Ordu R/C Model ve Hobi Grubu Tanıtım Videosu

Doğukan Ocak

RcFanatik
Web sitesi
www.facebook.com
İlgi Alanı
Heli
Herkese selam ,
Helikopter sevdasına 1 buçuk ay önce başladım. Grup olarak Şafak Bozdağ'da dahil şuan 5 kişi olduk :halay: Çevre ilçelerde var ise bizimle irtibata geçerlerse çok memnun oluruz.
Saygılar , iyi forumlar :RCKolik:

Ordu R/C Model ve Hobi Grubu İftiharla sunar :saygilar:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ordu'da 5 tane helici, valla süpermiş daha ne olsun Doğukan :halay:

Öncelikle paylaşım ve emeğin için teşekkürler. Şafak ile tanıştık, maşallah neşe kaynağı bir kardeşimiz. Videodan görebildiğim kadarı ile grubun diğer üyelerinin de Şafaktan farkı yok ve videoda bu çok net bir şekilde yansıyor:halay:

Akbaba dalışı süpermiş ama eller serbest pek anlayamadım doğrusu :rolleyes: Bu arada senin 450 ile uçuşun montajsız halini izlemek isterim. 1,5 ayda güzel bir yol almışsın gibi geldi bana ;) %p

Mehmet abi öncelikle güzel yorumların için teşekkürler :saygilar:
Eller serbest derken , heli havadayken kumandayı bıraktım helikopter havada sabit duruyordu hatta bir ara kameranın önüne geçtim videoda da var :laugh:
Tehlikeli bir hareket ama alan çok büyük ve boştu , heli de bizden uzakta olunca öyle bir harekette bulunduk :lollol:

Uçuş videomun tamamınıda buraya ekliyeyim. Evet pilotajım 1 buçuk aylık. Buraya kayıt olduğumda daha helikopterim yoktu. Günde 2-3 saat sürekli simülasyon çalışmanın çok faydası oldu. Ama 2 kere kırım geçirdim , kırım olmasının sebebi benden kaynaklı değildi ikisinde de kumanda elektrik kesti (flysky kumanda) , yani kumandanın azizliğine uğradım. Bunun üzerine hırs yapıp Spektrum dx8 aldım ;D Buda kumanda ile 2. uçuşumdu. Alan da çok rüzgarlıydı ve orjinal pallerimi takmamıştım , heli titreme yaptı baya bende fazla zorlamadım. Bu arada evet çok neşeli bir grubuz video da hiç susmuyoruz nerdeyse :laugh: :halay:

450 ile uçuş videosu;

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Doğukan Ocak' Alıntı:
Mehmet abi öncelikle güzel yorumların için teşekkürler :saygilar:
Eller serbest derken , heli havadayken kumandayı bıraktım helikopter havada sabit duruyordu hatta bir ara kameranın önüne geçtim videoda da var :laugh:
Tehlikeli bir hareket ama alan çok büyük ve boştu , heli de bizden uzakta olunca öyle bir harekette bulunduk :lollol:
Alan ne kadar büyük olursa olsun, bence pek uygun olmamız, zaten sen de olayın farkındasın o yüzden bu kısmı hızlı geçelim ;)

Doğukan Ocak' Alıntı:
Uçuş videomun tamamınıda buraya ekliyeyim. Evet pilotajım 1 buçuk aylık. Buraya kayıt olduğumda daha helikopterim yoktu. Günde 2-3 saat sürekli simülasyon çalışmanın çok faydası oldu. Ama 2 kere kırım geçirdim , kırım olmasının sebebi benden kaynaklı değildi ikisinde de kumanda elektrik kesti (flysky kumanda) , yani kumandanın azizliğine uğradım. Bunun üzerine hırs yapıp Spektrum dx8 aldım ;D Buda kumanda ile 2. uçuşumdu. Alan da çok rüzgarlıydı ve orjinal pallerimi takmamıştım , heli titreme yaptı baya bende fazla zorlamadım. Bu arada evet çok neşeli bir grubuz video da hiç susmuyoruz nerdeyse :laugh: :halay:
Gerçekten tebrikler, güzel bir ilerleme olmuş Doğukan :thumbup: Anlaşılan soğukkanlı bir insansın, bir de üzerine düzenli sim çalışması gelince sonuç bu şekilde güzel oluyor %p
Aynı şekilde düzenli çalışma ve gerçek uçuşlar ile çok güzel yerlere geleceğini düşünüyorum, aynen devam ;)

Bu arada helideki titreme pallerden mi kaynaklı çok emin olamadım ama sen orjinal palleri takınca bir bak bakalım, bu titreme devam edecek mi ? Eğer ederse, o zaman şu an üzerinde takılı olan palleri güzelce bir BALANSLAMA gerekiyor :D

Evet Mehmet abi farkındayım durumun tehlikeli olduğunu bir daha olmayacak söz :laugh: :saygilar:
İşin açıkcası kumanda yüzünden kırım yaşayınca uzun süre yurt dışı parça beklemek zorunda kaldım , onları beklerken oturup her gün simülasyon çalıştım , bunun payı çok büyük üzerim de. Yeni başlayan diğer arkdaşlara da şiddetle sim çalışmalarını tavsiye ederim.
Titreme büyük ihtimal pallerden , HK'nın palleri. Şafağın verdiği balans aletiyle balanslamaya çalıştım ama balans aletinin önce kendisini balanslaması lazım düzgün ölçmüyor :lollol: :lol:
Bir daha ki uçuşta orjinal paller ile deneme yapacağım ama onlara da kıyamıyorum çok güzeller kırılmasını istemiyorum :halay: :lollol:

Doğukan paylaşım için teşekkürler, sabah sabah çok iyi geldi doğrusu. :bravo:

Ordu ekibi gerçekten çok dinamik ve eğlenceli bir ekip olmuş. :RCKolik:

Teşekkür ederiz Türker abi inşallah bir gün hep beraber uçarız :saygilar:

Doğukan kardeşimizde şafak gibi yetenekli kısa zamanda baya ilerleme kaydetti aslında Ordu Trabzon Rize ve Artvin gurubu aradada olsa hep beraber buluşuyoruz gerçekten bu organizasyonlar çok güzel oluyor ne kadar büyük bir aile olduğumuzu anlıyoruz bu sayede. Karadeniz bölgesinde yeni yeni hard 3d ciler yetişiyor ve çok hızlı ilerliyoruz inşallah kazasız belesız bu hobinin doruklarına ulaşacağız ben biraz geç buluştum hobi ile yaş 36 kilo 100 e yakın :lol: ama genç kardeşlerim gibi azim ve çalışmalar son safhada ilerlemeye devam

Aynen öyle Muammer abi dediklerine katılıyorum , karadeniz olarak büyük bir aile olduk sayılır. Hepinizle tek tek tanıştım çok sevdim sizleri inşallah yine buluşmalar yaparız Orduya da bekleriz.
Güzel yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim :saygilar:

Ynt: Ordu R/C Model ve Hobi Grubu Tanıtım Videosu

Guzel yorumlariniz icin tesekkur ederim ordu ekibinin gelismesini saglamak icin calismalara devam cabalarimizi eksik etmiyoruz ve hepsinin yaninda arkasinda olmaya calisiyorum isallah karadeniz ekibi olarak artvin rize trabzon ordu girasun bulusmasi tum turkiye olarak tekrarlariz tabiki kalabalik alanda model ucurmak zor oldugu icin sadece cay icip muabbet etsekte yeter herkeze tesekkurler rc kolik ailesi calismalarimiz 3d icin ilerleyeceginden eminiz korkusiz ve azimle calisiyoruz :)