Pixhawk ESC Bağlantı Sorunu

İlgi Alanı
Multikopter
Herkese hayırlı geceler. Yeni bir quadrotor topladım. pixhawk uçuş kontrol kartı kalibrasyon ayarlarını yaptım.
Alıcıya esclerimi bağlayınca kumanda ile motorları döndürebiliyorum. Fakat pixhawk kontrol kartına bağladığım da kumandayı alıcıyı görmesine rağmen esc ler de sıkıntı yaşıyorum. Hiç bir şekilde motorlar dönmüyor. arm olmalarına rağmen. Sadece ufak bir titreşim yapıyor. Esc kalibrasyonu yapmaya çalışsamda hiç ses gelmiyor(bip sesleri) Nasıl çözebilirim ?

Kullanılan malzemeler
motorlar Emax xa 2212 980kv
esc ler: skywalker 20 A
Pixhawk 2.4.8
Alıcı : Fs ia6

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kontrol Kartınız
Pixhawk 2.4.8
Model Sınıfı
450
Motor, Pervane ve ESC
Emax xa 2212 980kv -skywalker 20a
Kumanda Alıcı ve Verici
fs ia6 alıcı - fsi6 verici
Extra Ekipman
mn8 gps modülü
PIXHAWK ile ilgili epey bir videomuz var. Onlara okurup izlemeye fırsatınız oldu mu peki ?

• Beğen
Tepkiler: Mehmet ÖKMEN
PIXHAWK ile ilgili epey bir videomuz var. Onlara okurup izlemeye fırsatınız oldu mu peki ?

Cevap verdiğiniz için teşekkürler hocam. İzzet hocamızın YouTube kanalındaki videolarını izleyerek kalibrasyon ayarları yaptım. Sizin sitedekilere henüz bakmadım, Bakacağım ama yinede yazmak istedim foruma. Belki aynı problemle karşılaşan olmuştur diye.

Mission Planner'de Motor Test var (Setup kısmında Optional Hardware'de). Onunla motorları denediniz mi?

Bir de ilk Power'ı taktıktan sonra ESC'lerin birkaç sn ara ile biplemesi lazım... Bipleme yapıyor mu?

Son düzenleme:
Mission Planner'de Motor Test var (Setup kısmında Optional Hardware'de). Onunla motorları denediniz mi?

Bir de ilk Power'ı taktıktan sonra ESC'lerin birkaç sn ara ile biplemesi lazım... Bipleme yapıyor mu?
Hocam motor test i de yapmıyor. Pixhawk a bağlayınca escleri offline oluyor sanki.
Eğer escleri alıcıya bağlarsam geliyor ama pixhawk a bağlayınca seste gelmiyor. Sadece titreşim yapıyo motorlar

Ben olsam, bir ESC'yi harici beslemeye takıp, PWM kablosunu da PixHawk çıkışına takarak bir Motor Test yapmayı denerdim...

Sevgili dostlar buna benzer bir sorunu bende yaşıyorum. Bende bir quadcopter topluyorum. Esc kalibrasyonu yapmama rağmen ve esc' leri pixhawk' a bağlamadan çalıştırdığımda gayet düzgün çalışıyor fakat esc leri pixhawk' a bağlayıp çalıştırdığımda gaz kolu en altta olmasına rağmen motorlara gaz gidiyor ve motorlar çok az da olsa dönüyor. Tekrar kalibrasyon yaptığımda düzeliyor fakat pixhawk' ı açıp kapattığımda kalibrasyon bozuluyor ve gaz kolu en altta iken yine motorlara gaz gidiyor. Bunu nasıl çözebilirim.

Sadece ufak bir titreşim yapıyor. Esc kalibrasyonu yapmaya çalışsamda hiç ses gelmiyor(bip sesleri) Nasıl çözebilirim ?

Merhaba, ESC kalibrasyonununu ESC'ler kumanda alıcısı bağlı iken yapabildiniz mi? Eğer yapabildi iseniz Pixhawk' a bağlayınca dönmesi gerekir. Pixhawk üzerinde ESC kalibrasyonunu yapabilmek için safety switch' i aktif etmeniz gerekmekte. ESC' lerin BEC kablosundaki besleme kablosunu Pixhawk' a bağlamamalısınız. Bu sorunlara sebep olabilmekte. Bunu okuduğum yeri şu anda bulamadım. Ayrıca bazı ESC'lerde pixhawk' ın sorun verdiğini kendi sitesinde de yazmış. Referans olarak bakabilirsiniz. Bunlara rağmen yine olmuyorsa bir osiloskop yardımı ile pixhawk' ın çıkışında PWM var mı diye kontrol etmenizi tavsiye ederim. PWM yoksa sorun donanımsal olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet ÖKMEN