Omnibus F4 Pro kontroller sorunu

Esad Selek

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba
Birkaç hafta önce internetteki bir ilandan uygun fiyata omnibus f4 pro satın aldım. Satan arkadaş daha önce quadcopterinde kullanmış. Herhangi bir sorunun olmadığını söylemişti. Bilgisayara ilk bağladığımda usb beslemesiyle alıcının çalışmadığını farkettim. Biraz üzerinde durunca usb +5V girişine bağlı olan D2 diyotundan kaynaklı olduğunu farkettim. Voltaj diyot çıkışında 3.9V civarına düşüyordu. Değiştirince sorun düzeldi. Daha sonra karta inav 5.0 versiyonu kurup sbus üzerinden alıcıyı bağladığımda alıcıyla kartın iletişimininin olmadğını farkettim. Bunuda uzun bir mesai harcadıktan sonra sbus çıkışındaki direncin zarar görmüş olduğunu farkedince değiştirerek çözdüm.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kartı bir uçak üzerinde kullanmayı düşünüyorum. Gps ve osd bağlantılarını da yaptıktan sonra düzgün bir şekide çalıştığını gördüm. Şans eseri uçuşa çıkmadan önce birşey farkettim. Kumanda da throttle orta konumdayken yaw eksenini en sola aldığımda ve kumanda da herhangi bir diğer kanalı hareket ettirirsem pwm çıkışlarındaki tüm sinyal gidiyor. İşin kötüsü low konuma düşmüyor olduğu yerde kalıyor. Videoda görüleceği üzere bazen kendiliğinden geri geliyor bazende kartın gücünü kesip tekrar verince geri geliyor. Usb ile pc bağlantısı yaptığımda servolarda sinyal gitse bile ekranda hareketi görmeye devam ediyorum yani stm32f405'e sbus sinyali sorunsuz ulaşıyor fakat pwm çıkışlarına ulaşmıyor. pwm + ve - voltajda herhangi bir drop sorunu gözükmüyor. Son olarak farkli inav firmwareleri denedim değişiklik yok. Sorun ne olabilir?
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kontrol Kartınız
Omnibus F4 Pro
Model Sınıfı
Micro
Motor, Pervane ve ESC
2200kv, 40A, 1060
Kumanda Alıcı ve Verici
Flysky i6x, FS-ia6b
Extra Ekipman
BN 880Q
Son düzenleme: