NeXt Simulatorde THK ART-TECH USB kumanda tanıtimi

Dreamer75

Uye
Merhaba;
Rasim Öztürk beyden duymuş olduğum next i indirdim ve kurdum. Demo.
Ancak; kumandamın kalibrasyonunu yapamıyorum. Usb girişli thk art-tech kumanda var.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yardım. Next sim kumanda tanıtma

Öncelikle en iyi yardımı Arttech kumanda kullanan arkadaşlar, 120mb lık next simi indirip kurarak yapabilirler. Ben kendi kumandamı usb üzerinden bilgisayara bağlayarak kullanıyorum, arttech i simülatör ne şekilde görüyor bilmiyorum.

Ama adamların sitelerinden de alıntı yaparak söyleyebilirim ki; usb üzerinden bilgisayara bağlanan ve joystick/gamepad/oyun kumandası sinyali gönderen her cihazı tanıyor, kullandırıyor. Buna playstation veya xbox 360 kontrolcüleri de dahil.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bilgisayarınız arttechi oyun kumandası olarak tanıdığında, next'i açın. H ye veya ALT a basarak menüyü açın, SETTINGS'e gelin. Input Device'a tıklayın ve altta "Calibrate input device"a tıklayın. Helicopter'da "start calibration"dan devam ederek, kontrolcü olarak transmitter seçtikten sonra sırasıyla stickler ortada next, sol stick yukarda next, sol stick aşağıda next.... vs vs ilerleyerek kalibrasyonu tamamlayın.

Son olarak da "functions"a gelin, kumandadaki bütün switchleri kurcalayın. Next'in hangilerini kaç numaralı button olarak gördüğünü belirleyin. Bir veya iki tane tanıdıysa, autorotation ve self leveling'e atayın onları. Üç dört tane tanıdıysa, flight conditionlara da atamalar yapın (4 öncelikli olmak üzere, 1 2 ve 3 de ikincil öncelikli... flight condition 4 te usta pilotların ince ayarları var.) Eğer hiçbir switchi görmediyse button olarak, bu adımda yapacak bişey yok :)

Yardım. Next sim kumanda tanıtma

Şimdi denedim next de sim kumandasını. Bende ki kumanda dynam rc tech. Arttech kumanda ile aynı. Direk çalıştı kumanda. Rasim abini dediği gibi kalibre ettim ve trex 700L uçurdum. Phoenix deki helikopter uçuşu ile burdaki helikopter uçuşu arasında baya fark var. Burda rahat rahat uçurdum helikopteri, ara sıra bakayım bende değişiklik olsun :islik:

edit: bu demo sürüm 2 dk dan uzun olsaymış iyi olurdu :D

edit2: phoenixte tek tuşla helinin soft medıum hard gibi ayarları değişmiyor galiba. Next te ben ilk soft ta uçmuşum o yüzden phoenixden değişik gelmiş hard seçeneğini seçince heli canavara dönüştü :D

Öncelikle sorunumla ilgilenerek yapmış olduğunuz yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Kalibrasyon kısmında yönergeleri yapıp "next" yapınca bir sonraki adıma geçmiyordu. Bilgisayar başına geçince tekrar deneyeceğim.

Guzel bir konu oldu :thumbup: Hemen konuyu SABITLEYIP, indeks sayfamiza ilave edelim :RCKolik:

Evet tekrar denedim. Maalesef sonuç aynı. Kumandanın gönderdiği sinyaller sadece notadan sonraki değerleri değiştiriyor. 99.9865 den 99.6524 gibi örneğin. Yani sıfıra yakın. Phoneix de sorun yok.

Kumanda phoenix modunda mi? Next phoenix dongle ile calismiyor. Kumanda uzerinde rf, aerofly gibi modlar varsa onu deneyin

Thk kumanda bilindiği üzere tak çalıştır. Phoenix i şu anda kendi kumandasını simule eden ayrı bir çalıştırıcı ile kullanıyorum. (Malum). Windows, kumandayı tanıyor ve windows altında kalibre yapabiliyorum. Nextte böyle bir sorun oldu. Hem gamepad hem de transmitter olarak denedim sorun aynı. Next i çalıştırmadan önce yapmam gereken bir işlem mi var acaba?

Ben indirip kurduğumda nexti sonra kumandayı takıp çalıştırdım. Uygulama açılınca direk menü geldi karşıma. transmitter gamepad e basmadan önce stikleri oynatınca bile sağ tarafta değerler değişiyordu. Sonra transmitter seçip kalibre ettim

Ben de THK kumandayı Next te denemiştim ama Sonerin dediği gibi kalibre menüsünde stickleri oynatınca nextteki değerlerde çok az oynama oluyordu dolayısıyla kalibrasyon menüsünde bir sonraki aşamaya geçemiyordum. Ama kendi kumandamla kullandığımdan fazla durmadım üzerinde.
Bi ara yine kurcalarım

Sim konusunda hic sansim yok bi turlu kumandayi tanimiyor next ve phoenix kurdum ikisindede durum ayni. Kumanda thk art tech windows 7 isletim sistemi kullaniyorum. Heli kutuda duruyor ben hala sim calisacagim :embarras:

Rıdvan Dağdelen' Alıntı:
Sim konusunda hic sansim yok bi turlu kumandayi tanimiyor next ve phoenix kurdum ikisindede durum ayni. Kumanda thk art tech windows 7 isletim sistemi kullaniyorum. Heli kutuda duruyor ben hala sim calisacagim :embarras:
THK Art Tech kumanda ile her türlü sim ve versiyonunu kullanamıyoruz. Şu konuya baktınız mı acaba ?

Daha once bu konuya bakmistim abi yazilanlardan farkli bisey yapmiyorum yazan sim ve versiyonlari kuruyorum ama yine durum ayni. Kumandayi 2. el aldim cakma diye dusundum ama aldigim kisi thy den aldigini icerisinde orjinal cd si oldugunuda soyledi ve gonderdi. Kendi cd icerisindeki simi kurdum fakat goruntu kalitesi olarak hosuma gitmedi helinin yönünü bulamiyorum havadayken görünmüyor.
Kumandam bu
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol