PhoenixRC ve Oculus Rİft Dk2(Yüzyılın icadı sanal gerçeklik gözlüğü)

Hissiyatı tabii veremez ama küçük bi video paylaşalım. Tecrübe edenlere bi bakalım :D

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Rasim keşke paylaşmayaydın ;D ;D Şimdi bunları izleyenler az çok fikir sahibi olduğundan kendilerini ona göre ayarlarlar :D. Roller coaster var gerçi ama dandik olanı. İyi olan versiyonu ücretli. Ücretli versiyonda başta etkilenmeyen sonunda kendini yerde bulur. Ücretsiz versiyonunda sadece 2 yerde kendini gösteriyor ama görseli iyi olmadığı için çok ta etkili değil. Yalnız oyunlarla arası iyi olanlar için FEAR 3 kullanabiliriz. Benim kulaklık Tunceli de. 7.1 yada sanal surround özellikli kulaklığı olan varsa getirsin, hiç olmadı bi fear testi yaparız ;D 3 kere bitirdim oyunu(gözlüksüz), ama gözlükle kulaklığı takınca daha ilk bölümü geçemedim. 2 sefer Mouse kırdım bir seferde klavye. Halen daha oynamaya cesaretim yok. Gece olur ışıkları kapatırsın, yanında bir arkadaşınla beraber oynarsın da yanındakinden cesaret alırsın ya. İşte bunda o yok. Sadece sen varsın. Hemde oyunun taaa içinde. Düşünün artık :D

Şimdi biraz da modelcilerin tecrübelerine göz atalım. Kadir abiye teşekkürler. Keyifli seyirler ;) (1080p)

Çok güzel bir alet ama 5 dakika oturmakla alışılacak bir şey değil :D
Bana çok hassas geldi ama alışıldığı zaman gerçek hissiyatı verir gerçekten. Kadir abiye teşekkürler tekrar :)

Gerçekten hepimiz için farklı bir tecrübe oldu :) İlerleyen zamanlarda eğer yazılımın plug-in desteği resmi olarak çıkarda gerçekten çok keyifli olacak belli. Şu aşamada bile Kadir kendi imkanları ve kurcalamasıyla güzel bir şey ortaya çıkarmış. Benim gördüğüm şu aşamadaki en büyük problem çözünürlük. Konuyu ve gelişmeleri takip etmek de büyük fayda var.

Paylaşım için Rasim'e, bu deneyimi bizlere tatdırdığı için de Kadir'e teşekkür ederiz :thumbup:

Kadir arkadaşımız bizi ayrı bir dünyaya soktu resmen, teşekkür ederiz. :bravo:

Güzel bir deneyim oldu, bence çok eğlenceli birşey.

İnşallah birgün hepimizin simle böyle uçma şansı olur. :coolxf:

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. İnş. hepinize nasip olur. Doğukan ın dediği gibi öyle 5dk oturmakla anaşılır bir şey değil. Şİmdilik TrackIR protokolü kullandığım ve görsel düzenlemeyi sıradan bir 3d dönüştürücü program ile yaptığım için gerçekçilik hissettirecek çok fazla bir derinlik yok. Aslında bu benim biraz ters çalışmam ile alakalı. Önce desktop ile ayarlayıp test ettim, en son laptob a uyarlamak kaldı. Laptoba uyarlamak içinde w10 dan w8 e geri yüklemek ile başlayıp tekrar en baştan ayar yapmak zorunda kalmam iyi olmadı. En başta yapmam grekeni en son yapmış oldum. w10 un w8 driverlarını desteklemeyeceğini düşünmemiştim. Ama bir daha böyle bir buluşmaya denk gelecek olursam Doom 3 yada FEAR 3 gibi oyunlardan (özellikle bu ikisi) birini mutlaka oynatmam lazım.