Naze32 pc tanımama sorunu

brickte olsa pc ye bağlayınca bir şekil gözükmesi gerekiyor. ister tanısın ister tanımasın. sanırım cp2102 çip arızalı.
çünkü işlemci bu çip sayesinde pc ile haberleşiyor. yanlış mı düşünüyorum?

Valla ne diyeceğimi bilemiyorum. Yakınlarda olsan oturup beraber bakalım diyecem yani tek çare bu kaldı...
:) aynen hocam ama mesafeler uzak... öğrenci olmasam direk yenisini alıcam ama bursu bekliyorum. O arada da yaparsam diye bakınıyorum. Benim canımı sıkan kısım kart sorunsuz bir şekilde üstüne taktıklarıma(esc,buzzer vs) tepki veriyor. Ama pc görmüyor kartı...

Olabilir hocam...
yanlış biliyormuşum. Özür dilerim.

Kaynak

Türkçe:

Orjinal

• USB bağlantı noktasının UART1 ile paylaşıldığı bazı kartlarda ve UART1'de MSP Verilerini devre dışı bıraktıysanız, yeniden USB kullanarak bilgisayara bağlanamazsınız; En modern FC, USB ve UART'ları “USB VCP - sanal bağlantı noktası” kullanarak ayırarak bu sorunu çözdü.
verdiğim kaynak sayfasını baştan aşağı bir okuyun belki yardımcı olur.

Hocam yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Bu kartla daha uğraşmanın anlamı kalmadı. Yeni bir kart alacağım önerebileceğiniz bir kart var mı acaba ?

omnibus f4 v3 cok kullanılan youtubeda ve formlarda tonlarca vıdeosu olan buıld yapılmış bır kart duşunulebilir ve Hakan beyın uyarısını dıkkate alın gps takıldıgında uyum sorunu yasamayan bır kart alın derım. Aslında toplama amacınıza uygun duzunelerce buıld vıdeosu ızleyın ve elınızdekı parcalarla en uyumlu kartı alın acele etmeyın ...

omnibus f4 v3 cok kullanılan youtubeda ve formlarda tonlarca vıdeosu olan buıld yapılmış bır kart duşunulebilir ve Hakan beyın uyarısını dıkkate alın gps takıldıgında uyum sorunu yasamayan bır kart alın derım. Aslında toplama amacınıza uygun duzunelerce buıld vıdeosu ızleyın ve elınızdekı parcalarla en uyumlu kartı alın acele etmeyın ...

Hocam projenin daha başındayız. Drone u toplamak proje içinde yüzdelik olarak 15 20 yer tutuyor. Şuan elimdeki donanımlara gelirsek 920kv motor ve esc fly sky i6 kumanda ve alıcı. İleride framei geliştiriğ kamera ve projenin geri kalanı entegre edilecek. Bana 6 motora kadar destek veren bir kart lazım. En kötü naze32 ayarında.

elimde sp3 6dof var bıraz kaynak atıldı ustune ama hedıye edebılırım isterseniz... işinizi gorurse tabi

• Beğen
Tepkiler: Hakan SAHBAZ