PHOENIX-SCALE MODEL YAK 54 (46-55)

• Konbuyu başlatan AYDIN67
  • Başlangıç tarihi
  • 2,228
A

AYDIN67

Guest
Merhaba Arkadaşlar,
PHOENIX-SCALE MODEL YAK 54 (46-55) almayı düşünüyorum, bu model ile ilgili görüşlerinizi alabilir miyim?
[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• PX074[1].jpg
    PX074[1].jpg
    58.9 KB · Görülme: 124
Aydın bey,bu modeli yaklaşı 2 sene kadar kullandım.Bunun 1 senesi dükkanda dekor olarak durdu :).Havada motor stop etmesine tehamülü yoktur.Taş gibi düşer.Tavsiye etmem.

Yak 54 yerine bu modeli almanı tavsiye ederim.

Mehmet AYDIN' Alıntı:
Yak 54 yerine bu modeli almanı tavsiye ederim.
Abi bu Yak54 Ömer abideki sarı olanın aynısı değil mi ?? Şu önünde yarım kg ile ancak dengele gelen ???

Önerdiğin model ise Hüseyin abinin uzun süre kullandığı model olsa gerek, değil mi ??

Mehmet Abi Merhaba,
Ben de motor stopda iniş konusunda endişeleniyorum , ancak scale model olunca bu risk malesef çok yüksek, Bu model de OS 55AX motor kullanmayı düşünüyorum. Temiz bir OS 55 AX motor buldum. Bu gün elime geçti, iyi ayarlarsak motor stop riskini azaltırım diye düşünüyorum.
Ayrıca Ömer Abi deki yak 54 bu model ile aynı mı ben de meraklandım şimdi.... :-\

Ömer abideki ile aynı değil.Bu tamamen balsa,Ömer abideki gövde compasit.ve daha ağır.Üreticilerde farklı.Bu modelin kanat alanı ömer abininkinden daha az.Tabi tavsiye bizden son karar senin.

Aydın Azman' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,
PHOENIX-SCALE MODEL YAK 54 (46-55) almayı düşünüyorum, bu model ile ilgili görüşlerinizi alabilir miyim?

yürü be aydıncığım. kim tutar seni. al tabii. al da ben de sıkıldığında senden alayım. zırt pırt yeni model almak epey pahalıya geliyor ;D.
haaa, bu arada calmato dan sıkıldıysan talibim. güzelim model uçurtma gibi süzülmek yerine uçuş nedir görsün. :thumbup:

Aydın Bey, bu model bendeki ile aynı değil. Yani üreticileri farklı. Benimkini THK'den alabilirsin. Hem de şu anki fiyatı 169 TL. Ama kesinlikle tavsiye etmem. Yapımı itibariyle iyi tasarlanmış bir model değil. Phoenix'in modellerini ise kalite ve tasarım olarak tavsiye ederim. Ancak gösterdiğin uçakta, gerek hareketlilik, gerek hız ve gerekse yüksek stall hızı nedeniyle Calmato'nun konforunu bulamayacaksın. Eğer düşüncen bir fun fly uçağı ise Mehmet'in önerdiği uçağı tercih etmen daha doğru olur. Bu model, gördüğüm kadarı ile bir fun fly modeli değil.

Sayın Ömer Abim ve Mehmet Abi değerli yorum ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.
Bu akşam Sakarya Samuk'dan tanıştığım modelci hocalarımdan Phoenix Yak 54 ü aldım. Sizin tavsiyelerinize rağmen bu modeli görerek inceledikten sonra aşık oldum uçmasa da biblo niyetine kendimi tutamayarak almı bulundum. Şu anda da toplamaya başladım. Değerli yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim.

Aydın Azman' Alıntı:
Sayın Ömer Abim ve Mehmet Abi değerli yorum ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.
Bu akşam Sakarya Samuk'dan tanıştığım modelci hocalarımdan Phoenix Yak 54 ü aldım. Sizin tavsiyelerinize rağmen bu modeli görerek inceledikten sonra aşık oldum uçmasa da biblo niyetine kendimi tutamayarak almı bulundum. Şu anda da toplamaya başladım. Değerli yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim.

yak54 hastalığı başka birşeydir. başladıysan devamı gelir. ben de bu arada evde calmatonun yerini hazırlıyorum. bakalım ne zaman vereceksin. ;D ;D ;D

Aydın Azman' Alıntı:
Hayırlı olsun Aydın abi, en önemli şey modeli sevmek ve keyif almak bence. Kırımsız uçuşlar. :bravo:
Hiç Yak54'üm olmadı uçarken görmek çok keyifli olacak. :thumbup: Bu arada Phoenix çok iyi bir firmadır eminim iyi iş çıkarmıştır bu modelde de. %p

Burhan TAŞPINAR' Alıntı:
yak54 hastalığı başka birşeydir. başladıysan devamı gelir. ben de bu arada evde calmatonun yerini hazırlıyorum. bakalım ne zaman vereceksin. ;D ;D ;D
Burhan Beycim Calmatoyu şu anda master modelim olarak tutuyorum.Rüzgarsız havalarda da Yak 54 ile uçmayı düşünüyorum. Ama söz Calmato hevesim geçince size vereceğim .Trainer isterseniz şu anda Excell 2000 ve Solostar trainerlar boş kasa olarak evde işgalci durumdalar.
Türker Akgün' Alıntı:
Hayırlı olsun Aydın abi, en önemli şey modeli sevmek ve keyif almak bence. Kırımsız uçuşlar. :bravo:
Hiç Yak54'üm olmadı uçarken görmek çok keyifli olacak. :thumbup: Bu arada Phoenix çok iyi bir firmadır eminim iyi iş çıkarmıştır bu modelde de. %p
Türker Bey temennileriniz için teşekkürler.Dediniz gibi önemli olan keyif almak.Dün gece 04:00e kadar modelin %75 ini topladım artık ince ayarları ve motor montajı kaldı.Bakalım belki bayramdan sonra uçarım.

Aydın Azman' Alıntı:
Burhan Beycim Calmatoyu şu anda master modelim olarak tutuyorum.Rüzgarsız havalarda da Yak 54 ile uçmayı düşünüyorum. Ama söz Calmato hevesim geçince size vereceğim .Trainer isterseniz şu anda Excell 2000 ve Solostar trainerlar boş kasa olarak evde işgalci durumdalar.

trainer miii !!! :lollol: :lollol: :lollol:

Burhan beyi tebrik ediyorum çünkü bu işi kuralına göre yapıyor ve basamakları sırasıyla çıkıyor.
1. olarak trainer aldı
2. olarak alttan kanatlı trainer aldı
3. olarak tahminin akrobasiye geçti henüz modeli görmedik.

Burada önemli olan modelleri sırasıyla almaktır merak edenler için modellerin akibetleri önemli değildir.Sonuç olarak modelleri sırasıyla al da ne yaparsan yap.

Helaal be Burhan bey, koptun geliyosun tekrar tekrar tebrik eder başarılarının devamını dilerim.

Mehmet Abi çok doğru tesbitler yapmışsın ben de sana katılıyorum.
Burhan Bey bu arada bugün şehir dışına çıkacak olmama rağmen 14:00 civarlarında seni ve yeni modelllerini merak edip Solaklara uğradım ama sahada yoktun :-\