Niye benim üzerime geliyorsunuz anlamıyorum :(

İlgi Alanı
Uçak
Öğrenmek istediğim tek şey kumandanın menzilini arttırmak istiyorum ama suçum nedijjr bir türlü anlamadım. Cevap vermemiş değilim ben dün forumdan çıktıktan sonra cevap yazılmış olmalı ki ben o cevabı görmedim. Onca soru arasında benim sorumun bu kadar kafaya takıldığını anlamış değilim :( benim amacım yüksek menzilli kumanda ile proje yapmak . O yüzden dolayı ilk kumandamın menzilini arttırmak için uğraşıyorum. Ama onuda yapamıcam belli ki :( HİÇ SORU SORMAYIMMI ? kumanda ile ilgili şeyleri de soruları da okudum. Orada olmayan bir şeyi sormam kadar doğal ne olabilir ki ?? Anlamıyorum. :(

Son düzenleme:
Öncelikle kimse senin üzerine gelmiyor canım kardeşim. Bizler burada mümkün olduğunca özellikle senin gibi yeni başlayan arkadaşlara bilgimiz, tecrübemiz çercevesinde yardımcı olmaya çalışıyoruz. Üstelik bunu herhangi bir karşılık beklemeden yapıyoruz.

İşin başında çok fazla bilinmeyen şey var ki bu da çok doğal. Bu yüzden çoğu arkadaşımız henüz yolun başındayken öyle hatalar yapıyorlar ki, bunun sonunda hiç bir şey uçurmadan maddi manevi gereksiz yoruldukları için hobiden soğuyup, başlayamadıkları hobiyi bırakmak zorunda kalıyorlar.

Genelde bu tip arkadaşlar burada verilen önerileri dikkate almayan, kendi kafalarına ve önceliklerine göre hareket eden kişiler oluyor. Elbette kimseye bir zorlamamız olamaz. Biz fikirlerimizi sunarız, bunlardan yararlanıp yararlanmak onlara kalan bir şey, tıpki sende de olduğu gibi.

Sende de bir uzun menzil takıntısı var. Bunun yanlış olduğu güzelce şu mesajda açıklamaya çalıştım.

Dinleyip dinlememek sana kalmış, hiç sorun değil. Yönetici olarak bizleri ilgilendiren kısım ise forumdaki konu kalitesi.
Menzil konusunda daha önce açtığın konusu hatırlarsan uyarak sildim ve sana tüm sorularını sorman için özel ve kendine ait bir konu aç dedim.

Peki sen ne yaptın ? Hem bu konuyu açtın hem de daha önce sildiğim konunun aynısını yeniden açtın.

Bu şekilde konu kirliği yapmana ne yazık ki izin veremeyiz. Sorularını güzelce kendi başlığında sorarsan ya da mevcut konuların altına mesaj yazarak paylaşırsın sıkıntı yok .Ama yeterli zaman ve emek harcamadan "Bu nasıl yapılır" diye her aklına gelen soruya da konu açmanı müsade edemeyeceğiz ne yazık ki.

Son düzenleme:
Birincisi, eğer insanların senin üzerine geldiğini düşünüyorsan onları suçlamadan önce kendinin ne yaptığına bir bakmalısın.
İkincisi, ulaşmaya çalıştığın bilgi için ortalıkta bolca kaynak varken, onları okumayıp soru sorduğunda cevap alamaman çok doğal. Çünkü armut piş ağzıma düş mantığını sevmiyoruz. Emek vermen gerekiyor.
Üçüncüsü, Emeklemeden yürümek, yürümeden koşmak mümkün değil. Sen ise daha emeklemeden 100 metre rekoru kırabilmek için uğraşma peşindesin. Bu gerçekçi ve mantıklı değil.
Senin üzerine gelmiyoruz. Vaktini, emeğini, paranı verimli kullanabilmen için yönlendirmeye çalışıyoruz. Ayrıca bu forumda özen gösterdiğimiz forum adabına da uymanı sağlamak istiyoruz.
Hepsinden öte, henüz temel bilgi ve deneyimden yoksun birinin eline 50 km menzilli kumanda vermenin büyük bir güvenlik riski oluşturacağını da biliyoruz!
Umarım anlatabilmişimdir.

Birincisi, eğer insanların senin üzerine geldiğini düşünüyorsan onları suçlamadan önce kendinin ne yaptığına bir bakmalısın.
İkincisi, ulaşmaya çalıştığın bilgi için ortalıkta bolca kaynak varken, onları okumayıp soru sorduğunda cevap alamaman çok doğal. Çünkü armut piş ağzıma düş mantığını sevmiyoruz. Emek vermen gerekiyor.
Üçüncüsü, Emeklemeden yürümek, yürümeden koşmak mümkün değil. Sen ise daha emeklemeden 100 metre rekoru kırabilmek için uğraşma peşindesin. Bu gerçekçi ve mantıklı değil.
Senin üzerine gelmiyoruz. Vaktini, emeğini, paranı verimli kullanabilmen için yönlendirmeye çalışıyoruz. Ayrıca bu forumda özen gösterdiğimiz forum adabına da uymanı sağlamak istiyoruz.
Hepsinden öte, henüz temel bilgi ve deneyimden yoksun birinin eline 50 km menzilli kumanda vermenin büyük bir güvenlik riski oluşturacağını da biliyoruz!
Umarım anlatabilmişimdir.

50 km menzilli bir kumanda acemi bir kişi için ciddi bir güvenlik riski oluşturur. Bir ticari yolcu uçağını düşürmese de uçuşunu ciddi bir tehlikeye sokabilir. Bu konuda Mehmet ve Sümer abiye katılıyorum.