Optipower ULTRA Guard 430 Ürün Inceleme

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Aşağıdaki konularda neden / ne zaman / hangi modellerde alıcı yedek güç kaynağı kullanımının gerektiğini ve bu konuda piyasada mevcut alternatiflerin neler olduğunu paylaşmaya çalışmıştık.

Alıcı Yedek Güç Sistemleri Nedir? Hangi Modellerde ve Ne zaman kullanılmalıdır ?
Helilerde Kullandığınız BEC Unite Tavsiyeleri
Alıcılarımız için Yedek Güç Sistemleri : Scorpion Backup & Optipower ULTRA Guard

Bu konuda ise bu konudaki tercihimiz olan "Optipower ULTRA Guard 430" ürün incelemesini yapmaya çalışacağız ;)

Öncelikle yaklaşık 3-4 ay önce piyasaya çıkan bu ürünün eski ve yeni olmak üzere iki versiyonu var. Aşağıdaki resimde SOL tarafta bulunan ürün yeni ve son versiyon ürün. Resimden de görüleceği üzere en bariz fark, extra LED uyarısının bir soket yardımı ile ana karta bağlanması. Onun harici henüz tam anlamamış olsam da üzerindeki bataryanın şarjı ile ilgili de bir yazılımsal upgrade yapılmış durumda.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Öncelikle ürün ile ilgili teknik detay linklerini paylaşalım. Merak eden arkadaşlar bu linkler üzerinden üründeki gelişme ve yorumları takip edebilirler ;)

- Helifreak Ürün ile ilgili konu linki :
- Üretici Linki - Optipower :
- Üretici ait MANUALLAR : ,
- Satın alınabilecek Yer- Fast- Lad :

Ürün combo paket olarak satıldığı gibi, sadece ana kart, sadece pil ve sadece LED olmak üzere değişik paket seçenekleri bulunmakta.

Şimdi Combo paket olarak aldığımız ürün ile ilgili inceleme videomuzu paylaşalım ;)

Ürün İnceleme Videomuz

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Hakan SAHBAZ
Mehmet Abi sen birkaç model daha toplarsan eminim Türkiye'de modelcilik kalkınacak sayende. :bravo:

Ben firmaların yerinde olsam ürettiğim veya sattığım bütün ürünlerden sana bir tane gönderirdim. :lollol:

Fast-Lad kolay kolay stoklarda olmayan, olsa bile 1-2 saat içinde stokları biten ULTRA Guard şu an stoklarda. Düşünen kaçırmasın derim ;)

Mehmet abi, 4 sene keçmiş ama ben gene de merak etdim, komut gelince ışıkların sönmesini. Üretici nedenini söyledimi?

4 sene öncesi neyse durum ayni. Yeni bir şey öğrendiğimizi hatırlamıyorum Ferid.
Mehmet abi, ben hiç kullanmadım ama bir fikir yürüte bilirim. Bana göre o ledler çalışdığı zaman acaib bir enerji tüketiyor, bence tüketmeli çünki öyle bir parlaklık veren led az bi şey harcamaz diye düşünüyorum. Servoya komut verdiğinde de eleman servoyu beslemeli olduğu için led-den enerjiyi kısıb servoya veriyor. Küçücük canı ile hem ledi hem de servoyu besleyemiyor :D