Naze32 - Elektriksel kablolama ve ayarlar, Cleanflight / Baseflight

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Zafer hocam bu yazdıklarının yarısını anlasam ve ben sana bir yemek ve ardına bir kilo baklava ısmarlasam nasıl olur.... :D...Forumun dehasısın başka ne diyeyim... :bravo: :saygilar:

Hakan hocam estağfurullah. Okumayı seviyorum ("uçmayı beceremiyorum"un farklı bir ifadesi bu tabi :D ), ve de okurken öğrendiklerimi elimden geldiğince paylaşıyorum.

Sesimin çıkmadığına bakmayın! Anlamadığım için utancımdan!... :embarras: (Aslında kıskançlıktan ama, çaktırmıyorum.)

Zafer bey, eline sağlık! Bilgi paylaşmak konusundaki cömertliğini hep takdir etmişimdir. Bilgi toplumu olacaksak, siyasilerin değil, senin gibi insanların sayesinde oluruz herhalde! :bravo:

Güzel yazı olmuş Zafer Bey elinize sağlık. Şimdi misilleme olarak benimde CC3D için böyle bir yazı yazmam gerekir değil mi? :D

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Güzel yazı olmuş Zafer Bey elinize sağlık. Şimdi misilleme olarak benimde CC3D için böyle bir yazı yazmam gerekir değil mi? :D
Kesinlikle Nesimi Bey. Hatta ben yazıyı ilk okuduğumda bu cümleyi yazacaktım ama "CC3D" ismi aklıma gelmedi :laugh: yanlış yapmayayım diye de bir şey yazamadım :lol:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kesinlikle Nesimi Bey. Hatta ben yazıyı ilk okuduğumda bu cümleyi yazacaktım ama "CC3D" ismi aklıma gelmedi :laugh: yanlış yapmayayım diye de bir şey yazamadım :lol:

Şu aralar işlerimiz biraz yoğunlaştı. İlk fırsatta ilgilenirim.

Nesimi bey, Naze32 için hazır yazılmış yazıları da varken boşverin uğraşmayın CC3D ile :laugh: .

Merhaba hocam.
Biraz bakındım ama bulamadım.

Naze32 kartı 450 lik clone framler ile kullanılabiliyor mu acaba?

KK2.1 kullanıyorum artık yoruldum.

Naze32 330 frame ile uçuş izledim KK2.1 ile boşa uğraşıyomuşum gibi geliyor.

Merhabalar hocam öncelikle güzel bir yazı olmuş teşekkür ederim bir sorum daha olucaktı radiolink at9 a telemetri özelliğini bu kartta kullanabilirmiym ?

Radiolink AT9 hakkında pek bir bilgim yok ama genel teamül, ilgili markanın sensörlerinin harici olarak modellerin üzerine takılması ve kontrol kartından bağımsız olarak telemetri datasının kumandaya gönderilmesi yönündedir.

Arkadaşlar quad ile ilgili işin içinden çıkamadığım bir konu var. Çok araştırdım çok şey denedim ama olmuyor.
Tecrübeli arkadaşların yardımlarına ihtiyacım var.

Flip32 control kartının üzerindeki satallite soketine DSMX satallite bağlayıp bind etmek istiyorum.

- Cleanflight üzerinden port girişlerini ayarladım --> UART2 Serial Rx aktif
- Configuration kısmında receiver SERIAL ve SPEKTRUM2048 seçili
- CLI ekranına yazdığım komut --> set spektrum_sat_bind=8

fakat komut sonunda invalid name cevabını alıyorum ve doğal olarak kumanda ile bind işlemine geçemiyorum.

Yabancı forumlarda bazı kişiler satallite ucunu alıp 3V a falan bağlamış ama kart üzerinde hazır satallete yeri varken bu işlemi yapmak çok mantıklı gelmiyor.

Ekran görüntülerim aşağıda. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Safak spektrum olayindan hic anlamiyorum ama sanirim ='den once ve sonra bosluk olmasi gerekiyor.

Emre abi boşluk olması etkilemiyor. :)

Gece problemi çözdüm ; Naze in 2016 yılı bi firmware yükledim problem çözüldü :D :halay:

Şimdi de motorlar çalışmıyor. bakalım öğrenicez :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi