Quad için XT60 to 3.5mm Bullet Connector

BLackX

Çalışkan Uye
Web sitesi
www.omerkose.net
Arkadaşlar Merhaba;

Quad için aşağıdaki ürünü almayı düşünüyorum. ESC'lere güç dağıtımı için bu kablonun kullanımı sizce uygunmudur? Aslında sormak istediğim soru bu kadar fazla soket bağlantısı sorun çıkartır mı? Siz ESC'lere güç dağılımını nasıl yapıyorsunuz? Sizin de fikirlerinizi alabilirsem çok iyi olur.

Teşekkürler

power distribution board olarak arama yapmanızı öneririm
genellikle board kullanılıyor.

Power Distribution Board'ları görmüştüm fakat direkt olarak ESC'yi board'a lehimlemek istemediğim için bu dikkatimi çekti. Banana connectorlar sağlam oluyormu peki daha önce kullanmışmıydınız? İleride gevşeme gibi dezavantajları varmıdır?

Multikopterler titreşim makineleridir. Dolayısı ile titresim nedeni ile konnektörleri yerinden ayrılma ihtimali he zaman bulunmaktadır. Normal şartlarda, konnektörler sert bir şekilde geçmiş bile gözükse, aralarından bir tanesi çıkıntılık yapıp, ya gevşek oturuyor ya da çok sıkı olup tam yerleşmiyor. Aktif olarak kullandığım multilerden iki tanesinde ESC'ler doğrudan PDB'ye lehimli. İlk montaj öncesinde, biraz zaman ayırıp yerleşimi kafanızda(hatta kağıt üstünde) iyi planladıktan ve mesafeleri doğru bir şekilde ölçtükten sonra, sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum. Kablodan çoklayıcı kullanmayı deneyen arkadaşlar da oldu ama PDB kullanılırken çok daha temiz montaj yapabiliyorsunuz. Kablo çoklayıcı kullanılınca ortalık savaş alanı gibi karman çorman oluyor.

Haklısınız. O zaman en mantıklısı PDB gibi görünüyor. Kullandığınız bir PDB varmı yoksa netten bulduğum herhangi bir PDB de işimi görür mü?

illa almanız şart değil. layout tarzı bir programla küçük, sizin ölçülerinize uyan bir devre kartı çizip basit bir baskı devre alabilirsiniz.