Pil 10 saatte doluyor.

ercan333

Yeni Uye
Merhaba hocalarım. Benim sorunum, kullandığım pil bitti zaman şarj süresi çok uzun oluyor. Kullandığım şarj aleti eaching racier'den çıkan balans şarj aleti. Kullandığım batarya ise gens 2700. Şarj süresi baya uzun. Sorunun kaynağı nedir acaba?

Pil 10 saatte doluyor.

B3AC yazıyor üzerinde doğru mudur? Eğer bu bendekinden ise, bu aslında şarj aleti değil de, şarj aleti taklidi yapan bir cihaz :) Büyük ihtimalle pili 4.15'lere kadar doldurup, sonrasında balanslamaya uğraşıyordur. Daha iyi bir şarj aletine terfi ettirin kendinizi :)

Pil 10 saatte doluyor.

Üzerinde B3AC YAZIYOR :). Benim almayı düşündüğüm HYPERION EOS 0606i şarj aleti. Sizin tavsiye edeceğiniz şarj aleti var mı? Emre Bey?

Pil 10 saatte doluyor.

Şimdi bu şarj aleti 50W ve güç kaynağı üzerinde toplam 110 dolarsa...

Yaklaşık aynı paraya HK dan, Turnigy reaktor 300W ve ona uyumlu HK 350W psu almanızı tavsiye ederim. Ben kullandım uzun süre memnundum. iCharger ın başarılı bi replikası... Şarj aleti 60 dolar küsür, güç kaynağı da 40 dolar küsür...

Emre bey ne tavsiye eder bilemem ama :)

Edit: Hatta ayrı ayrı uğraşmayayım diyenlere AC versiyonu da çıkmış, 115 dolar...

Not: linktekinin güç kablosu amerikan tipi... Elektronikçiden bilgisayar güç kablosu alınabilir 15-20 liraya...

Pil 10 saatte doluyor.

Valla orta seviyede reactor 10 numara beş yıldız bence de :)

Pil 10 saatte doluyor.

Çok teşekkür ederim. Önerilerinizi dikkate alcam.