsa deneyimlerini benimle paylaşabilir mi?

naze32 rev6 ile skywalker esc yi çalıştıramadım. Acaba kalibre için cleanflight mı yoksa başka bir program mı kullandınız. Bir de hangi protokolü kullandınız(oneshot dshot multishot)