Piroflip çalışmalarım - K.Kazancı

Kağan Kazancı

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhabalar :saygilar:

haftasonu simulatorde piroflip videosu çekmek için çok uğraştım, ancak bilgisayarım hem video alıp hem müziği çalıştırıp hem de simülatörü 60fps 'de çalıştıramadı :lol: :lollol:

Ben de uçuş yaparken piroflip denemek zorunda kaldım :eek: :eek:

Bu nedenle düşük görüntü kalitesi ve müziksiz sıkıcı video için şimdiden özür diliyorum :yuppi:

Bir de hareket riskli olunca tabi yıldızlara yakın uçma hissiyatı kaplıyor içimizi, bu nedenle biraz yüksek uçtum,

Artık seçebilirseniz yorumlarınızı almak isterim, yok olmuyor derseniz haftaya yere daha yakın uçmaya çalışıp videosunu koyarım :coolxf:

Hareket biraz biraz çıkıyor da pitch kontrolü ve sağa sola kaymayı kontrol etmek için çalışmam gerekiyor. Ama heliyle bunu yapmak çok keyifli :evil:

Buyrun video ;

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Daha yüksek kalitede yüklemek için uğraşıyorum şuan

Başkanım 6S domiye yakışan hareketler bunlar ,sticklerine sağlık :thumbup:

Mehmet ÖZER' Alıntı:
Başkanım 6S domiye yakışan hareketler bunlar ,sticklerine sağlık :thumbup:

Sağol kardeşim , simülatörde çekmeye çalıştım yapamadım bilgisayarın kasmasından :lol:
Format atma zamanı gelmiş makinaya , vakit bulabilirsem bir format atayım diye düşünüyorum da zibilyon tane program var üzerinde, atamıyorum ondan

Kağan , tam Türk işi çözüm olmuş , pc'in kasıyorsa gerçeğini yap mantığı gayet güzel olmuş... :lollol: , millet simülasyonda kıra kıra çalışıyor , senin bir hakkın var , bence bu baskı çalışmayı daha da disiplinli hale getiriyor.Kırımsız piroflipler diliyorum......... :saygilar:

Kağan ben sonuna kadar dikkatlice izledim daha çok funnel denemeleri olmuş gibi ama funnelarda oldukça başarılı bence. :thumbup: Şaka bir yana proflip denemelerinide gördüm.Gerçek model üzerinde oldukça iyi denemeler bence.Özelikle hareket sırasında dağılmaya son derece yatkın 450 sınıfı bir heliyle.

Gördüğüm kadarıyla harekete durağan kuyruk üzerinden girdiğin için bence half piroflip ile full piroflip arası bir deneme olmuş ama yakın zamanda daha iyi sonuçlar çıkaracak pilotaj mevcut. :thumbup: Tebrikler, İyi çalışmalar.

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Kağan , tam Türk işi çözüm olmuş , pc'in kasıyorsa gerçeğini yap mantığı gayet güzel olmuş... :lollol: , millet simülasyonda kıra kıra çalışıyor , senin bir hakkın var , bence bu baskı çalışmayı daha da disiplinli hale getiriyor.Kırımsız piroflipler diliyorum......... :saygilar:

Abi teşekkür ederim, pcyle baya bir uğraştım, aslında simulatör güzel çalışıyor da , videosunu kayıt edecek programı çalıştırınca bayılıyor :lol: :lol:

Baya bir stresli olduğu kesin,4 pil uçtum sadece bir video var, baya bir denedim ama birkaç sefer hareket çıktı, onu görmenin tarifsiz bir sevinci var :halay: :halay:

Arda Erkan' Alıntı:
Kağan ben sonuna kadar dikkatlice izledim daha çok funnel denemeleri olmuş gibi ama funnelarda oldukça başarılı bence. :thumbup: Şaka bir yana proflip denemelerinide gördüm.Gerçek model üzerinde oldukça iyi denemeler bence.Özelikle hareket sırasında dağılmaya son derece yatkın 450 sınıfı bir heliyle.

Gördüğüm kadarıyla harekete durağan kuyruk üzerinden girdiğin için bence half piroflip ile full piroflip arası bir deneme olmuş ama yakın zamanda daha iyi sonuçlar çıkaracak pilotaj mevcut. :thumbup: Tebrikler, İyi çalışmalar.

Arda teşekkür ederim, videoda biraz belli oluyor rüzgar sesi, 450 lik model aynen dediğin gibi harekette dağılmaya çok müsait , rüzgar da olunca baya bir zorladı, özellikle funneli normalde yapıyordum, rüzgar engelleyince hırs yaptım sanki biraz :rolleyes: Her uçuşumuzda havayı güzel denk getiremeyeceğiz sonuçta, rüzgarda da yapmak lazım diye biraz ısrar ettim :)

Kuyruk durağanken giriyorum dediğin gibi, gelecek sefere piro sırasında girmeyi denerim, aslında goblin500 ile deneyeceğim ama biraz daha süre veriyorum kendime :laugh:

Tekrar teşekkürler :saygilar:

Kağan paylaşım için teşekkürler :)

Bayağı simülatör gibi olmuş 450... Aslında ucuz yollu bi hk450 toplamak lazım bu çalışmalara... Kırıldığı yerde elektroniği alır kalanı bırakırız :laugh:

Ben de bilgisayara format atmaya kıyamayanlardanım. "Activate windows" yazısıyla yaşamaya da alıştım bi taraftan ;D

Öncelikle paylaşım için teşekkürler Kağan. Video için epey bir gayret göstermek zorunda kalmışsın, ellerine sağlık %p

450 sınıfı model bu işler için oldukça oynak bir model. Buna rağmen ilk denemelere göre oldukça başarılı. Gereken detayları zaten sağolsun Arda paylaşmış. İleride çok daha güzel olacağı kesin, aynen devam takipteyiz :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Kağan paylaşım için teşekkürler :)

Bayağı simülatör gibi olmuş 450... Aslında ucuz yollu bi hk450 toplamak lazım bu çalışmalara... Kırıldığı yerde elektroniği alır kalanı bırakırız :laugh:

Ben de bilgisayara format atmaya kıyamayanlardanım. "Activate windows" yazısıyla yaşamaya da alıştım bi taraftan ;D

Rasim teşekkür ederim, hk450 bu konuda efsane, 50 dolara aldım kiti, align da olmayan geliştirmeler var valla :D
Re-kit yapmak gerekirse sıkıntı yok, ar700bx var üzerinde düşünce maliyet olarak o sıkıntı olabilir sadece :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Öncelikle paylaşım için teşekkürler Kağan. Video için epey bir gayret göstermek zorunda kalmışsın, ellerine sağlık %p

450 sınıfı model bu işler için oldukça oynak bir model. Buna rağmen ilk denemelere göre oldukça başarılı. Gereken detayları zaten sağolsun Arda paylaşmış. İleride çok daha güzel olacağı kesin, aynen devam takipteyiz :)

Abi çok teşekkür ederim, daha yüksek kaliteli videolarla daha yere yakın flipler ile devam etmeye çalışacağım :RCKolik:

Paylaşım için teşekkürler Kağan. :thumbup:

Sonuç gayet iyi bence, daha da iyi olacak şüphesiz...

Türker Akgün' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler Kağan. :thumbup:

Sonuç gayet iyi bence, daha da iyi olacak şüphesiz...

Teşekkür ederim abi , çok sağol :saygilar: